Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasonló problémával küzködik...

Hasonló problémával küzködik valaki? Hogy sikerült megoldani?

Figyelt kérdés

15 hónapos fiam nem hajlandó mást enni csak anyatejet.

A kanál láttára ki sem akarja nyitni a száját.Már mindent próbáltunk.Van más is rajtam kívül aki hasonló cipőben jár?

Hogy oldódott meg ez a probléma.Segítségeket várok!Köszi.


2009. szept. 1. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok szakember, de szerintem ha képes arra, hogy egyen kiskanállal (amit te látsz rajta) akkor semmi gond nem ízlik neki és kész, de ha a kanállal evés tudása hiányzik akkor keress egy szakembert! Szerintem lusta az én kisfiam 4 hónapos még csak 3 hónaposan már nyúzott a védőnő, hogy adja neki sütőtököt meg ilyenek akkor ette kanállal most nem kell neki szerintem ilyen van. Tudod az a baj, hogy a szakemberek mindenben valami rendellenes dolgot akarnak látni:-(
2009. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából evett már kanállal,amikor elkezdtem a hozzátáplálást 5,5 hónaposan,de pár kanál után semmi sem kellett neki.Ha elé rakjuk az ételt,hogy fogja meg kézzel,akkor undorodva elfordul,pedig szinte mindent bevesz a szájába.Igen,beszéltem gyerekorvosokkal,de azt mondták,hogy majd enni fog és nem kell ezzel sehová menni.Én mégis aggódok.
2009. szept. 1. 13:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Detto. Kisfiam 1 éves, 6 hósan kezdtem hozzátáplálni evett is elég szépen 1 hónapig azóta ő is csak tejet eszik. 10 hós koráig anyatejet azóta kecsketejet adok neki. Nekem is azt mondta a doki, hogy nincs semmi baj, majd fog enni, türelem. Úgyhogy én már nem is idegesítem magam ezen. Ha a kezébe adok valamit akkor elmajszokja ,de nem mennyiség amit eszik belőle. 11 hósan jött ki az első foga, most 4 van de egy se elöl, úgyhogy ha majd több lesz neki akkor hátha jobban fog tudni rágni és akkor fog enni magától rendesen. És remélhetőleg kanállal.
2009. szept. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, az én babám 8 hónaposan sztrájkolt be a kanál ellen, addig eszegetett szépen. Egy napon nem volt hajlandó kinyitni a száját, ekkor pár napra abbahagytam a hozzátáplálást. Nagy nehezen rájöttem, hogy azzal volt a baja, hogy nem tudta mi vár rá, hiszen mindig, minden nap, minden étezéskor más kaját kapott, nem tudta, hogy mi lesz a kanálban, így úgy döntött, hogy inkább nem kísérletezik :S

Ezután kb egy hétig a kedvenceit adtam, barackot, sütőtököt, répát.

Próbáld az ujjadra kenni és úgy becsempészni a szájába - nálunk nem vált be, de hátha. Ami működött, hogy egy cumisüveg cumiján megnagyítottam a lyukat, és úgy hajlandó volt enni, majd pár korty után váltottam kanálra.

Egyébként ha játszik, lefoglalja magát, akkor hajlandó csak normális mennyiséget enni, ha unatkozik, akkor nem.

Mára ott tartunk, hogy az esetek többségében kinyitja a száját, de ha nem, egy kicsit rákenek a szája szélére, lenyalogatja, és így el tudja dönteni, hogy kell-e, vagy sem. Ha ezután nyitja a száját, akkor ízlik, ha nem, akkor nem próbálkozom tovább.

Szóval kitartás, próbálgasd, hátha valami beválik! Vagy hagyd egy pár napig.

Sok sikert!

9,5 hónapos baba anyukája

2009. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!