Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akarnak sokan minél...

Miért akarnak sokan minél előbb adni mindent a babának?

Figyelt kérdés

Most olvastam a kérdést, hogy fél évesnek bolti tejet? Meg fél évesen kakaót? Meg 4 hósan főzeléket...

Miért?

Azt mondják, nincs tőle semmi baja. ...

Persze, kicsiként nincs, de honnan tudják, később mi lesz?

Nekem 18 évesen omlott össze az emésztésem, kishiján meghaltam....

Erről ennyit....

Hogy éreznéd magad, ha később kiderülne, hogy mondjuk a korai hozzátáplálás, vagy a nem megfelelő korban adott nem megfelelő étel miatt hal meg majdnem gyermeked? Erre miért nem gondol az, aki fél évesen tejet meg joghurtot ad a picinek?


2009. aug. 29. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

És te honnan tudod, hogy miért omlott össze a gyomrod? És miért váratott magára 18 évet?

Én is hamarabb lettem szilárdabb étellel táplálva, élek, semmi bajom. Rajtam kívül még millióan így vanak.

Valószínű, hogy ez emberfüggő, lehet neked alapból rossz volt a gyomrod.

2009. aug. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ellentmondásnak fog tűnni, de szerintem szeretetből. Más dolgokkal is van ez így. Például a párom már az újszülött gyermeknél tervezgette, hogy focizni tanítja majd meg biciklizni meg ilyenek. Az evés is ilyen szerintem. Minél több finom dologgal akarja az anyuka megismertetni a gyerkőcöt, mert szereti és az ő által kedvelt ételek ízét, az evés örömét is szeretné megosztani a picúrral. Meg sokan nem igazán tudják, hogy mikor mit lehet adni a gyerkőcnek. És tegyük hözzá, hogy a neten fent lévő hozzátáplálási táblázatok nagyon eltérnek. És sokan vesznek a terhesség alatt babakönyvet. Nekem is van. És abban például 9 hónapos kortól javasolják a halat, a tejet és az egész tojást is. Mert külföldön más a gyakorlat. De ettől még például nem lesz minden külföldi gyerek allergiás vagy gyomorbeteg. A fene tudja, hogy melyik a helytállóbb.
2009. aug. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy én például nagyon későn lettem hozzátáplálva és nekem is rossz a gyomrom. Egyébként bizonyos dolgokról már most is bizonyított, például a gluténről, hogy azok a babák, akiknél 6 hós korban elkezdték bevezetni a glutén tartalmú ételeket, sokkal kisebb százalékban lettek érzékenyek a gluténre, mint azok, akik később kaptak glutén (1 éves kor után). Nyilván, ahol valami allergiára való hajlam van, ott várni kell, de azért nem hiszem, hogy a fejlett nyugati államok orvosai kevesebb szakmai tudással bírnának a témában, mint az itteni kollégáik. És nyugaton egy csomó mindent előbb javasolnak bevezetni, mint azt az előző hsz-emben is írtam. Második voltam.
2009. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
A gyerekorvosunk szerint 4 hónaposan kész egy baba emésztőrendszere befogadni glutén tartalmú dolgokat. És, ha allergiás reakciót vált ki bármi, az nem a korai hozzátáplálás eredménye, akkor is kijönne, ha később kapná az adott ételt. Csak mert Te így jártál, nem értem, miért gondolod, hogy a korai hozzátáplálás vezetett ide. Feltűnt, hogy kb. 1 vagy a millióból?
2009. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Miért kell ezen ennyit görcsölni?? Mindenki had adjon már a gyerekének akkor és azt, amit akar. Aki kérdéseket tesz fel, annak tudunk adni tanácsot, belinkelni szakirodalmat stb. Fél évesen a kakaó igenis benne van az üveges babakajákban amúgy. 4 hósan meg nem lesz baja a főzeléktől, hiszen ekkor már mehet az alma, barack. Mi baja lenne a krumplitól meg a sütőtöktől? Babajoghurt fél éves kortól szintén - rajta van könyörgöm, van, aki nem 7 hósan kezdi el a hozzátáplálást!!!

NEked szerintem valami teljesen más bajod volt, ne hozd ezt fel példának!

Amúgy is mi értelme az ilyen "kérdéseknek"??? Azt adsz neki, amit akarsz!

2009. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Miért kell ezt ennyire túldramatizálni??? Mindenkinek szíve joga, hogy mit ad a babájának és mikor. A lányom 3,5 hónapos 3 hónaposan megkóstoltattam vele a barackot és az almát, és megkérdeztem a védőnőmet, hogy ez probléma-e, szerinte nyugodtan lehet, csak nem nagy mennyiségben, de ő is azt mondta, hogy 4-5 hónaposan nyugodtan el lehet kezdeni a hozzátáplálást, nem lesz tőle semmi baja. Ha csikarna a hasa, vagy bármilyen negatív reakció lenne, valamitől, azt nem kell neki adni és kész. Egyébként a gyermekorvosunk ugyanezt mondta.... Ettől függetlenül mindenki maga kell, hogy eldöntse mikor és mit ad.
2009. aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért mert ő úgy gondolja jónak te meg így. Szertncsére nem vagyunk egyformák.
2009. aug. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A szakemberek szerint a hozzátáplálst már 4 hónapos kortól el lehet kezdeni. Persze nem mindegy, hogy mivel, mint ahogy az is tény, hogy tehéntejet csak 1 éves kora után kaphat a baba. Sokan azért akarnak minél több ételt megismertetni a babával, mert van egy olyan elmélet, miszerint ha nagyon elhúzza az anya az ízekkel való ismerkedést, akkor abból válogatós gyerek lesz. Ez az én esetemben pl. igaz, én későn lettem hozzátáplálva és rengeteg kajára rá se bírok nézni. Mindemellett a gyomrom is tropa, de nem emiatt vagyok ilyen válogatós, mindig is az voltam.
2009. aug. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Olvastad a véleményeket-hát ezért.A fő indok általában az,h én/a nagyobb gyerek/anyukám/az ősember is életben maradt a korai hozzátáplálás dacára.Én már lettem úgy lepontozva,h csak úgy füstölt,mert úgy gondolom mint te-h jobb óvatosan,betartva az időpontokat,javasolt sorrendet csinálni a hozzátáplálást.A bébiételek nagy része katasztrofális,cukor szinte mindben van,1 éves kor alatt már csoki,kakaó,eper,mittudomén.Sokan úgy gondolják,h a védőnő alapból hülye,és naná,h nem tartják be amit ajánl.És milyen remekül lehet egymásra licitálni,h az én 6 hónaposom már rántotthúst eszik,szereti a csülökpörköltet,reggelenként kakaóscsigával indít,stb...És remekül lehet köpködni azt,aki nem ad üveges bébiételt,vagy az ajánlott módon etet-lehet gúnyosan véranyának meg ősanyának hívni.

Ez is le lesz pontozva,de sajnos akkor is így van.

2009. aug. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Valószínű azért IS teszik, mert éhes a gyerek és kell a laktatóbb táplálék.
2009. aug. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!