Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túrórudi helyett mit? Na és...

Túrórudi helyett mit? Na és milyen csokit?

Figyelt kérdés

10 hós a fiam, imádja a túrórudit, de sajnos kipattog tőle /Pöttyöstől/ Ti tapasztaltatok ilyet? Mit adhatok helyette, esetleg tudtok receptet?

Heti 1-2szer adok neki néhány falat csokit is. Melyi az a márka, amelyikben kevés az adalék és magas a kakaótartalma.

Köszi


2009. aug. 28. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

10 hónaposan még semmi ilyet nem kéne kapnia!

Még ne erőltesd a csokit ,később még úgy is eszik eleget!

2009. aug. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A gyerekorvosom szerint nem baj, ha néha kap ilyen jellegű ételt is. Túrót 8 hós korától kap, kakaó tartalmú dolgok már a 6 hós Nestlés üvegesben is vannak. Nem szeretném burokban nevelni. Ötleteket várok!!!!
2009. aug. 28. 23:09
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

másfajta tejtermékeket miket eszik? nem biztos, hogy a túrórudi a gond, lehet önmagában is a tejtartalom.

Az én fiam egy éves, de még egyszer sem próbáltam túrórudit, vagy bármilyen más csokit adni neki. Egyszer kapott a csoki gabonapelyhemból néhány darabot, azt elrágcsálta, de ennyi.

próbáld nála kiszűrni, hogy mi üti ki. adj neki joghurtot, sajtot, tejfölt, külön-külön néhány napig és figyeld. egyből látdni fogod, hogy melyik az a tejtermék, ami kiüti. azt ne add neki egy ideig.

2009. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
recept túróval? csinálj neki tejfölös túrót: tejföl, kefir, túró, nagyon pici pirosarany, só. összekevered és kész. ha ez ízlik neki és nem bántja, akkor sokkal többet fog érni a szervezetének, mint a túrórudi, ami tele van E betűkkel annak érdekében, hogy összeálljon olyan állagúvá, amilyen.
2009. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Csak sajtot és túrót kap dúsításként heti 1szer. A túróudi a mumus, mert extázisba esik, amikor meglátja a zacsit. Csoki is csak akkor kap, amikor én eszem és kilesi, odatotyog tátott szájjal és könnybe lábadó szemekkel:-)

Szinte mindent megeszik már a tejen és a tojásfehérjén kívül, gondoltam, ha van konkrét túrórudi receptetek, vagy ötletetek, hogy melyik csoki a legbababarátabb azt adnék neki.

2009. aug. 28. 23:23
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
hát, ebben az esetben próbálj ki esetleg más márkájú túrórudit. igazából én nem tudok receptet. egyetlen egyszer próbáltam, kiköpte, mert semmi csokis dolgot nem hajlandó megenni. esetleg adhatsz neki ízesített túrórudit is, hátha az bejön neki:-)
2009. aug. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
tapasztalatbol irom, hogy a turorudiban nem a turo hanem a kakao/csoki allergizal legainkabb. ezert nem adjuk kicsi gyerekeknek, foleg nem 10 honaposoknak. nem szamit mennyire adalekmentes csokit adsz neki, ha valamitol kiuteses lesz akkor az vagy a kakao vagy a tejtermek(azt irtad azt mar regebb ota kapja).szerinten nagyon finom a gyumolcs-joghurt-turo stb kombinacio, en szemely szerint nem adok a babamnak turo rudit es csokit nem is tervezek egy ideig adni. de mindenki ugy csinalja ahogy akarja.
2009. aug. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
mi úgy szoktuk a túrórudit adni hogy a csokit leszedem róla
2009. aug. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazatok van a csokival kapcsolatban, mert észrevehető összefüggés a kiütésekkel, ha jobban belegondolok.

Akkor már csak azt nem értem, miért van a 6 hónapos babáknak kakaótartalmú üveges vacsi és a doki is miért adott zöld utat a csokis dolgokra....:-SS ???

2009. aug. 29. 10:45
 10/13 anonim ***** válasza:
mert nem eleg tajekozottak a temaban, azert. de ha laszt osszefuggest akkor hanyagold egy kicsit a csokit.
2009. aug. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!