Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alkalmazzam a felvesz-let...

Hogy alkalmazzam a felvesz-letesz módszert?

Figyelt kérdés

A problémám az, hgoy 10 hós fiam egy másodpercig sem fekszik az ágyában, amint leteszem, feláll és a rácsnál üvölt, ha kijövök. Ha ott maradok mellette, akkor meg huncutkodik, meg kinyúl a rácson, vagy épp kidobálja a cumit, plüssöket. Kellőképpen fáradt, ha ringatnám két perc múlva aludna, de le akarom erről szoktatni. Most másfél órája próbálom altatni.

7 hós koráig letettem, kijöttem, gügyögött kicsit, pár perc múlva aludt. De mióta feláll, ez már nem jön be, így szoktunk rá a ringatásra. Ha melléfekszek a nagyágyon, elmászik.

Milyen módszert javasoltok nála, az önálló alvásra való megtanításra?


2009. szept. 5. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Semmilyet, és egyébként is, felejtsd el a módszereket! Tedd amit a szived súg, ha hol ez hol az, akkor is. Ha picit elcsendesíted az elméd, és nem módszereken gondolkodsz, pár perc múlva érezni fogod (a szivednél) hogy akkor és ott mi lesz a legjobb. Mindig döntsd el mit akarsz - pl most itt a lefekvés ideje -s azt érd el. Figyeld a gyermekedet. tudni fogod!!

Hajrá!

2009. szept. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Különben meg, ha nem akarod ringatni akkor csak mondd neki hogy most alvás, és te a szomszéd szobában leszel, aztán menj ki. De hagyd résnyire nyitva4 És ne menj vissza, majd elalszik.

Ha ma nem, akkor holnapután biztos, ha mindig leteszed. Az altatásról akarod leszoktatni , ha jól értem, hát ne altasd akkor! Ne maradj a szobában. Ne ijedj meg , ha sír, mindenféle leszoktatás sírással jár. Azért félünk úgy bármire rászoktatni. De ha már megvolt, akkor be kell vállalni egy kis sírást.

2009. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem sír, hanem üvölt úgy, hogy már öklendezik. Bemegyek, megölelem, elmondom neki, hogy alvás, de csimpaszkodik belém, ha meg visszafektetem, már pattan is fel.
2009. szept. 5. 14:33
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Szia.mi pont most vagyunk ezen túl,igy be tudok az erdményemről számolni.Kb 1 hónapig tartott,mert 7 hós volt amikor felált,és azóta csak álva csinál mindent.Amikor láttam,hogy nagyon álmos akkor betettem az ágyba,kapott pár korty teát,cumi és az alvós rongy megsimogattam a buksit és kimentem,aztán halottam,hogy ő már áll és kiabál esetleg sír.bementem,nem szóltam semmit,csak szépen megöltem az ágyban,majd szépen letettem.volt hogy 50* csinálta meg,én 50* mnetem be,és nagyon türelmesnek,nyugodtnak kell lenni.Amikor láttam hogy már nem sok ereje van felálni amikor lefektettem kicsit ringattam a popóját,ettől még álálmosodott és már nem ált fel.Nálam bevált.most szépen alszik megint.Bár néha van még hogy sír.de egy két bemenetelel már simán meg van az altatás.sok sikert neked.és sok türelmet.
2009. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Kapott tőlem két zöldet a fölöttem lévő. Nem kell másfél óráig altatni, ez nem fér bele a családi programba. Ahogy nő, egyre inkább igényli a társaságot és szeret játszani, vagyis a közeledben lenni, szeretni téged, "huncutkodni". Ezt meg lehet érteni. Az üvöltés, öklendezés már hiszti, ennek nem kell felülni, egy-két alkalommal el fogod viselni, többre meg nem lesz szükség. Egy pár perc játékidőt még kaphat tőled az ágyában is, meg kell neki mondani, akkor is, ha racionálisan nem érti, hogy még öt percet játszotok az ágyban, aztán alvás. A szívével meg fogja érteni, ha látja rajtad, hogy komolyan mondod. De a szertartáshoz hozzátartozik az esti meseféle (persze rövid és egyszerű), vagy képnézegetés, altatódal, mondóka. El kell búcsúzni egymástól aznapra, meg kell adni a módját, de azán ezt következetesen betartani. A gyereknek is az a jó, ha rend van az életében.
2009. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na most aludt el, majdnem két óra után. Sírdogált még az utolsó simi után ahogy kijöttem, aztán átváltott dünnyögésbe, és a plüsséhez bújva (3 hónapja, mióta alvásgondunk van, rá se nézett) bealudt.


