Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányok ti, hogy csináljátok?

Lányok ti, hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 10 hónapos kisfiam imádom van egy párom ővele is minden rendben van! Én gyagyultam meg! Úgy érzem háziasszonyként csődöt mondtam! Állandóan elvagyok mindennel maradva mosogatás mosás stb! reggel elkezdek főzni délután 5-6 mire befejezem! Annyira béna vagyok teljesen befordultam ettől! ott tartok,hogy mostmár nincs is kedvem megcsinálni! Egésznap egyedül vagyunk apa csak este 9 körül ér haza reggel 6-kor pedig elmegy! Sokat dolgozik! Szeretnék pedáns tiszta lakással várni finom kajákkal de most nagyon befordultam és ez már 2 hete tart! a kisfiammal játszok egész nap! Ha csinálnék valami nem hagy 10 percre sem:( Annyira szeretnék kilábalni ebből! és mindenre kellenne időmnek lenni! Ti,hogy csináljátok?


2009. aug. 29. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Ne akarj most pedáns háziasszony lenni.örülj annak hogy jó anya vagy.Más meg ennek örülne.Sokszor én is elvagyok havazva,de megpróbálok apránként teljesíteni bizonyos dolgokat.Nagy dolgokat be se vállalok,csak ha apa itthon van és átválalja a babát.de egy percig sincs lekiismertfurdalásom e miatt,mert látom mennyire szépen fejlődik a babám.Már lépeget a drága és mindig vele kell lenem.Ha valamit csinálni kell a konyhába akkor kiviszem beteszem az etetőjébe és kap egy kiflivége,ez kb fél óra nyert idő nálunk,ez alatt sokmindent megtudok csinálni.Ne fordulj be hanem mozdulj ki egy kicsit.Menjetek sétálni,játszótér,plázák,vagy barátnők,rokonok.nagymamák.vagy ha akarsz levelezhetünk is,és akár skypon is beszélgethetünk.Apa sem ezt várja tőled,hogy korházi tisztaság legyen,hiszen helyette is neveled a gyerekét,és ez nagy feladat.és hálás feladat.Hamar eljön majd az az idő amikor már nem lesz szüksége a babádnak rád,de fogod sajnálni azt az időt amit nem vele töltöttél.Tapasztalatból tudom.Van egy nagy fiam is.Hajra.Tegyél be egy jó zenét és érezd jol magad.a mosogatás megvár.
2009. aug. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Az a gond, hogy a mai nőktől elvárják, hogy 100%-osan teljesítsenek mint anyák, mint szerető feleségek, és mint háziasszonyok. Na ez most együtt nem megy, valamelyik ponton lejjebb kell adni. Nálad ez a pont a háztartás úgy látszik.

Én is a háztartásból adtam le egy picit, nem tudok már úgy koncentrálni főzéskor, az eredmény meg is látszik az ételeken... és már nincs olyan rend sem itthon, mint a gyerek előtt. Valakinél mindig rend van, de mondjuk a gyerekkel nem játszik annyit. Ez van, minden fronton nem lehet teljesíteni!

2009. aug. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
fIam szintén 10 hós, ugyhogy sejtem, mit érzel és tapasztalsz:) két hete csimpaszkodik, mint egy kismajom, csak rajtam kapadzkodik fel, a bútorok nem jönnek be neki, szereti szinte egész nap gyakorolni a tudományt, de ahhoz anyának is ott kell a földön ülnie... Napi kétszer másfél órát alszik, akkor csinálok meg amit tudok. Az egyikben netezek, olvasok, pihenek, a másikban takaritok, főzök. Amit hagy,pl porszívózás, azt együtt csináljuk úgy két-három naponta hol az egyik szintet, hol a másikat. Próbálom rávenni magam az ablakpucolásra, most az a stratégiám, hogy elég ha egy nap egy helyiséggel végzek, nem kell az egész házat egyszerre , mint ahogy korábban bírtam. Mostmár nem megy:( elfáradok a fiammal, ez az igazság! Szóval be kell osztani az erőt! Főzz egyszerű ételeket, egy óránál többet ne szánj rá, főzz néha olyat, ami másnap is jó. Na erre felbuzdulva itt az idő,hogy nekiessek a nappali üvegpucolásának:)
2009. aug. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen igen.Teljesen felesleges ezen rágódnod.Ez nem az az idő amikor 3 fogásos vacsit vagy ebédet kell csinálnod a párodnak, és nem az a hely ahol makulátlan tisztaságnak kell lennie.Én mondjuk meg tudok csinálni mindent (mivel tisztaságmániás voltam)erre törekszem hogy nem legy kosz, már amennyire lehet, és főzni is csak egyszerű hamar elkészülő kajákat csinálok.Többnyire akkor amikor délelőtt alszik a lányom, vagy az etetőszék még jó megoldás lehet.Mondjuk szerencsém van mert a lányom elvan magában egy ideig igy ezt ki is használom.Teregetni, porszivószni,sőt már portörölni is segit, bár nem nagy segitség de legalább leköti:)

Mozdulj ki sokat számit!!

2009. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én néhány dolgot este, miután a gyerek elaludt, csinálok meg: pl a felmosás este 9-10 órakor, konyhában rendrakás, a napközben főzött főzelékre feltét kisütése stb. Azért nem mondom, hogy nem döglesztő. Az ablakpucra képtelen vagyok rászánni magam! ;)
2009. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet + még van 14 kutyám, akiket szintén el kell látni!

én sokszor úgy főzök, ott játszik a kisfiam a konyhában...meg rohanok utána, amikor meg alszik, rohanok a kutyákat rendezni. nem egyszerű és persze a férjem elvára a rendes kaját minden nap......

2009. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem megoldható, hogy hordj ebédet egy darabig? Én hordok, és sokkal több időm van mindenre, mert ugye a főzéssel nem kell bajlódnom. Csak hétvégén főzök.

Próbáld meg, hidd el Te is megnyugszol, hogy nem kell reggeltől sietned.

2009. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek olyant,aki az első gyerekkel a pedáns háziasszonykodást választotta.Csillogott-villogott a lakás,ételköltemények ebédre és vacsorára.

Iszonyúan bánja azóta is,mert a gyerekével alig foglalkozott,nem volt rá idő.A második babánál leadott ebből,bármi van,első a gyerek,és nagyon élvezi.Az elvesztegett időt nem lehet bepótolni.

(Nálunk is olyan mindig mintha bomba robbant volna.:))

2009. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!