Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha két neve van a babának...

Ha két neve van a babának melyiket használjátok, hogyan mutatkoztok be?

Figyelt kérdés
2009. szept. 9. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom neve: Maja Lili. Általában a Maját használjuk, bemutatkozni mindkét nevén, de néha itthon is úgy mondjuk csak, hogy MajaLili... :)
2009. szept. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát el kell dönteni, hogy hogyan fogja használni a nevét. Csak az elsőt, csak a másodikat, vagy mind a kettőt. Aztán eszerint jártok el. Legyetek következetesek, ne zavarja meg a babát, ha már érti miről van szó.
2009. szept. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szia!


Kisfiú a babánk és 2 neve van. Az első , ami tetszett a 2. az apukája neve. Az elsőt fogjuk használni, de az új törvény értelmében ugye mindkettő hivatalos.

2009. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Anna Tünde a lányunk.

Hivatalos helyeken mindkettőt mondjuk, itthon Pannának, AncsaPancsának, Tündérpannának és Tündérkének hívjuk.

2009. szept. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nikolett Blanka.

Mindkettőt használjuk, minkdettőre hallgat, tudja, hogy ő az. Amíg pici volt, Nikinek hívtuk, de a nagyiknak inkább a Blanka tetszett, ők így szólították. Természetesen bemutatkozásnál mindkettőt használjuk, de pl. a dokinéninél csak Nikolettként van regisztrálva.

2009. szept. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mind a 2 kisfiamnak 2 neve van.

Elsőre magyar nevet választottunk,másodiknak pedig ritkát.

Mindkettőjüknek az elsőt használjuk,de az 5 éves fiam mindkettőt mondja,ha be kell mutatkozni

2009. szept. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk kisfiunk van Dávid Csaba a neve. Én általában Dávidomnak vagy Apócának hívom, a párom mindig Dávidnak, a szüleim és a testvéreim meg kis Csabikának, mert az apja is Csabi és nagyon hasonlít az apukájára. Anyósomék nem tudják megjegyezni a gyerek nevét ás hol Ádámnak hol Dánielnek hívják. Szerintem ez a gyerek mindenre hallgatni fog.:D Még csak 7 hetes, úgyhogy még hívhatjuk akárhogy, de később nem akarom, hogy megzavarjuk ezzel a sok névvel, úgyhogy szerintem marad a Dávid.

2009. szept. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Márton Gergely, Marcinak hivjuk (meg még ezer becenéven). A 2. név csak az összhatás miatt lett, nem akarjuk úgy szólitani.
2009. szept. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szintén két neve van a lányomnak, nálunk kezdettől fogva mindenki a második nevet /Napsugár/ mondja neki.
2009. szept. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a fiamnak 2 neve van ha bárhova visszük és bemutatjuk akkor mindkét nevét mondjuk, de az elsőn szólítjuk.

Most a lányomat várjuk akinek szintén 2 neve lesz de valószínű a másodikon szólítjuk majd ( azért nem az az első mert a vezetéknév agyoncsapja és kell közé vmi), de ez elég fura sztem mikor a második a valódi neve...dehát igy alakult :)

2009. szept. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!