Este a nagyágyban szokta a tápszert meginni (két hete még szoptattam, így alakult ez ki, mert közben birizgálja a hajam ,ahogy szopinál is tette), azon gondolkozok, hogy az ágyában adom neki oda, mert be szokott rajta aludni.

2009. szept. 5. 14:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az összes választ,nem tudom írták e már ezt: Ha Neked nyüg az altatás,akkor szerintem is szoktatsd le a ringatásról. Én is most csinálom a 7 hós kislányomnál,mert már belefáradtam a ringatásba (van még 2 gyerkőcöm rajta kívül)

Én ha sír mindig kiveszem,majd ha abbahagyja rögtön visszateszem,megint sír megint fölveszem,megint lerakom stb. stb. Ha már nem ordít hanem "csak sír" akkor leülök az ágya mellé és mondjuk olvasok. A lényeg,hogy a fejem le van hajtva és nem nézek rá, nem beszélek hozzá. Eleinte eltartott egy db-ig mire rájött szegénykém,hogy mit is akarok,de most már kb.negyed óra az egész procedúra. Remélem nemsokára már ennyi sem lesz.

Sok sikert kívánok és szép álmokat! :)

2009. szept. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem meg ne hagyd sírni! Most ez akkora divat, mert mindenki következetes anyuka akar lenni... Én sosem tudnám sírni hagyni!!! Ki tuja, mért sír! Nem mindig hiszti, lehet egyszerűen nem érzi jól magát, vagy még nem elég fáradt az alváshoz, vagy csak még picit bújni akar...És nem hiszem, hogy ezért nem lennék következetes... Párszor felveszem, megpuszilgatom,sétálok vele, énekelek neki (1-2 perc) és már alszik.... még picik, hát kihez bújjanak? Én így csinálom a kezdetektől, mert ezt súgja a szívem. Az én gyerekem sosem sír a babakocsiban,mikor ki akar jönni, sosem sír utazáskor, vendégségben stb, nyugodt mosolygós kisbaba. Persze, van, mikor van egy kis hiszti, pl. ha nem engedem mondjuk a konnektorhoz, de rögtön le tudom kötni mással a figyelmét. Ellenben az mindegyik ismerősömnél, akik hagyják sírva elaludni a babát, mindig panaszkodnak, hogy egyre hisztisebb. Bár minden baba más, minden anyuka is, de én abban hiszek, hogy ne aludjon el sírva. Később, mikor meg már nagyobb, szerintem meg lehet vele beszélni dolgokat, megmagyarázni, és tényleg következetesnek lenni, amiben muszáj. Sok sikert!
2009. szept. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, nekem sincs szivem sírni hagyni 10 hónapos kisfiamat, de én nem is érzem tehernek az esti elaltatást. Valahogy mindkettőnknek jó, hogy fürdés után szopizik, és az esti meséjét a vállamra borulva, buksiját a nyakamba fúrva hallgatja végig. Legtöbbször elég, ha egyszer elmondom, aztán még énekelek egy neki költött dalocskát, és már alszik is.
2009. szept. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

Azt kérdi, hogy hagyja el a ringatást!!

Esetleg mellé feküdhetnél, a földre, de tettesd, hogy alszol! Ne reagálj semmire!

2009. szept. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!