Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet a hisztit jól...

Hogy lehet a hisztit jól kezelni? én nagyon nem bírom a sírást.

Figyelt kérdés
2009. aug. 24. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Odaállsz a gyerek elé és hahotázni kezdesz rajta!... :D

Visítva, térdedet csapkodva kacagsz (tényleg elég röhejes egy hisztizős gyerek, elég könnyű rajta nevetni).


Ha látja, hogy senki nem esett kétségbe, senki nem rohangál, hogy teljesítse az ő óhaját, sőt még ki is röhögik, semmi értelmét nem fogja látni a hisztinek.


2-3 ilyen eset után garantáltan leszokik a hisztiről!


(A gyerekek rettentő rafináltak : mindenkinél kipuhatolják a lehetséges "határokat" és mindenkitől azt csikarják ki, amit tudnak. Ha rájön, hogy te bepánikolsz az ő hisztijétől, és nálad ki tudja sírni az akaratát, akkor elvesztél!)


Nagyobb gyerekkel már lehet értelmesen beszélni : mondja el, mit szeretne?... Le lehet ülni és kompromisszumot lehet kötni : OK! Legyen még 10 perc hintázás, de akkor utána segíteni fog neked a bevásárlásban, mert már kevés lesz az időtök...

VAGY : Ma már nincs idő több csúszdázásra, de ha holnap szépen alszik délután, akkor hamarabb ki tudtok jönni a játszótérre...

DE : Buta, hisztizős gyerekkel nem vagy hajlandó egyezkedni, ha nem hagyja abba, akkor a mai játéknak is vége!


Mindig legyél határozott és tartsd magad a saját elhatározásaidhoz.

2009. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

A hisztiről nem szabad tudomást venni.Rá kell szólni,és nem engedni a hisztijének.Előbb-utóbb rájön,hogy a hisztivel nem ér el semmit,és abbahagyja.Addig pedig elkell tűrni a sírást.

Vagy a régiek módszere:Ha hiába szólnak rá,nem hagyja abba,nyakon kell önteni egy kancsó vízzel.Drasztikus módszer,de hatásos.Legfeljebb még egyszer kell csak megismételni.,többször nem.

2009. aug. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem az egyetlen megoldás, ha következetesen nem engedsz a hisztinek. Én ilyenkor elmondom, hogy mit miért nem lehet, és leteszem, magára hagyom hogy megnyugodjon. Ha következetes vagy, akkor nem fordul elő gyakran a toporzékolás, rájön, hogy hiába csinálja. Addig viszont el kell viselni némi sírást. Az egyezkedés szerintem nem minden gyereknél célravezető. Ez visszaélésre adhat lehetőséget (ha még játszhatok kicsit, akkor segítek vásárolni!), ami annyira elfajulhat, hogy csak akkor hajlandó együttműködni a kicsi ha cserébe kap valamit. Persze ez gyerek függő, van akinél bejön ez a módszer.

2009. aug. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos a határozottság, ha egyszer nem akkor tényleg nem és ne is érezze hogy esetleg bizonytalankodsz. Tudomást sem szabad venni a hisztiről. Mintha észre sem vennéd hogy hisztizik. Bármit teszel, beszélsz hozzá ideges leszel, vigasztalni próbáld, máris rá figyelsz és valamit elért. Egy idő után észre veszi, hogy hiába is próbálkozik nincs eredménye le fog róla szokni. A sírást én sem bírom, de a hisztit még inkább nem és hidd el nálunk ez az egy megoldás vált be.
2009. aug. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!