Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos lesz a kisfiam,...

10 hónapos lesz a kisfiam, amikor vissza kell mennem dolgozni. Akinél így volt hogyan vészelte át?

Figyelt kérdés
Szerencsém van, mert édesanyám és anyósom vigyáz majd rá, de azért egyre jobban tartok, hogyan viselem majd érzelmileg... mert nagyon jól megvagyunk otthon a kicsivel, ráadásul a koleganőimet sem szeretem... Meg azért az a mínusz 8 óra a háztartásban... Ti hogy voltatok??
2009. aug. 26. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Én a helyedben nem magam miatt aggódnék, hanem a babáért, hogy hogyan fogja érzelmileg viselni a dolgokat. Jellemző, már bocs.
2009. aug. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

10 hósan elvileg nem is dolgozhatsz, csak ha más kapja a gyest a gyerek után nem? vagy ezt hogy oldod meg?

Bocsi az off-ért ,csak én ezzel az egésszel nem vagyok tisztában teljesen. ki hogy mikortól dolgozhat tulajdonképpen a gyerkőc mellett.

2009. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy 6 vagy 9 hós kortól már lehet dolgozni.


Nem hinném, hogy a kérdés feltevője a saját babáját nem sajnálná, de most nem erre kérdezett rá. Egyébként meg valószínűleg nem jókedvében megy vissza dolgozni.

2009. aug. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, nagyon szépen köszönöm!! úgy éreztem, a kisfiam akkor "sérül" legkevésbé, ha a már jól megszokott és szeretett nagyszülőkkel marad, nem pedig bölcsibe megy. természetesen igyekszek majd mindent megtenni, hogy a lehető legkevesebbet érezze meg az egészből.

ma már sajnos nincs ilyen, hogy nem hívhatnak vissza dolgozni, annak kell örülni, hogy van még munkám!! egyébkénz az Unióban egyre több országban csak 3 hónap a kötelező szülési szabadság.

2009. aug. 26. 22:23
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Olyan nincs hogy nem dolgozhat. A szabály úgy szól, hogy a gyerek 1 éves kora mellett nem lehet dolgozni GYES mellett. De azt senki nem mondta, hogy egyáltalán nem lehet dolgozni. Csak úgy nem jár a GYES (2 hónapig).

Bocs kedves kérdező, hogy nem tudtam segíteni, csak már kicsit fájt ez az értetlenkedés.

De amúgy én ismerek sokakat, akik 1 év után mentek vissza dolgozni, azt mondták, az eleje nehéz volt, de hamar belerázódtak. Külföldön sok helyen még ennyit sincsenek otthon a nők. Azt mondják, munka után sokkal intenzívebben élik meg, hogy a babájukkal lehetnek, "bepótlódik" az idő, amit házon kívül töltenek. Mondjuk én ebben nem vagyok érintve, én 2 év után megyek csak vissza dolgozni, azt tudtam csak leírni, amit mások mondtak.

2009. aug. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Nikcsi ***** válasza:
79%

Szia!


Az en fiam is 10 honapos, 1 honapja mentem vissza dolgozni, igaz en csak heti 2 napra napi 8 oraban, mert ujra babat varok. Meg csak igy tudtuk megoldani, kulfoldon elunk, nincs nagymama, bolcsihez meg kicsi. Apaval van amig en dolgozom, es biztosan allitom hogy semmifele lelki torest nem okozott a gyereknek, sot kozelebb hozta oket egymashoz.

Uzenem az okoskodo, tokeletes kismamaknak hogy nem mindenhol van kolbaszbol a kerites, elofordulhat barmilyen varatlan szituacio az eletben, ami olyan dolgokra kenyszerithet amit nem szivesen csinalsz. Lehet hogy meg veletek is elofordulhat (nem kivanom), ugyhogy en nem vagdalkoznek.

2009. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, hát majd nagyon igyekszek én is!! Vajdaságban élünk, nálunk egy év amit otthon tölthetünk a babánkkal. remélem, én is hamar belejövök, mert kicsit félek, egyszerűen imádom az együtt töltött időt a manómmal!!
2009. aug. 26. 22:32
 8/14 Nikcsi ***** válasza:
100%
Utolso vagyok, mi Angliaban elunk itt 1 ev a gyes, abbol 9 honapot fizetnek.
2009. aug. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

második válaszoló vagyok. igaz, hogy nem tudtam a kérdésre válaszolni, de nem értem, miért pontoztak le teljesen. azért mert offoltam, és visszakérdeztem? igyekeztem megmagyarazni a kérdésemet, tényleg nem vagyok tisztában ezzel az egész jogszabályi dologgal.

köszi nektek a lepontozást. így kérdezzek valamit ezután?

Mindezek ellenére a választ megkaptam én is a többi válaszolótól, amit köszönök!

2009. aug. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
senkit sem pontoztam le, nem szokásom. sajnos nálunk apa is reggeltől estig dolgozik, na de nem panaszkodom, legalább van munkánk, így pénzünk is!! majd keresem a pozitívumokat...:)
2009. aug. 26. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!