Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek 7 hónapos babája "még csak" forog?

Figyelt kérdés
Kisfiam hypotóniával született, 2 hónapos kora óta heti 1 alkalommal járunk dévény tornára. Most ott tarunk, hogy forog hátról hasra, hasról hátra, megfordul a saját tengelye körül hason, háton pedig akár az egész szőnyeget is bejárja, gyakoroljuk a kúszást. Ma belefutottunk a védőnénibe és csesztet minket, hogy nem kéne valami mást is tornáznunk vagy megvárjuk míg magától csinálja a különböző mozgásformákat? Én mondtam, hogy megvárjuk, majd megcsinálja, ha akarja. Mit akar még tőlünk????
2011. szept. 13. 10:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A 11.29-es ikres vagyok.

A babám,akiről írtam,hogy még ő is csak hasra forog, másodikként született, kettőzött lábtartással. Végülis segítettek kinyomni belőlem,mert beakadhatott a feje. A terhesség során szinte végig medencevégű fekvésben volt,csak az utolsó héten lett fejvégű. Ennek ellenére szülés során visszaforgott és azért jött ki lábbal. Utána oxigénre kellett rakni,meg légzésfigyelőt kapott,mert egyszer nem vett levegőt. (úgy szülés után kb. 3 órával) De szerencsére semmi maradandó probléma nem volt vele a továbbiakban. Laza csípőt állapítottak meg születés után, de azt mondták, ikreknél ez gyakori,főleg a faros fekvésű babáknál. A 6 hetes és 4 hónapos ortopédiai vizsgálaton nem találtak semmit.

Lehet ennek bármi köze ahhoz,hogy ő nem úgy mozog,mint a tesója?

2011. szept. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!