Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek 8 honapos babaja nincs (nem volt) meg 6,5kg?

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém tuti nem volt meg annyi, vagy csak éppenhogy. Most (ma) 10 hónapos és kb 6,7-6,9 lehet. 2360 g-mal és 48 cm-rel született, kislány. Viszont minden mozgásformát korábban kezdett a szokásosnál, és tartós elemmel működik, kis sajtkukac. 2-szer szopizik, a többi normál kaja, amiből egy csomót megeszik, de lemozogja...:( Nem mondanám soványnak, kis formás volt már kicsinek is, de tény, hogy nem a reklámokból ismert hurkás baba. Tied mennyi?
2009. aug. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem az vagyok. az anyukám volt ilyen, én sokáig voltam nagyon pici. miért kérdezed? cseszeget a védőnő?

én a másik fajta anyuka vagyok, akinek nagy a gyereke, 4,5 hósan 70 cm és 7,8 kg.

2009. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lányom 2900 grammal született és 8 hónaposan 6460 gramm volt. pedig nem volt koraszülött csak egyszerűen ilyen alkata van. Sokat aggódtam emiatt, de már beláttam hogy neki tényleg ilyen az alkata. A dokink is azt mondta mindig hogy ne aggódjak. A családunkban több hasonló alkatú gyerek volt már. A férjem is nagyon pici volt.
2009. aug. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

azert kerdem, mert a lanyom 6400g es 8 honapos es egy hetes...2750 g-al szuletett, megketszerezte idoben a sulyat, de azota szinte semmit sem nott a sulya. nagyon sokat mozog, de akkor is, neha bepanikolok, hogy mi van ha rosszul csinalok valamit es azert nem no. nem nagyevo, fozlekbol is 110-120g- ot eszik, meg 3x szopizik. ha a ferjemmel eppen megnyugtatjuk magunkat, hogy minden rendben van, akkor a nagyszulok kezdik a piszkalodast, hogy adunk enni a gyereknek, vagy mi tortenik? nem magyarorszagrol irok, itt nincs vedono, az orvosunk meg mindent ram hagy, mert en is orvos vagyok, de nem gyerekorvos, ez egyaltalan nem jelenti, hogy tudnom kellene, mi az a sulystagnalas ami belefer es mi az ami korosnak szamit. szoval...el vagyok keseredve....

kosz a valaszokat

2009. aug. 27. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!

ne legyél elkeseredve, az én babám 11,5 hónapos, és kb. 8 kg csak :)

pedig elég szép súllyal született, 3,5 kg volt.

nagyon keveset eszik, főzelékből már örülök a 120 g-nak, tápszerből 130-160 ml.

ez van, sajnos.

:)

2009. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

13.55 vagyok. Sokszor voltam én is elkeseredve, fölöslegesen.

Annyit idegeskedtem a kislányommal, mindent kipróbáltam, pláne hogy a fiam előtte pár évvel szinte ducinak számított. Rengeteget főztem neki, de mindig csak pár falatot evett. 15 hónapos koráig szoptattam is. Azt javaslom hogy annyit adj neki amennyi neki jól esik és ne próbáld meg beleerőltetni.

Azt hogy változatosan étkeztesd biztos magadtól is tudod. Esetleg egy kisebb kivizsgálásra, vérvételre elvinném. Mi 1 évesen voltunk.

Hát a rokonokat meg ha nem akarod megbántani nem nagyon tudod leállítani ők más szemmel látják. Sokan hiszik azt hogy amelyik gyereknek nincsenek hurkái az már biztos éhezik. Nálunk is volt ilyen, van aki még most is megjegyzi "poénból" hogy mi van nem adsz neki enni (4 éves és 13 kiló). De ma már csak elengedem a fülem mellett. A férjem 3 évesen 13 kiló volt. Genetika.

2009. aug. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!