Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szeret hason feküdni?

Miért nem szeret hason feküdni?

Figyelt kérdés
3 hós babám nem szeret hason lenni. Ki nem állhatja, 2 perc után üvölt,hörög. Az orvos szerint nyomja a pocakját, azért nem szereti. Pedig nem evés után teszem hasra. De ha nem fekszik hason is, akkor hogy fog erősödni a karja, a nyaka és, hogy kezd el mászni? Már mindent próbáltam, tartottam, kitámasztottam, hogy ne keljen annyira erőlködnie, játszottunk de semmi. :( Kérlek adjatok ötletet vagy bármi tapasztalat? Így hogyan fejlesszem? Oldalt sem fekszik, rögtön eldől, csak hanyatt fekve van el.
2009. szept. 8. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem adj neki időt, később majd megkedveli. Ő tudja, mi a jó neki. Lehet tornáztatni, csak hal esik neki. Küldök egyet: A gyakorlatok végzéséhez a gyermeket a hátára fektetjük.


1, A mondóka első szakasza alatt a gyermek két csuklóját megfogjuk és a karjait fel, a füle mellé, majd le, a teste mellé váltogatva emelgetjük. Törekedjünk arra, hogy a karja nyújtva legyen!

A második versszak alatt karjaival teljes kört írunk le, majd az utolsó versszak alatt karjait a mellkasa előtt szorosan keresztezzük, majd két oldalra kitárjuk. Egyszer a jobb, egyszer a bal karja legyen felül.


Sim- sum fúj a szél

Ez a kis fa, jaj, de fél.


Minden ága megremeg,

A levele lepereg.


Ej- haj, semmi baj,

Újra zöldül majd a gally.


2, A gyermek mindkét bokáját megfogjuk, térdét behajlítjuk és a teljes talpával minden szóra a földre dobbantunk váltott lábbal.


Egy, kettő, három, négy,

Te kis cipő hová mégy?

Kipp- kopp kopogok,

Apukához indulok.


3, A gyermek mindkét kezét csuklónál megfogjuk és az első versszak alatt lassan ülésbe húzzuk, majd a második alatt visszaengedjük. Cél, hogy a fejét egyedül tartsa. Az utolsó versszak alatt hanyatt fekve jobbra- balra billentjük.


János bácsi, János bácsi

Keljen fel, keljen fel!


Harangoznak délre,

Libapecsenyére


Bim- bam- bum.

Bim- bam- bum.


4, A gyermek mindkét lábszárát megfogjuk és bicikliző mozdulatokat teszünk.


Lóg a lába, lóga

Nincsen semmi dolga

Mert ha dolga volna,

A lába nem lógna.


5, A mondóka alatt a gyermeket egyik irányba lassan a hasára görgetjük. A mozdulat alatt a csípőjénél segítsük őt, és hagyjuk, hogy a felsőtestével önállóan dolgozzon!

Mielőtt a másik irányba görgetjük, minél hosszabb ideig tartsuk hason fekve.


Guri- guri guriga

Gurul a kis ...(neve)


6, A gyermek ismét a hátán fekszik. Térdeit behajlítva fogjuk és nagy köröket írunk le csípője mozgatásával.


Háp, háp, háp, jönnek a kacsák,

Hű, de éhes, hű, de szomjas, ez a társaság!


Bú, bú, bú, boci szomorú,

De hogy feszít tyúkjai közt a kukurikú!


Röf, röf, röf, orra sárba döf,

Sonka lábán Kucu- néni fürödni döcög!


Bú, röf, háp, sípok, trombiták

Víg zenével így köszönt e díszes társaság!


7, A gyermek talpait befelé fordítjuk, és azok külső élét a mondóka szavaira egymáshoz ütögetjük.


Cinege, cinege kis madár,

Mi van a lábadon? Aranyszál.

Kössük a babahajába,

Dobjuk az anya ágyába!


8, Egyik kezünkkel megfogjuk a gyermek bokáját, másikkal a lábfejét és a talpát. A mondóka első sorára fel- le mozgatjuk a gyermek lábfejét, majd az utolsó sornál körözünk vele.


Borsót főztem, jól megsóztam,

Meg is paprikáztam.

Ábele- bábele, bumm.


9, Hóna alatt súlyát tartva emeljük a gyermeket állásba. Figyeljünk, hogy letalpaljon (teljes talpával álljon a földön). És táncoltassuk a dalra.


Muzsika, muzsika,

Táncol a kis Zsuzsika.

Addig táncol egyedül,

Míg csak párja nem kerül.


Muzsika, muzsika,

Táncol a kis Zsuzsika.

Jobbra dől, meg balra dől,

Tücsök koma hegedül.


10, A földön ülve öleljük magunkhoz kicsinyünket és a fenekünkön előre- hátra haladva dülöngéljünk.


Megy a vonat, zakatol,

Meg is áll majd valahol.

Én vagyok a vasutas,

Te meg legyél az utas.


11, Álljunk fel, gyermekünket ültessük a tenyerünkbe arccal kifelé fordítva. Tartsuk biztonságosan, karjainkkal két oldalról támasszuk meg. Oldalra lengessük az ének közben.


Hinta, palinta,

Régi dunna, kis katona,

Ugorj a Dunába!


12, Maradjunk állva. Gyermekünket fordítsuk hasra karjainkban. A mellkasánál lévő kezünkkel jól fogjuk meg a karját, a másik kezünkkel pedig a combját. És hintáztassuk!


Zsipp- zsupp, kender zsupp,

Ha megázik kidobjuk!

Zsuppsz!!!


13, Amíg a gyermek nem tud ülni, addig háton fekve megfogjuk mindkét alkarját, fölé hajolunk és nyitott tenyerével simogatjuk arcunkat a mondóka soraira. (később felváltva egyszer az ő, majd a saját arcunkat cirógatjuk) Az utolsó sornál megdögönyözzük a baba pocakját.


Ciróka- maróka,

Érik a boróka.

Elszaladt a róka,

Uccu utána!


Ciróka- maróka,

Mit főztél? Kását.

Hová tetted? Pad alá.

Megették a kiskacsák.

2009. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi 4 hónaposak vagyunk, és kb 2perc i lilul a kicsi feje. Most ha háton van próbál oldara fordúlni. Az elsö válaszólónak nagyon jó amit küldtél.
2009. szept. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam sem szeretett hason lenni nagyon sokáig, mindig ordított. 3 hónapos volt, amikor oldalra fordult, rá 1 hétre hasra! Ez volt a vízválasztó. Onnantól kezdve háton nem akart maradni. Már 6,5 hónapos, és imád hason lenni, sőt, úgy is alszik. Már majdnem azt is mondom, hogy mászik, és doktor nénink azt mondja, hogy nagyon fejlett az izomzata. Tehát, ne aggódj, előbb-utóbb rájön arra, hogy az jó, és megszereti. Az kimaradt időt pedig gyorsan pótolja! Amúgy ő játékok után nyúlva tanult meg forgolódni.
2009. szept. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a segítséget és a biztatást. :) Akkor ezek szerint reménykedhetem benne, hogy egyik napról a másikra önmagától próbálkozni fog, vagy legalább nem tiltakozik ellene.... :)
2009. szept. 8. 11:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy hasra tenni, hogy lefekszel elé az ágyon, hogy Téged lásson. Vagy másik módszer: hanyatt fekszel és lehasaltatod a mellkasodra. Nekünk ezek váltak be.
2009. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Amíg kisebb volt, szeretett rajtam feküdni hason, megnyugtatta. De most már azt sem.. lehet tényleg a saját súlya akadályozza. :(
2009. szept. 8. 14:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!