Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek 7 hónapos babája "még csak" forog?

Figyelt kérdés
Kisfiam hypotóniával született, 2 hónapos kora óta heti 1 alkalommal járunk dévény tornára. Most ott tarunk, hogy forog hátról hasra, hasról hátra, megfordul a saját tengelye körül hason, háton pedig akár az egész szőnyeget is bejárja, gyakoroljuk a kúszást. Ma belefutottunk a védőnénibe és csesztet minket, hogy nem kéne valami mást is tornáznunk vagy megvárjuk míg magától csinálja a különböző mozgásformákat? Én mondtam, hogy megvárjuk, majd megcsinálja, ha akarja. Mit akar még tőlünk????
2011. szept. 13. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele! A lányom 6 és fél hónapos, kicsit gyengék a hátizmai. Heti 1x járok vele gyógytornára. És mondta a gyógytornász, hogy ennyi idősen ennyi a követelmény: a forgás mindkét irányba.

Tegnap felhúzta a térdeit, és megnézte, hogy áll a mászással. Mondta, hogy nagyon ügyes, erős a lába, de ne várjam, hogy 7 hónaposan mászni fog. De azt is hozzátette, hogy ráér még 8 hónaposan is, elkésve nincs.

Amúgy ugyanazt csinálja, mint a te babád. Forog mindkét irányba, és háton bejárja a nappalit. :)

2011. szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Örülök neki, hogy ezeket is csinálja. 2550 grammal született és olyan volt, mint egy rongybaba, megfogni alig lehetett.

Ja, felhúzza a térdeit maga alá /pucsít:-)/, lehet, hogy mászni előbb fog.

2011. szept. 13. 10:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes a kisfiad,ne foglalkozz a védőnővel!Lányom is szintúgy olyan volt mint a rongybaba,hypoton volt.9 hónapos koráig csak forgott,aztán mászott,most 1.5 éves korára teljesen behozta a lemaradását:)Lehet hogy a Te fiad még ügyesebb is lesz:)
2011. szept. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom kb.7 hónaposan kezdett kúszni, most 11 hónapos, de mászni még mindig nem szeret. Azért írom, hogy nem szeret,mert a testi adottságai meglennének hozzá, egyszerűen csak nem akar mászni,csak kúszik. Feláll, lépeget, de nem mászik. Nyugodj meg, vagy kúszni, vagy mászni biztosan fog, lehet csak 8-9 hónaposan kezdi el, nekem azt mondta a gyógytornász, ez teljesen normális. Kislányom is enyhe hypotoniával született, de már rendbe jött.
2011. szept. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, megnyugtattatok, én is úgy gondolom, hogy rá fog majd jönni magától is a "trükkre" és akkor jaj nekünk. Minek kéne siettetni?!
2011. szept. 13. 11:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

elég gyagya védőnőtök lehet, már bocs. lányom is súlyosan hypotón volt, és koraszülött két hónappal. leírom hogyan ment nála:


elsőp átfordulás 6 hónap, majd az igazi forgások 8 hónap

felülés 9 hónap

mászás 10 hónap

állás 11 hónap

kézenfogva elindulás 12,5 hónap


sosem sürgettük, hagytuk hagy tegye a kis dolgát. 4 hónapos korától járunk dévényre és 8 hónapos korától még vizi gyógytornára is.

ő annyira hypotón volt hogy fogni is csak 5 hónaposan tudott. addig szinte ki sem lehetett nyújtani a karját.


szóval ügyes a kisfiad, ne erőltesd, a védőnőnek ezt igazán tudni kellene.ott a gyógytornász, nem viccből foglalkozik vele.

2011. szept. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés engem is nagyon érdekel!

Leírom mi a gondom: Ikreim vannak, most lesznek 7 hónaposak. Az egyikük simán forog,kúszik, sőt támaszkodva ül, kezdi a mászást is és simán kinyomja a kezeit lábait,szóval gyanítom nemsokára kapaszkodva fel is áll. Nem akarom hozzá hasonlítani a másik babámat,hisz tudom, hogy amit ez a kis mozgékony babócám művel, már "sok" is az ő korában, vagyis nem követelmény. De a másik babám még csak hasra forog,azt már vagy másfél hónapja, ill. a saját tengelye körül is tud. De sokszor csak ordít,mert nem bír visszafordulni. Eddig kb. 3x történt, hogy véletlenül visszaforgott. Lehet,hogy nem kéne,de kezdek aggódni.

Egyáltalán mi az,hogy hipotón? Ti vettétek észre?

Légyszi segítsetek!

2011. szept. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A hypotónia kórosan csökkent izomtónust jelent. Ez a leggyakoribb izomtónus eloszlási zavar a sérült, agykárosodott koraszülöttekben, csecsemőkben. A hypotónia jelenlétekor az idegrendszer különböző területein: agyféltekék, kisagy, gerincvelő a perifériás idegek, vagy az ideg-izom találkozás helyén, vagy az izmokban kell keresni az elváltozásokat. Az ilyen csecsemő laza izomzatú " rongybaba", fejét, majd hátát nem tudja tartani. A hason fekvést nem szereti, későn és nehezen ül fel, rosszabb esetben ezt önállóan még 1 éves kor után sem teszi. Létezik egy, un. jóindulatú, veleszületett hypotónia, amely ismeretlen eredetű és csecsemő és kisgyermekkorban jelentkezik. Idővel a tünetek javulnak, szemben az előzővel, ahol fejlődésben való lemaradás, esetleg egyéb idegrendszeri tünetek is megjelenhetnek. Ilyen esetekben az izomtónus csökkenés nem jár fejlődésbeli elmaradással, de ezek között a gyerekek között gyakori, hogy a nagy motoros funkciók később, lassabban alakulnak ki. A szellemi fejlődésük ugyanakkor normális. A prognózis általában jó, speciális terápiára nincs szükség. Megfelelő gyógytorna azonban erősíti az izmokat, gyorsíthatja a fejlődést. A túlzott mozgatással azonban vigyázni kell, mert ezek a kicsik hajlamosak a ficamokra. Ez felnőttkorig elkísérheti őket. Mivel Ön levelében azt írta, hogy a fejlődés neurológus a gyermeket rendben találta, valamint hogy az 1 éves gyermek mászik és felállt, hajlamos vagyok azt gondolni -habár nem láttam a kicsit!- hogy a program nem feltétlenül szükséges. Megnyugtatásuk és a gyermek számára nehezen viselhető stimuláció szükségességének, vagy elhagyásának eldöntése érdekében keressenek fel gyermek neurológust.
2011. szept. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kérdésedre válaszolva, nem én vettem észre, hanem a kórházban mielőtt hazajöttünk akkor mondták. Utána a gyerekorvos is szólt, beutalt neurológiára és végül a gyógytornásznál kötöttünk ki.

Kisfiamnak lazák az izmai, úgy is mondhatnám, hogy gyengék, valószínűleg ezért vagyunk a mozgásfejlődésben elmaradva az "egészségesen" született babáktól. :-((((

2011. szept. 13. 14:48
 10/11 anonim ***** válasza:

a 11.46-ost kicsit megcáfolnám. gondolom valahonnan idézett. a lányom súlyosan hypotón volt nyak, váll, gerincnél és ő nem laza hanem kötött izomzatú baba volt, azaz le voltak tapadva az izmai.

nem tudom ki írta e sorokat, mindenesetre az sem igaz hogy ez bármiféle agykárosodás következménye.

2011. szept. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!