Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Na most teljesen tanácstalan...

Na most teljesen tanácstalan vagyok. Cipő vagy zokni?

Figyelt kérdés
Nemrég feltetetem egy kérdést, cipővel kapcsolatosan és teljesen elbizonytalanodtam. Tehát mi a jó egy 13 hónapos jövő-menő babának? Mezitláb zokniban vagy magasszárú bokát tartó cipőben? Elvileg nekünk azt mondta a doki kell a magasszárú a bokája és sarka miatt hogy megfelelően tartsa. Viszont itt olvasom hogy mezitláb a jó neki! Nos???
2009. aug. 25. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
szia! itt olvashatsz erről: [link]
2009. aug. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a mezítlábra szavazok.Én ugy olvastam valahol,hogy nekik még az legjobb.A cipő csak akkor kell már ha már jol tud menni,és mondjuk olyan helyen vagytok.én legalábbis nem adok cipőt a lábára csak akkor.Egy jó meleg zokni aztán had fusson.
2009. aug. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, jó ez a cikk, bár ellent mond sok mindennel amit én hallottam. De biztos van benne sok igazság.
2009. aug. 25. 18:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát igazából énis teljesen tanácstalan vagyok, csak azt tudom leírni neked amit a védőnőm mondott. Azt mondta, hogy a mai ortopéd orvosok álláspontja az az, hogy cipőbe kellene lennie otthon is, a már járni tudó babának. Viszont ez szerintem sokszor kivitelezhetetlen, így a védőnő azt mondta napi egy-két órára otthon is adjam rá.

Viszont nagyon sok helyen meg azt olvasom, hogy mezítláb, meg minél puhább cipőbe, zokniba legyen a baba.

Na mármost, én ha kimegyünk adok rá cipőt, ha otthon vagyunk nem, majd kiderül mi a jobb. Én gyerekként sem hordtam mindig cipőt, nekem lúdtalpam lett, hogy ettől-e vagy sem nem lehet tudni, de most már semmi baja a lábamnak. Szerintem senki nem tud igazán pontosat, mert még az orvosok sincsenek egy állásponton ezzel a témával kapcsolatban, ugyanúgy ahogy a hozzátáplálásról is ezer féle vélemény létezik.

2009. aug. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a játszótérre is zokniba vittem.

Én úgy tudom, hogy az a legjobb nekik amíg még kapaszkodnak a lábujjacskáikkal, ha mezítláb vannak. És füvön, homokban, sóderen sétáljanak, mert javítja az egyensúly érzékét.

2009. aug. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem pont ma mondta a védőnő,hogy otthon(parketta,járólap,linóleum...),legyen rajta,mert az jobb ha a kemény felületen van rajta cipő,de ha leviszem(füben,homokban)adjak inkább rá két zoknit és menjen mezitláb,ez erősíti a lábát.Cipőt is úgy vegyek,hogy puha,könnyen hajlítható talpú legyen és a belső részén legyen harántboltozat kiemelő.Az én kisfiam 2hete lépeget egyedül és én is tanácstalan voltam és azért kérdeztem rá.

Üdv.11.5hós manó anyuja

2009. aug. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szia! Én úgy tudom, hogy félidőt zokniban, félidőt cipőben. már több helyen olvastam, amit neked is mondott az orvos a cipőről, de ugyanakkor mezítláb is kell lennie, hogy rendesen fejlődjön a lába.
2009. aug. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!