Hogy lehet a hisztit jól kezelni? én nagyon nem bírom a sírást.
Odaállsz a gyerek elé és hahotázni kezdesz rajta!... :D
Visítva, térdedet csapkodva kacagsz (tényleg elég röhejes egy hisztizős gyerek, elég könnyű rajta nevetni).
Ha látja, hogy senki nem esett kétségbe, senki nem rohangál, hogy teljesítse az ő óhaját, sőt még ki is röhögik, semmi értelmét nem fogja látni a hisztinek.
2-3 ilyen eset után garantáltan leszokik a hisztiről!
(A gyerekek rettentő rafináltak : mindenkinél kipuhatolják a lehetséges "határokat" és mindenkitől azt csikarják ki, amit tudnak. Ha rájön, hogy te bepánikolsz az ő hisztijétől, és nálad ki tudja sírni az akaratát, akkor elvesztél!)
Nagyobb gyerekkel már lehet értelmesen beszélni : mondja el, mit szeretne?... Le lehet ülni és kompromisszumot lehet kötni : OK! Legyen még 10 perc hintázás, de akkor utána segíteni fog neked a bevásárlásban, mert már kevés lesz az időtök...
VAGY : Ma már nincs idő több csúszdázásra, de ha holnap szépen alszik délután, akkor hamarabb ki tudtok jönni a játszótérre...
DE : Buta, hisztizős gyerekkel nem vagy hajlandó egyezkedni, ha nem hagyja abba, akkor a mai játéknak is vége!
Mindig legyél határozott és tartsd magad a saját elhatározásaidhoz.
A hisztiről nem szabad tudomást venni.Rá kell szólni,és nem engedni a hisztijének.Előbb-utóbb rájön,hogy a hisztivel nem ér el semmit,és abbahagyja.Addig pedig elkell tűrni a sírást.
Vagy a régiek módszere:Ha hiába szólnak rá,nem hagyja abba,nyakon kell önteni egy kancsó vízzel.Drasztikus módszer,de hatásos.Legfeljebb még egyszer kell csak megismételni.,többször nem.
Szia!
Szerintem az egyetlen megoldás, ha következetesen nem engedsz a hisztinek. Én ilyenkor elmondom, hogy mit miért nem lehet, és leteszem, magára hagyom hogy megnyugodjon. Ha következetes vagy, akkor nem fordul elő gyakran a toporzékolás, rájön, hogy hiába csinálja. Addig viszont el kell viselni némi sírást. Az egyezkedés szerintem nem minden gyereknél célravezető. Ez visszaélésre adhat lehetőséget (ha még játszhatok kicsit, akkor segítek vásárolni!), ami annyira elfajulhat, hogy csak akkor hajlandó együttműködni a kicsi ha cserébe kap valamit. Persze ez gyerek függő, van akinél bejön ez a módszer.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!