Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogadnál örökbe szemmel...

Fogadnál örökbe szemmel láthatóan más nemzethez tartozó csecsemőt, gyermeket?

Figyelt kérdés

A kérdés úgy fogalmazódott meg bennem, hogy az ismeretségi körben van néhány pár, aki örökbefogadott babát, különböző okok miatt. De! Egyik sem fogadott örökbe ázsiai, afrikai, roma, afroamerikai vagy arab gyermeket! Miért?

Nekem volt aki azt mondta, hogy félő, hogy a család nem fogadná be vagy megszólnák az anyát, hogy "biztos félrelépett". Tényleg ilyen okok állhatnak a dolgok hátterében?

Én nagyon szeretnék majd saját gyermek mellett örökbe fogadni egy ázsiai kicsit, de pont a fentiekben említett dolgok elgondolkodtatnak. Nem szeretném a párom és majd az örökbefogadott kicsit atrocitásoknak kitenni.


2009. szept. 3. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!


Ha nekem nem lehetne babám tegyük fel (tudom, ez csak 1 ok) , én akkor nem nagyon nézném, hogy a baba/kisgyerek milyen nemzetiségű. Hiszen ő még kicsi, mit tehet arról, hogy lemondott róla az anyja? És igen , a szocializáció, család fontossága. Ismerek 1 olyan családot, ahol egy cigány kisfiút vettek magukhoz. A "gyerek" már családos. Nem lop, nem iszik, dolgozik rendesen.

2009. szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
IGEN. Pedig van egy gyonyoru sajat fiam. Es szerintem nagyon szep dolog nem csak feher, a sajat nemzetunkhoz tartozo gyerkmeket orokbe fogadni. Aki pedig emiatt elfordulna tolem, annak egyertelmu, hogy az erzelmi IQ-ja egyenlo a 0-val es beszukult latokoru.
2009. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Engem a környezet totálisan nem érdekelne!Mindenki mondd amit akar, az ő bajuk, aki ismer, tudja mi a helyzet!

Mi is örökbe szeretnénk majd fogadni ázsiai vagy afrikai gyereket, DE csak úgy, hogy küldjük havonta a pénzt.

Sokszor nem olyan jó a saját környezetükből elszakítani a gyerekeket, még ha az szegényes is.Egyszer néztem pont ezzel kapcsolatban egy filmet, hogy milyen "divat" főleg a sztárok körében a gyerekek örökbefogadása, és egy afrikai gondozó nő mondta, hogy sokszor nehezebb dolga lesz a gyereknek ha elviszik, mintha ott hagynák és anyagilag támogatnák!Mert vannak olyan gyerekek akiket csak azért vittek el barátaiktól esetleg még élő rokonaiktól, mert hogy szegény, és szeretnének segíteni.Na most egy idősebb, akár 2-3 éves gyereknek szerintem nehéz az ilyen drasztikus környezet és kultúra váltás!Persze csecsemőknél más a helyzet.

Szóval mi a párommal úgy vagyunk vele, hogy örökbe fogadunk afrikait, de úgy, hogy támogatjuk(amúgy tesómék is ezt csinálják amerikából és nagyon jól működik, nem minden szervezet átvágós),viszont árva gyerekek itthon is vannak, innen szeretnénk majd örökbe fogadni!Ja egyáltalán nem vagyunk elzárkózva a roma származású gyerekektől!!!Ha úgy alakul, szívesen örökbe fogadnánk:)

2009. szept. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Őszintén, én akkor sem fogadnék örökbe(főleg nem más nemzetiségűt) ha nekem nem lehet sajátom.

De ha akarnék egyáltalán nem érdekelne más vélemény,de nem akarok.

2009. szept. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

en nagyon szivesen fogadnek orokbe, a sajatjaimon kivul is, ha megengedhetnenk magunknak anyagilag, es szarmazastol fuggetlenul. az egyik legszebb dolog a vilagon egy kicsi gyermeknek normalis eletet biztositani, az ehezes, intezet stb. helyett. innentol kezdve nem erdekelne az idegenek velemenye, meg hogy ki mit szol hozza, a lenyeg, hogy a kicsi jo helyen van, es boldog. a szuk kornyezeted, csalad/baratok meg pontosan tudnak, hogy nem leptel felre, hanem orokbefogadtad a kicsit. Ismerek egy hazaspart, ok mongol kislanyt fogadtak orokbe, sosem bantottak meg oket, sem a kislanyt, nagyon szeretik, es gyonyoruen elnek.

ha tenyleg szeretned, es megteheted,ez ne legyen akadaly, gondolj arra, hogy milyen nagy dolgot teszel, megvaltoztatod egy kis ember eletet!:)

2009. szept. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Természetesen, ez nem ma-holnap aktuális, előtte még szeretnék szülni. Most 20 éves vagyok, 3-4 éven belül szülnék babát és amíg lehet, addig még egyet. Azonban mérhetetlenül gyerek párti vagyok és rengeteg mindent köszönhetek Kínának és Ázsiának, attól függetlenül, hogy én magam nem vagyok ázsiai. 35 körül az ember lánya nem olyan idős, hogy ne nevelhessen babát, bár, a szülés elég kockázatos ilyenkor. Ez okból szeretnék akkortájt örökbe fogadni egy csöppséget, hogy szebb, biztosabb jövőt nyújthassanak neki, nem kevés szeretettel.
2009. szept. 3. 18:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!