Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarok MINDENT maguknak...

A magyarok MINDENT maguknak AKARNAK?

Figyelt kérdés

Azt mondja ismerősöm, hogy már röhejes, hogy a magyarok mindenre azt mondják, ezt egy magyar találta ki, ezt magyarországon csinálták először, ez magyar találmány, a magyaroknak ez volt először, a magyaroknak már akkor ilyenjük volt amikor... stb. Szóval már röhejesnek tartja, hogy a magyarok szerint az egész világ tőlük származik.

És azt mondja azért szeretnék a magyarok, mert sok rossz élményük van, elnyomás, háború, rossz gazdaság stb. És ezért mondják, mondjuk azt, hogy minden dolog ami jó, meg hasznos, azt ők, mi találtuk ki, nekünk volt legelőször stb.

Tényleg igaza van, a magyarok sok mindent csak szeretnék, hogy magukénak mondhassák?


2010. okt. 30. 19:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem magyar különlegesség, például a gázokra vonatkozó Boyle-Mariotte törvény az angoloknál Boyle-törvény a franciáknál meg Mariotte-törvény, mi meg Boyle-Mariotte törvénynek hívjuk. Inkább az jellemző, hogy a nem magyaroknak gőze sincs arról, hány magyar találmányt használnak a mindennapokban (golyóstoll, transzformátor és a többiek)
2010. okt. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

BEEE! Sokkal ejősebbek vagyunk mint a hüje amerjikaijak! Több találmányunk vaan mint a néémetekneeeek! A mi tehnikánkal hozták fel a csílei bányászokaaat! (ezt most láttam a tévében) Mi vagyunk a legjobbaaak! Nyenyenyenyenye-nyenyenyenyenyenye!

Egyébként egy átlagos munkanapot kénytelenek vagyunk megszervezni.

(Ettől függetlenül büszke vagyok Neumann Jánosra, Bíró Lászlóra... De ők is valamilyen okból csak külföldön lettek sikeresek)

2010. okt. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az tény, hogy sok, a modern kort megalapozó találmány vagy teljes egészében magyar, vagy magyarok is fontos szerepet játszottak a kidolgozásában. Ajánlom figyelmedbe ezt a listát:


[link]

2010. okt. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

bocs, teljesen hülye vagyok.

Egy átlagos munkanapot KÉPTELENEK vagyunk megszervezni.

2010. okt. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
2010. okt. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom mi vitt rá hogy ilyen hülyeséget kérdezz. Minden még Hitlernek se kellett >.<.

-Szégyellsz magyarnak lenni? Mondjuk például Szilárd Leo legyen inkább amerikai? A haverod hülye én megmondom neked konkrétan. Nyilván valóan valami divatgay szerzet aki azt hiszi magyarnak lenni szégyen hiszen ő is a média hülyítő hatása alatt áll meg a nagy nyugati amerikanizálódás alatt áll(ez persze csak feltételezés nem mondtam azt hogy biztosan az).

1.Sose mondtuk mindenre ,hogy mi találtuk ki.vagyunk nem egy pár dologról és nem csak a paprika meg a halászléről vagyunk híresek.

2. A magyar nemzet sose volt hülyék gyülekezete és rengetek találmányt köszönhet a világ ennek az államnak.

3. Az érvényesülés magyar földön nem igazán volt erényünk soha ,lévén rossz gazdaság kommunista rendszer ezért külföldön próbálkoztunk és próbálkozunk még most is néha.

4. Nyilván valóan te is hallottad már azt ,hogy bármerre jársz a világon valahogy mindig találkozol magyarokkal .

5. Légy büszke mindenre ami magyar és ne bojkottáld azt amit magyarok csináltak.

2010. okt. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Mert tényleg rengeteg mindent adtunk a világnak. Miért baj, ha emiatt büszkék vagyunk magunkra?


Inkább az röhejes, hogy itt megpróbálod aláásni a nemzeti öntudatot, csak mert valami ismerősödnek nem tetszik.

2010. okt. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én büszke is vagyok, hogy ne lennék? Csak ismerősöm folyton hangoztatja, hogy bekapcsolja a TV-t, és minden összefügg Magyarországgal, a magyarokkal, bármit mondanak a legeldugottabb kis faluban történik valami, és kiderül, hogy egy magyar találta ki, lakik ott, járt ott, magyar eljárás. És mióta mondta ezeket az ismerősöm, azóta én is felfigyelek az ilyenekre, hogy SZINTE bármi történik, annak köze van hozzánk.
2010. okt. 30. 20:12
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

És a haverodnak nem normális ha a magyar tv magyarokról szól?

kérdezd már meg tőle :akkor kikről szóljon?.

2010. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Ez az ismerősöd milyen nemzetiségű?

Ha tudná a törit, és egyébként olvasott ember lenne, akkor tudná, hogy az elmúlt 250 év összes találmányának megszületésében, kivitelezésében van magyar vonatkozás, gyakran úgy, hogy a feltaláló saját maga magyar nemzetiségű.

Ez nem magunknak akarás, ez tény.

2010. okt. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!