Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első szülinapon milyen torta...

Első szülinapon milyen torta volt/lesz babádnak?

Figyelt kérdés
Bolti,vagy házi?Milyen ízű?Ha házi,tudnál receptet adni? :)
2011. márc. 20. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En szerettem volna, ha a gyermekem is tud enni a szulinapi tortajabol. Egeszseges etel parti vagyok, igy rizstortat keszitettem neki. Fott rizs, izesitve rizssziruppal, almat vagtam fel keskeny cikkekre, ovatosan megfoztem, kibeleltem vele egy kerek talat (folpack-kal elotte) bele a szirupos rizs. egy ejszakara hutobe, majd a vegen mar csak az egyes gyertya, meg egy marcipan maci ment ra. Priviben kuldhetek kepet is, ha szeretned.
2011. márc. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mi ma tartjuk, gesztenyetortát csináltam. Majd küldök róla délután fotót, addigra lesz meg. Vettem hozzá marcipánt, körbedíszítettem. Remélem sikere lesz. Ha érdekel a receptet is elküldöm!
2011. márc. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Boldog szülinapot mindenkinek :)


Én is gesztenyetortát készítettem, sima piskótatészta, rajta gesztenyekrém, az egészen csokimáz. Sokat nem evett belőle a lányom, de nekünk ízlett.

2011. márc. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi a rokonság miatt több napig ünnepeltük , így volt répatorta-amit én készítettem. Ezt adtam neki a legnagyobb biztonsággal, mivel tudtam mi van benne. De ette a somlói tortát is. HA érdekel a répatorta recept leírhatom...
2011. márc. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én rendeltem cukrászdából közepes méretű fekete erdőt. Pár falatot evett a tésztájából, habjából, a többit persze mi ettük meg. A fénykép és a buli kedvéért, de egyébként nem adok neki süteményt töményen. :)

Boldog szülinapot a picúrnak!

2011. márc. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mivel a nővérével együtt ünnepelt, 2 torta volt. Egy bolti Sacher -ezt kaptuk-, a másikat én sütöttem, túrótorta volt. Akkor is nagy sikere volt, pont múlt héten csináltam megint. Szombaton sütöttem, vasáárnap este már nem volt belőle. :)
2011. márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a cukrot kihagytam:

Joghurtos túrótorta egyéveseknek


Hozzávalók

Babapiskóta, túró, joghurt, mazsola / meggy / áfonya, banán

Elkészítés

Egy szép formájú tál aljára tegyünk babapiskótadarabokat. Kenjük meg egy kevés joghurttal, hogy könnyebben megpuhuljon. Keverjük össze a túrót joghurttal és cukorral, hogy jól kenhető masszát kapjunk. Végül keverjük bele a mazsolát / meggyet / áfonyát. A masszát oszlassuk el egyenletesen a piskótán. Előző este készítsük el, hogy legyen ideje összeérni. Tálalás előtt kb. 1 órával vegyük ki a hűtőből, hogy kicsit felmelegedjen, és díszítsük a gyümölcsökkel, banánnal.

2011. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én ilyet csináltam kisfiamnak, és még sütni sem kellett. Isteni volt, azóta apát is megleptem ilyennel a szülinapján. :)

[link]

2011. márc. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsótól összefutott a nyál a számba viszont én még nemterveztem 1 éves korában tejet adni neki!Esetleg valakinek ötlete mivel lehetne helyettesíteni a tejet???

Bocs az offért!

2011. márc. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rizstejjel! Az a legegyszerűbb.

Egyébként én sem adok neki inni tejet, csak így kapja még mindig, kajákba belefőzve. Másfél éves lesz már (tejitalt veszek).

2011. márc. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!