Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarok MINDENT maguknak...

A magyarok MINDENT maguknak AKARNAK?

Figyelt kérdés

Azt mondja ismerősöm, hogy már röhejes, hogy a magyarok mindenre azt mondják, ezt egy magyar találta ki, ezt magyarországon csinálták először, ez magyar találmány, a magyaroknak ez volt először, a magyaroknak már akkor ilyenjük volt amikor... stb. Szóval már röhejesnek tartja, hogy a magyarok szerint az egész világ tőlük származik.

És azt mondja azért szeretnék a magyarok, mert sok rossz élményük van, elnyomás, háború, rossz gazdaság stb. És ezért mondják, mondjuk azt, hogy minden dolog ami jó, meg hasznos, azt ők, mi találtuk ki, nekünk volt legelőször stb.

Tényleg igaza van, a magyarok sok mindent csak szeretnék, hogy magukénak mondhassák?


2010. okt. 30. 19:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
37%

Egyébként sok tévhit is van, például Magyarországon azt tanítják, hogy a golyóstollat magyar ember találta fel, holott ez is tévedés. Hisz más a szabadalmazás és megalkotás...


Persze azért szabad büszkének lenni arra, hogy mit adtak a magyarok a tudománynak, de nem kell túldramatizálni a dolgot, mintha ezzel többek lennénk, mint bármi más.

Amit én vettem észre, az a magyar származás állandó kiemelése. Ha egy ismert külföldi embernek akár az ükükükük-nagyapja magyar volt, azt feltétlenül megjegyzik. Nem baj, hogy már az illető sem tud erről, tuti hogy oda van írva, hogy " a magyar származású Xy..."

2010. okt. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
büszke lehetsz a barátaidra kérdező! hülyébbet nem is találhattál volna... gáz vagy te is meg ő is!
2010. okt. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

ma 11:41 nek!

miért ne lehetne odatenni h vki magyar származású? érdekesség lehet. de tudjuk valakit jobban érdekelnek az olyan dolgok h "Nócy leejtette a mobiltelefonját"

2010. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

de tudjuk valakit jobban érdekelnek az olyan dolgok h "Nócy leejtette a mobiltelefonját"



Pontosittanék!Nócy majdnem leejtette a telefonját!:D

Amikor azt megláttam!Hát mondom ilyen nincs!

Erre biztos büszkébb a kérdező!:D

2010. okt. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

13:19


Ha a szülei vagy nagyszülei azok voltak, akkor nyugodtan. De mikor az utolsó magyar rokon is meghalt már száz éve, és mégis, mégis megjegyzik, hogy magyar származású... na nekem az egy kicsit sok. Azért emberünk már messze nem magyar...

2010. nov. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ennél a témánál sokan csak végletekben tudnak gondolkodni:

a magyarok a legjobbak, legokosabbak -- a magyarok beképzelt, nulla, lúzerek

Az igazság valahol a kettő közt van. Sok találmányt nekünk köszönhet a világ, és az elmúlt években bebizonyosodott, hogy igenis kreatív, okos nép vagyunk (erre régebben még a színvonalas oktatási rendszer is rásegített-ma már sajnos nem nagyon). De: más országban is élnek nagy feltalálók, művészi zsenik...stb., akikre büszkék lehetnek a honfitársai. Nyilván egy nagyobb, gazdagabb országban a tudomány fejlődése is előrehaladottabb, mert van pénz támogatásokra, így ott több a tudós (hazai és külföldi egyaránt).

2010. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az mondjuk számomra sem világos, hogy miért számít magyar Nobel-díjasnak egy olyan ember, aki nem magyar származású, és az Egyesült Államokban folytatta munkásságát (pl. Dennis Grünsberg), csak éppen Budapesten született. Ha teszem azt én Brazíliában születtem, de magyar vagyok, és Budapesten élem le az életem, Nobel-díjat kapnék valamire, akkor brazil Nobel-díjas lennék? Nonszensz.
2010. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Egyébként sokan azt gondolják maguk a magyarok,hogy külföldön lenéznek minket!Én olvastam egy felmérést és egyeltalán nem nézik hülyének és lúzernek a magyarokat,ahogy azt sok magyar elképzeli!Sokkal jobb a vélemény rólunk külföldön,mint ahogy azt sokan gondolják!Annyira nem rossza a megítélés ahogy azt oly sokan beállitják!


Íme: [link]


és a találmányok lístája: [link]

2010. nov. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
11-04 12:17 jó ezt a magyarok megítélése dumát el is felejtheted,itt élek osztrák-magyar-szlovák határtól 20 km-re,és elég nagy hülyeség ami le van írva,bármelyik országba átlépsz örül a rendőr ha meglát,végre egy büdös magyar lehet szopatni,és megbirságol,mer addig basztat mig nem talál valamit, szeméttelepekre ki van írva magyarul hogy "magyarnak belépni tilos" valamelyik üzletbe ki van írva "magyar ne lopj",meg még sorolható miként jelzik hogy ha magyar vagy mennyire nem kívánatos vendég arra felé.
2010. nov. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
én egyet értek a haveroddal,aztán mondhatjátok h kretén vagyok,de ez mind igaz!És már nagyon unom!
2010. nov. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!