Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen legyen az első szülinap...

Milyen legyen az első szülinapi torta?

Figyelt kérdés
2009. szept. 8. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hozzávalók: Negyed kiló rizs, alma, banán, cukor


Elkészítés: A rizst puhára főzzük vízben, majd belereszelünk egy fél almát és ízlés szerint cukrot, vaníliás cukrot teszünk bele. Egy kerek tálat kibélelünk banándarabokkal, majd belelapátoljuk a rizst és 1 napra a hűtőbe tesszük. Másnapra a rizs összeállt és az egészet kiboríthatjuk a kerek tálból.Én erre teszek még drazsé darabokat,és gyertyákat.


Tej és tojásmentes répatorta


Hozzávalók: 25 dkg liszt (ha speciális gluténmentes lisztet veszünk, abból is elkészíthető, így lisztérzékeny babának is adható), 1,5 dl víz, 5 dkg margarin, 25 dkg nyers, reszelt répa, 10 dkg cukor, 1 teáskanál szódabikarbóna, 1 teáskanál fahéj, 1 narancs vagy citrom héja


Elkészítés: A cukrot kikeverjük a margarinnal, majd lisztet, vizet, szódabikarbónát adunk hozzá és egyenletesre keverjük, a végén hozzáadjuk a citromhéjat és a répát is.

A masszát jól kikent meglisztezett tortaformába öntjük és 200 fokon kb. 30 percig sütjük (tűpróba!).

remélem segítettem.Mi nem vagyunk MÉG érzékenyek,de ilyen tortákat fogok csinálni én is.van egy kekszes receptem is ami szintén glutén mentes kekszből készül esetleg azt is leírom majd.

2009. szept. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam még csak 9,5 hónapos,de én túrótortára gondoltam neki:)

2009. szept. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Laurám okt 31 én tölti az első életévét készitek neki egy zsúrtortát amit szétmaszatolhat majd:-))Persze csokit:-)
2009. szept. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lányom szept 14én tölti az 1 évet, és rendesen cukrászdában rendeltem neki, HAVANNA nevű tortát, virág alakú formában!

Ez ilyen kevés krémmel, inkább piskótás, megkóstoltam a sütijét és nagyon finom.

2009. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!