Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos lesz a kisfiam,...

10 hónapos lesz a kisfiam, amikor vissza kell mennem dolgozni. Akinél így volt hogyan vészelte át?

Figyelt kérdés
Szerencsém van, mert édesanyám és anyósom vigyáz majd rá, de azért egyre jobban tartok, hogyan viselem majd érzelmileg... mert nagyon jól megvagyunk otthon a kicsivel, ráadásul a koleganőimet sem szeretem... Meg azért az a mínusz 8 óra a háztartásban... Ti hogy voltatok??
2009. aug. 26. 22:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én október elejétől kell, hogy visszamenjek dolgozni, 6 hónapos lesz a kicsi, 3 napot családi napköziben lesz, 2-t valamelyik nagyszülővel, heti váltásban. Nincs más választás, férjem munkanélküli éppen, de remélhetőleg talál valamit addig, és nem egy GYED-re vagyunk anyagilag berendezkedve (lakáshitel pl.). Próbálok nem aggódni, az ugye nem segit, inkább sokat vagyunk a nagyszülőkkel, hogy szokja a helyzetet, és eddig tetszik neki, már őket is megismeri, nem panaszkodik, ha nem én fektetem le. (Már nem szoptatok 3 hete kb, elfogyott a tejem :( ) Szóval a normál napokon szerintem nem lesz gond, megszokják, mert még picik, nem éri őket akkora sokk, mint a 3 éveseket először az oviban, főleg, ha a családban maradnak. Az viszont furcsa lesz, hogy ha valami baja van, beteg, lehet, hogy nem én fogok tudni rohanni hozzá. Meg nem látom majd, amiket épp akkor épp először csinál. De szerencsére azokat utána is csinálni fogja, és még sokat láthatom, szeretgethetem, tényleg nem szabad aggódni rajta, de tuti nagyon furcsa lesz :(
2009. aug. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

szia

szerintem ne aggodj, mert lehetoseged van nagyszulokre hagyni, ami nagy dolog. en sem Magyarorszagrol irok es a lanyom 11 honapos lesz mikor vissza kell mennem dolgozni napi 6 oraban, szoval kicsit elszorul a szivem ha arra gondolok, hogy idegen neneire kell biznom, mert nekunk nincsenek nagyszulok keznel. bizom benne, hogy a ferjemmel sikerult olyan szeretteljes legkorben nevelnunk, hogy ne okozzon neki semmi problemat, szerintem a kisgyerek szocializaciojaba bele tartozik az is, hogy igenis megszokja, hogy mas ember is letezik a szulein kivul. azt uzenem a 2-3 evet otthon ulo itelkezo anyukaknak, hogy nem kell leszolni senkit sem, mert meg ok is kerulhetnek hasonlo helyzetbe es az edesanyak igenis a maguk lelekeert is aggodalmaskodhatnak, mert nekunk sem konnyu reggel elmenni hazulrol es rabizni valakire a gyerekunket, de ez elobb vagy utobb mindenkinel bekovetkezik!

2009. aug. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kislányom két hetes volt amikor visszamentem dolgozni heti 3 nap 3-6 óra. 3 hónapos koráig szopizott. Amikor eljött az etetés ideje mindig hazamentem megetetni, ha sok meló volt, akkor visszajöttem dolgozni, ha nem akkor meg otthon maradtam vele. 5 hónapos kora óta heti 4 napot dolgozom 6 órában. Amíg én dolgozok addig anyukám vigyáz rá. Most lesz 17 hónapos és októbertől megy bölcsibe. Lehet lepontozni, hogy anyura hagytam meg hasonló, de van, mikor nincs más megoldás!!! A lányom egy teljesen kiegyensúlyozott okos, értelmes baba, aki tudja, hogy ki az anya és ki a mama. Neki ez a természetes. Szóval szerintem nyugodtan menj vissza dolgozni, de amikor otthon vagy, fordíts rá több időt, szentelj neki nagyobb figyelmet. Bizton mondhatom, hogy így munka mellett is többet foglalkozom vele, mint sok anyuka,aki otthon van a gyerekkel...
2009. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy a kislányom este 8-tól reggel 7-ig alszik. Teljesen jól kialakított napirendje van. Mindenki mikor meglátja amellett hogy azt mondja milyen szép, megjegyzi, hogy milyen kiegyensúlyozott gyerek. És külföldön pl. 6 hétig vannak az anyukák a gyerekkel, aztán munka. Mégsem lelki sérültek a gyerekek. Ebből inkább az anyuka csinál nagyobb gondot. A babák kitűnően tudnak alkalmazkozdni, ne aggódj. (max magad miatt :-) )
2009. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!