Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A második gyerkőcöt várjuk....

A második gyerkőcöt várjuk. Az első most lesz 5 éves, és jönnek a "jó kis" kérdések. Hogyan került bele a pocakomba a baba? Mit lehet erre válaszolni?

Figyelt kérdés

Azt a kérdést már megtárgyaltuk, hogy hogyan fog kijönni, mert szegénykém azt hitte, hogy a korházban meg fogok halni, amikor kivágják a pocakomból a babát. Ezen már túl vagyunk, sikerült meegnyugtatnom, és elmagyarázni neki, hogy mi fog történni, de a mostani kérdést nem tudom, hogyan közelítsem meg. A korához képest igen fejlett gondolkodása van.

Hasonló tapasztalatok?


2009. ápr. 20. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Kislányom 4 éves volt januárban, most vagyok 22 hetes. Előre felkészítettük a baba érkezésére, ráadásul soká jött össze, így elég sokáig nyaggatott, hogy hogyan történik. Én azt mondtam neki, hogy ez varázslat. Apa belevarázsolja anya hasába. Ezt elfogadta, csak volt egy kis bibi: meg akarta nézni a varázslatot :))
2009. ápr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
először is tudasd vele, h csak a felnőtt nők hasában alakulhat ki baba, attól, ha egy felnőtt férfi nagyon megszereti őt. az én lányom beérte ennyivel. mondtam, h a többit csak ha nagy lesz, akkor érti meg, ha már nagy lesz, mint én.
2009. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Szia,

Nekem volt/van egy olyan régi "mesekönyvem" ami egy családról szól, Peti Panka és Picuri azt hiszem, amiben a kicsiknek elmondják "részletesen" hogyan lesz a kisbaba. Én ugyan a húgom születése után felvilágosítottam magam vele(5évesen), előtte csak annyit mondtam frappánsan, hogy apu és anyu eldugta oda a húgit.

Szerintem picit lebutítva el lehet mondani egy 5évesnek, hogyan lesz a kisbaba.

2009. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Megírom őszintén , nincsenek mééég hasonló tapasztalataim , de azért , ha szívesen fogadod pár dolgot leírok , ami szerintem jó lehet. Szerintem. A gólya hozta, meg a további bugyuta dolgok szerintem már idejétmúltak :) Én leülnék vele és elmondanám /főleg mert fejlett gondolkodású/, hogy ő is úgy került bele a mami hasába, hogy mivel apu és anyu nagyon szereti egymást , ezért úgy döntöttek , hogy egy kis lelket és hozzá testet kérnek a mennyországból. Ez a kis lélek pedig beköltözött a mami hasába és növekszik, ahogy annak idején ő is. Jó , tegyük fel , lehet hogy nem vagytok vallásosak és nem is kell , de ez olyan "egyszerű" és talán hatásos is:)


1 kismami

2009. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
bocsi a duplázásért... :)
2009. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is az 5.évét töltötte,mikor megszületett a húga.Azt kérdezte,hogy jön ki onnan,meg hogy ő hogy jött ki?Erre konkrétan megmondtam az igaszságot,hogy hol jön ki,tudomásul vette.Arra a kérdésre,hogy hogy került be,nos arra idétlenül annyit mondtam "apa odatette".És hál istennek nem kérdezett többet!
2009. ápr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam a lányomnak, hogy ha egy bácsi meg egy néni szereti egymást, és együtt élnek, puszilkodnak, akkor a néni hasában el kezd fejlődni egy pici baba.
2009. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a könyv amire az egyik válaszoló gondolt,nem az Anna és Peti?Aztán későbbi címe Anna Peti és Gergő?Ez is erről szól érdemes megvenni,alexandrában kapható,sőt van egy olyan könyv is ami a tesstel is külön foglalkozik.Irtó édes és főleg ha már ennyire kis felnőőt:),akkor nyugodtan olvasgathatod neki,meg ugye képes ő is is láthatja mi van:)
2009. ápr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is feltettem ezt a kérdést, és emlékszem a válaszra!!!

Anya azt mondta, hogy Apa adott neki egy magot, amit a hasába tettek, és az, mire megnő, kisbaba lesz:) Tulajdonképpen igaz, és nekem elég volt a válasz:)

26 hetes km.

2009. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Most vagyok 29 hetes kismama. Nagyobbik fiam 6 éves lesz pont kB mikor a kistesó születik. Ő saját maga találta ki hogy anya meg apa ha pusziszkodnak akkor kerül bele anya pocakjába, meg mert anya sokat eszik azért nagy🙃 hogy hogyan születik azt egyszerűen el mondtam neki mert császáros voltam vele, gondolja akkor csak így tud ki jönni a kistesó is. Nem bonyolította tovább. Teljesen elfogadta. És már alig várja a húgát 😍😊
2019. ápr. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!