Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most gyeden vagyok, ha szeretn...

Most gyeden vagyok, ha szeretnénk második gyerkőcöt, mit fogok kapni?

Figyelt kérdés
most 1 éves a kislányom
2009. szept. 7. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit fogsz kapni?!... 8-O
2009. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 17hónapos a kisfiam novemberre várom a következő babát,megkérdeztem a tb-nél azt mondták a szerződés szerinti bérem lesz az ellátás alapja,igy kb.annyi mint most.
2009. szept. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi.Csak a férjem még nem adta "áldását":)Kicsit tartok én is....
2009. szept. 7. 12:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így vagyok, 10 hós a lányom és nem szeretnék visszamenni dolgozni, hanem szeretnénk a második babát. A második válaszoló már most szül, tehát rá még a régi szabályok vonatkoznak. Ha mi akarunk babát, az már jövő május előtt nem fog megszületni, azaz csak két év a gyes is már. És nem tudom mi a második gyed alapja, és hogy kaphatunk e. Volt aki azt mondta, hogy csak akkor kapunk gyedet megint, ha egy évre visszamegyünk dolgozni. Megkérdeztem a munkahelyemet, azt ígérték visszahívnak ha megtudják hogy lesz ez, de még nem szóltak. Megírjam ha szólnak?
2009. szept. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsónak:IGEN,légyszi!!

Köszi!

2009. szept. 13. 12:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi, most kaptam én is az infót, az utolsó vagyok.

Szóval ha munkaviszonyban vagy, vagyis él a szerződésed akkor lehet gyedről gyedre, sőt gyesről is gyedre menni, az alapja a gyednek a szerződésben levő béred lesz. Vagyis kb annyit kapsz mint a mostani gyeded, ha nem volt jutalékod ami beleszámított a mostaniba ugye. Ha visszamész, elég 1 évet dolgozni, mert a gyed ismunkaviszonynak számít (lehet hogy akkor nem is kell évet sem?, ez most ötlött fel bennem ahogy irok), és a béred lesz az alapja a gyednek. Ennyit tudtam meg. Ha van még kérdésed írj, hátha kihagytam valamit.

2009. szept. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!