Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Hogy csináljam a hozzátáp...

SOS! Hogy csináljam a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Most kezdeném a hozzátáplálást 6hónapos, csak anytejes babómnak! Arra lennék kíváncsi, hogy mit és mennyit és mikor adtok a babátoknak! Ti főztök vagy üvegest adtok neki? Ha főztök fűszerezitek valamivel? Mindenre kíváncsi vagyok!!! Segítsetek légyszi! Köszönöm
2009. aug. 26. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
írd be ide a keresőbe, hogy hozzátáplálás és csomó választ ki fog dobni. Sok sikert!
2009. aug. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én naplót vezetek arról, hogy babámnak 5 hónapos korától mit adtam, pontosan mennyit, a receptet ahogy készült, és arra a reakcióját. Ha gondolod megírom privibe. Egyébként csak 1-2 kávéskanállal kezd, lehet ez alma például, először csak a leve. Aztán a pép.Kb. 1 hét legyen 2 gyümölcs között. Ezt követően jöhet barack, répa, krumpli. Én legtöbbször főzök neki, üvegeset nem sűrűn adom.
2009. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezd valami nagyon egyszerűvel - almával vagy barackkal. Forrázd le, szedd le a héját, vedd ki a csumáját, magját, reszeld le vagy turmixold le és szűrd le a levét. Először egy pici kanállal, majd, ha jobban megy, pár nap múlva egy picit többet adhatsz. Főzz meg - de ne túlságosan - egy sárgarépát, turmixold le, próbáld meg.


A Kismama Magazinnak jó receptjei vannak, az éves naptárjukban van egy jó táblázat - mit mikor vezethetsz be, hogyan.


Rágni valót akkor adhatsz a babának, ha már van foga.


A lényeg - ne siess, hagyd a babát válogatni mind mennyiségben, mind állagban. Ha valamit nem kér, hagyd ki, ráér. Egyszerre csak egyfélét adjál. Ha már tutira nincs reakció - jó a széklet, nincs pocibaj, se kiütés - akkor vezetheted be a következő ételt. A tapasztalatom az, hogy a babák elég sokáig külön szeretnek enni - először a püré, majd a főzelék, előbb a vaj, majd a kenyér.

2009. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szia! nagyon jó cikket találtam erről belinkelem

itt van táblázat, recept, sok érdekesség

[link]

2009. aug. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Millió ilyen kérdés van, minden nap legalább kettő. A kereső tényleg egy jó ötlet, már bocs!
2009. aug. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!