Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már komoly hiszti?

Ez már komoly hiszti?

Figyelt kérdés
Kell már aggódnom fiam (1 éves)mentális fejlődése miatt? Vagy ez normális, ilyen korban bontogatják a szárnyaikat? Általában egy nyugodt,édes baba. De ha valamiért rászólok, akkor morog, vagy ha fáradt akkor még csapkodni is szokott. Ha elveszek tőle valamit, akkor is morog, dühös lesz, nyivákol vagy sír. Nem szeretném ha magát földhöz vágó hisztis gyerek lenne. Nincs neki minden megengedve, ezért nem értem miért reagál így.Nem szoktuk bántani, szabadon jár-kel a lakásban, fedezi fel a világot, általában csendbe elvan. Másnak is volt így a babája, és kinőtte, vagy nem? Mit csináljak hogy jobb legyen?
2009. szept. 6. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Morog ? :) de édes! Haggy neki esélyt, hogy saját személyisége legyen! Hadd morogjon, ha mérges! :) Lehessen dühöös, akarhasson mást, mint te!Most jött rá, hogy ő is valaki. És az érzelmeket és azok kifejezését is most fedezi fel! Nagyon aranyos! Ne akarj egykisangyalt, hanem egy igazi hús-vér gyereket! Pláne fiú! Inkább rosszcsont legyen, mint olyan kislányos és félénk! Ha nem adsz neki teret, hamarabb lesz hisztis! Hadd legyen neki is véleménye! De senki nem tudja úgy felnevelni a gyerekét, hogy egyszer-kétszer ne kelljen a karjánál fogva végighúzni az áruház padlóján! Ha kihagyja, majd odafekszik kamaszkorában!

Ne félj a rosszaságtól, az vele jár a kis ördögfiókák szocializálásával! Azért lássa, hogy nem hisztivel intézzük a dolgokat, de amúgy hagyd rá! Hagyd ott, és ha megint kedves, akkor tárgyalj vele!

Természetes, hogy sír, ha elveszel valamit, neki még olyan rugalmasak az én-határai, ami nála van, az az ő része. Olyan, mintha valaki az egyik lábadat venné el. Ráadásul akiben bízol! Persze, hogy nyivákol. Ez fejlődik, 2-3 éves korra rájön, hogy nem történt tragédia :)

Olvass egy kis gyerekpszichológiát, anyukáknak szánt, népszerű művet! Sok mindent könnyebben vennél, ha megérted.és ha látod, hogy ez a személyiségfejlődés része!

Sírni is kell, haragudni, harcolni, és rúgni-harapni! Pláne ebben a világban. Két oldala van a dolgoknak, a sötétet is fejleszteni kell :)

Nagyon tetszik a gyereked!

2009. szept. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a fiam 13.5 hónapos, és nálunk ugyanez zajlik, pedig mi sem engedünk meg mindent. Szerintem ez normális, fejlődik a kis egyénisége. Igyekszünk vele következetesek maradni, így remélhetőleg lassan megérti, hogy mit szabad és mit nem.
2009. szept. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én meg még azt hittem,hogy csak az én fiam ilyen morgolódós.Ő is szabályosan morog,ha vmi nem tetszik.Édes pofa,csak nem tudom,ilyenkor mi a helyes megoldás.Nem leszoktatni akarom arról,hogy megvédje magát,de valahogy mégis el kell terelnem onnan,ahol kárt tehet.Más ezt hogyan oldja meg?

Bocsi az offért!

2009. szept. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen (ne sértődjön meg senki!), a 11.44-es válasz végén tetszett az utsó megjegyzés:))) az nagyon jól esett.. egyébként, mi csak akkor szólunk rá, és veszünk el tőle dolgokat ha veszélyezteti a kis egészségét, vagy ha valami nagyon drága "játékszer" akad a kezébe.. amúgy engem nem zavar ha kipakol a szekrényből meg ilyenek, úgy szép az élet ha zajlik...és megnyugodtam hogy nem csinálom rosszul:)
2009. szept. 6. 21:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!