Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felelőtlenség lenne ezt tenni?

Felelőtlenség lenne ezt tenni?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos. Párommal mára annyira kihűlt, megromlott a viszonyunk (házasok vagyunk amúgy), hogy eljutottam odáig, hogy jobb lenne akár egyedül is, mint ebben a kapcsolatban. Leginkább a hangulatom szörnyű, rettentően levert vagyok folyamatosan, és már látom, hogy kislányom is érzi ezt, és rá sincs jó hatással. Felelőtlenség lenne Vele szemben, ha erőt vennék Magamon, és kiszállnék? Nem önző dolog a saját "boldogságom" érdekében úgymond elszakítani Őt az apjától és a Vele való mindennapos kapcsolattól, akit amúgy imád?
2009. szept. 8. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem inkább most, mint később, amikor már jobban fel tudja fogni az elválást és rossz hatással lesz rá. Így ha mostantól "csak" hétvégi apukája lesz az apukája akkor úgy fogja megszokni. A barátnőmék a kicsi két éves korában váltak el, de nagyon megsínylette a kislány...
2009. szept. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
az a felelőtlenség, ha maradsz. csak szenvedni fogtok mindhárman. lépj most!
2009. szept. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben jobb külön!!! A kicsinek is és neked is
2009. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok...Lelkileg már független, fizikailag akkor szállok ki, ha lesz újra munkám. A lányom 9 hónapos..A babák az elsők, sajnos van, hogy egy szülőnek kell mindent megteremtenie, de még mindig jobb, mintha örökös veszekedésben, félelemben élne...Úgyhogy nem önzőség.Mindkettőtök érdeke a nyugalom.
2009. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazatok van, ennek így értelme sincs, és csak kárt okoz mindhármunknak, de főleg a gyermekemnek, ha a helyzet így marad. Igazából, lelkileg már Én is függetlennek érzem Magam, csak a körülményeket kell rendezni, ami nem lesz könnyű, de túl kell esni rajta. Bele is vágok mihamarabb. Köszönöm a bíztatást is!
2009. szept. 8. 16:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem szakítod el az apjától, hisz akkor láthatja amikor akarja nem? És ha szereti azt a babát meg is tesz majd mindent, hogy továbbra is jó apja maradjon..Hogy köztetek nem működik a dolog azt nektek kell eldönteni közösen hogy legyen tovább..ne másoktól várd a megoldást!
2009. szept. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azért még megpróbálnám megmenteni a kapcsolatot. Akár szakember segítségével. Ha van még szeretet, ha van egy kis parázs, azt fel lehet lobbantani.

De lehet, hogy ezt azért mondom, mert az én szüleim is elváltak kiskoromban...

2009. szept. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A 15:49-es Válaszolóval teljes mértékben egyet értek! Az sokkal rosszabb hatással van a gyerekekre bármilyen korban, ha azt látják, hogy feszültség van a családban! Ne csapd be sem őt sem saját magad! Ne erőltesd a kibékülést, ha menthetetlen a kapcsolatotok! A Te egészséged is rámehet meg a kisbabáé is! Ők megérzik, ha valami nincs rendben! Ne azt lássa az Anyukáján, hogy rossz kedvű, ideges!
2009. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
vajon mi/ki okábol hült ki a kapcsolat? vajon a kilépés, vagy a változatosság jelenti a megoldást? szerinted nem lehet felturbózni a kapcsolatot? esteleg megbeszélni?
2009. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat! Előző vagyok, most láttam, hogy többen ezen a véleményen vannak!
2009. szept. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!