Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vezessem be a tejet?

Hogyan vezessem be a tejet?

Figyelt kérdés
Lányom egyéves, reggel és este tápszert eszik. Szeretném neki kiváltani tejre. Hogy csináljam? Egyszerűen adjak neki felestejet (ami 2 dl tea és 1 dl tej , ha jól tudom, de ez nem biztos) vagy fokozatosan minden nap egy kicsivel többet adjak neki? Kell egyáltalán higítani valamivel? Milyen tejet adjak neki? Jó a bolti 2,8%-os? Úgy tudom, hogy a 1,5%-os nem elég laktató. Már adtam neki danette pudingott aminek 70%-a tej és semmi baja nincs tőle. Arra is gondoltam, hogy tejbegrizzel próbálkozom elöszőr. Segítsetek! Ti hogy csináltátok?
2009. aug. 26. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2,8-as tejet adnék, Szerintem fölösleges higítani, de ha mégis emellett döntesz, akkor vízzel higíttsd (tea? ez hogy jutott eszedbe?? ) és fokozatosan növeld benne a tej arányát.
2009. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Én nem higítottam.

1,5-t iszik a baba, arra figyelj, hogy UHT legyen! Azt még forralni sem kell.

A fiam imádja ezeket a tejpépeket, de ami tejbegrízt én főzök azt nem hajlandó megenni.

14 hós

2009. aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
A 1,5 százalékos nem jó,mert nem igazi tej.2,8-ast adj neki,higítás nélkül.Tejbegrízt vagy rizst is készíthetsz neki.Ebbe tegyél kevés cukrot is.
2009. aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2009. aug. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!

Az elsőnek, a tea úgy jutott eszembe, hogy anyósom és a korosztálya mondta, hogy régen így adták a tejet és ezt hivták felestejnek. Én is furcsálottam a teát, de hát ezek szerint nem vagyok vele egyedül.

2009. aug. 26. 21:51
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Én nem értem, miért akarod neki bevezetni a tejet, ha megissza a tápszert. Az én védőnöm, azt mondta hogy örüljek neki, hogy megissza, és akár 3 éves koráig is adhatom inkább mint a tejet. A tápszerben igaz már nem elegíti ki ilyenkor a napi fehérje szükségletét, de sokkal több vitamint tartalmaz, mint a bolti tej. 3 éves korban fejlődik ki a belső szervezetük teljesen, többek között a gyomor. Bőven ráér még a zsíros, nátruiumos tejet inni szerintem. Ez csak egy vélemény. 1 éves lány anyukája.
2009. aug. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Én a fiamnak 2,8-ast adtam forralva, igaz 7 éve, először 1 dl-t, majd szépen fokozatosan többet.

A lányomnak már nem adnék, 11 hónapos, most azon küzdünk, hogy a tápit megigya :)

2009. aug. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen egyetértek a 22.15-ös válaszolóval. Védőnők, orvosok mondják, hogy amíg issza lehet az több is mint 3 éves kor maradjon csak nyugodtan a tápszer. Nagyon sok értékes tápanyag és vitamin van benne. Felesleges a pici gyomrát terhelni tejjel még ilyen korán...

Nehéz lebomtani!

2009. aug. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Bocsi OFF

Ti most komolyan a gyerek 3 éves koráig tápszert fogtok adni? Én ezt nem értem, inkább igyon a gyerek "műanyagot" - mert valljuk be hogy az, minthogy tejet igyon?

Elnézést a kérdezőtől - 2,8-as tejet ihat a babád, délelőtti órákban adj egy keveset- szóval vezesd be. A termelői tejet is megveheted, azt forralni kell és vízzel hígítani, de az tuti biztos hogy tej.

2009. aug. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azért szeretném neki bevezetni a tejet, mert a tápszer már annyira nem izlik neki és kinszenvedés mire megeszik belőle egy adagot meg nem utolsó sorban a tej sokkal olcsóbb is a tápszernél. Az én orvosom szerint egyéves kora után nyugodtan meg lehet próbálni a tejet. Én mindenkinek tiszteletben tartom a véleményét de azt kérem, hogy az enyémet is tartsátok tiszteletben, én nem szeretném 3 éves koráig tápszerezni.
2009. aug. 27. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!