Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akarnak sokan minél...

Miért akarnak sokan minél előbb adni mindent a babának?

Figyelt kérdés

Most olvastam a kérdést, hogy fél évesnek bolti tejet? Meg fél évesen kakaót? Meg 4 hósan főzeléket...

Miért?

Azt mondják, nincs tőle semmi baja. ...

Persze, kicsiként nincs, de honnan tudják, később mi lesz?

Nekem 18 évesen omlott össze az emésztésem, kishiján meghaltam....

Erről ennyit....

Hogy éreznéd magad, ha később kiderülne, hogy mondjuk a korai hozzátáplálás, vagy a nem megfelelő korban adott nem megfelelő étel miatt hal meg majdnem gyermeked? Erre miért nem gondol az, aki fél évesen tejet meg joghurtot ad a picinek?


2009. aug. 29. 11:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

A kakaótól nem lesz laktatóbb egy tálálák, csak sokkal több mesteréseg anyagot kap a baba, mint kéne..

Hát igen, nem vagyunk egyformák, de nem gondoltam, hogy 10 válaszból 9-en támadni fognak ennyire...

Azt hittem, többet vagyunk, akik úgy gondolkodnak , mint én...de majdnem mindegy is. CSak a babákat sajnálom, akik még fel sem fogták, hogy megsülettek, de már almával, barackal tömik őket.

Én minden szakirodalomban azt olvastam, hogy bár a tápos babákat el szokták kezdeni 4 hósan, de jó lenne náluk is 6 hóig várni...

Nálam bebizonyosodott, hogy a otthoni táplálás vágta tönkre és nem a gyomrom, hanem az emésztésem! A gyomromnak semmi baja, az emésztésem vizsont majdnem leállt az otthoni rossz szokásoknak köszönhetően.

És azért én nem egy ilyet hallottam....

Lányomnak pedig én is mindent inkább később adtam, mint előbb, és csodás, jó étvágyú, egészséges baba, mindent megeszik, soha semmit nem utasított vissza, és nem köpött ki semmit, tehát megcáfolom azt is, hogy a későn hozzátáplált baba törvényszerűen finnyás lesz, mert nem.

De hát mindenki maga tudja, ez igaz, engem akkor is bosszant, mert szerintem felelőtlenség...

2009. aug. 30. 11:08
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor bosszankodjál... Engem nem érdekel mikor mivel eteted a bébidet, neked sem más dolgával kellenne törődnöd.

Amúgy árult már el mi a mesterséges a kakaóban?? És azt pl tudtad, hogy azért van eper vagy áfonya némely babakajában, mert ipari körülmények között magtalanítani tudják - ugyanis az aprómagvakat nem ehetik a bébik, nem az eper húsát...

Azon lehetne bosszankodni, hogy mennyi gyerek éhezik ma a közvetlen környezetünkben, hogy az anyának nincs teje, mert nem tud mit enni, nincs pénze tápszerre, örül, hogy a bolti tejet meg tudja venni vagy tud szerezni tehéntejet. Ezen lehet bosszankodni kérlek. Ebből a megvilágításból elég viccesen hangzik az okfejtésed. Szerintem örülj annak, hogy ez a legnagyobb problémád...

2009. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!