Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírtátok ezt az időszakot?

Hogy bírtátok ezt az időszakot?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos, és térdre áll, illetve feláll. Teljesen mindegy, hol, hogyan, de akkor is. Persze kapaszkodni luxus, ha nem vagyok ott mellette folyamatosan, akkorákat esne, mint a nagykabát, amit egy darabig nem bánok, de időnként nagyon veszélyes!

Aztán feláll, kapaszkodik belém, lépegetni akar, stb. Egész nap ez megy, sokszor azt sem tudja, mit akar, dünnyög, mérges. Gondolom ez nagyon új helyzet neki. Semmit nem tudok mellette csinálni, délelőtt 10 órakor elkezdtem teregetni a szobában, most fejeztem be!

Most már a babakocsiban is be kell szíjaznom, mert eddig is forgolódott benne, de most már ott is fel akar állni.

Bíztassatok kicsit, hogy ez nem fog sokáig tartani! Nálatok hogy mentek ezek a dolgok? Hogy oldottátok meg??


2009. szept. 8. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szia.hát nemtudom,hogy bíztatás e ,de nálunk kb 3 hétig tartott.és bizony nincs más mint hogy melette legyél,illetve intenzíven kezd el tanítani le ülni.amikor létod,hogy már remeg a lába,vagy menne méshová akkor én mindig behajlítottam a derekát,és mondtam neki,hogy csüccs,és leültünk a fenekünkre,aminek nagyon örültünk.majd látni fogod,hogy neki hogy jobb leülni,és tanítgasd neki.mi 8 hósak vagyunk de már szépen leül.szépen lassan lereszti a kezét,és amikor már lent van,csak akkor engedi el a másikat,van,hogy elöbb elengedi ilyenkor huppanunk egyett,de igy is jó.szóval ez most a ti kettőtök ideje,mert szinte folyamatosan mögötte kell lenned.de ma már nem kell beszíjaznom a kocsoba sem,mert már annyira nem ujj dolog az állás.kitartást,vedd humorosra,másképp nem megy.
2009. szept. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont most tartunk ugyanitt. Egy kész rémálom, visszasírom azt az időt, amikor még csak feküdt egy helyben :) Na jó, ez nem igaz. Próbálom úgy felfogni, hogy milyen fantasztikus dolog, hogy ez a pici emberke már ennyi mindent tud. Hiszen egy éve még a pocakomban ficánkolt és most meg már milyen ügyes. Napról-napra csodálom a fejlődését. A házimunka megvár, viszont ez az időszak megismételhetetlen!
2009. szept. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

No, nem panaszkodom! Drága tüneményem! És igen! Nagyon cuki, édes, ügyes, okos. Csak nagy a hirtelen változás, és mikor egy nyugodt, kiszámítható kisbabához vagy szokva, aztán villámcsapásként egy kisördöggé változik, akinek nap közben is váltakoznak a hangulatai, és néha tényleg nem tudok vele mit kezdeni, mert semmi nem jó! Nekünk eddig ez a legnehezebb időszakunk, remélem hamar átlendülünk rajta, de természetesen a maga módján ezt is imádom! Biztos lesz majd később egy csomó olyan időszaka, mikor ezt sírom vissza!

Köszi a válaszaitokat, azért érdekel még másoké is, vagy csak nekem ilyen fura most ez a helyzet?

2009. szept. 8. 14:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez a helyzet. Az én kisfiam 8 hónaposan állt fel, most 9 hónapos. Ugyhogy már 1 hónapja ott vagyok állandóan a sarkában, ha megfeledkezne magáról és elengedne mindent.

Már szépen tanul leülni, de csak bizonyos helyeken. Pl.: a járóka mellett nagyon ügyesen leül, meg a tv-állványnál, ezeknél nem kell ott állnom a háta mögött. De a konyhában mindig ott vagyok, mert ott egyszerűen csak elengedi, amibe addig kapaszkodott és eldőlne, mint egy zsák :-) ha már ott is le tud ülni, akkor jobb lesz.

Sok türelmet! Hamarosan bizos könnyebb lesz mindannyiunknak :-))

2009. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is mindenkinek türelmet kívánok. Nálunk még az is nehezízi a helyzetet, hogy ő még nem ül, sőt esze ágában sics kipróbálni. Lehet, ha arra rájön, majd ki sem lehet robbantani? :-)
2009. szept. 8. 14:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!