Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezelitek ill. hogy jó...

Hogy kezelitek ill. hogy jó kezelni a hisztit?

Figyelt kérdés
Pl. mikor olyanért kezd el sírni, mert nem eheti meg a papírzsepit, vagy mert nem engedem neki kipakolni a szemetest, vagy csak éppen nem az van amit szeretne? 14 hós.
2011. jan. 22. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljeskörű ignorálás. Minden gyerekemnél működött, működik.
2011. jan. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legyél minél rosszabb közönség, ne foglalkozz vele. Ha a zsepi miatt sír, vedd el tőle, és hagyd ott. Mondd, hogy nem eheted meg, és kész, gyere el onnan. Felesleges ilyenkor kiabálni vagy bármit is csinálni.

Ha következetesen nem foglalkozol vele ilyenkor, hamar abba fogja hagyni (jó esetben).

2011. jan. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

enyém is 14 hós :) nálunk már megy a "földhöz vágom magam ha nem adod vissza a zsepit" :) nem érdekel, átlépem és bemegyek a szobába játszani valami izgi játékkal, zenélőssel ha messzebb van és nem lát be. előbb utóbb rákap :)


a másik, amit szoktam csinálni, hogy elkezdek én is nyávogni de ez nem jó taktika, már a férjem is rám szólt, hogy fejezzem be de néha olyan cukin nyafizik, hogy nem bírom ki :)

2011. jan. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kisnita ***** válasza:
Hát próbálkozni kell ezzel-azzal. Lehet minden gyereknél más jön be. Nálunk volt amikor bejött a figyelem elterelés, de volt, hogy semmi haszna nem volt, ugyan úgy vergődött tovább. Most olvastam egy új módszert. Ha elkezd hisztizni kezdj el énekelni! Állítólag úgy meg fog lepődni a reakciódon, hogy abba fogja hagyni a hisztit. Én tutira ki fogom próbálni, egy próbát simán megér szerintem. Mondjuk nem lehet egyszerű neki állni dalolászni ha legszívesebben ordítanál, de meg kell próbálni.
2011. jan. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az ilyesmi, h ti nem veszem figyelembe, vagy elterelem, nem működik, bár babám már 15 hós elmúlt és mostanában kezdett így hisztizni. Ami nagyon hamar működik, az az, h az ölembe ültetem, és előszöris csendesen kommentálom hogy ő mit érezhet (pl tudom hogy most mérges vagy, mert nem ehetted meg a kölesgolyót a földről), és aztán szépen elmagyarázom h miért nem lehet (az étel ami leesik, piszkos, ki kell dobni, de kapsz másikat). Az esetek 99%ában megnyugszik és akkor tudok terelni, illetve helyes tevékenységet mutatni (a pzs-t nem megesszük hanem megtöröljük az orrunkat, a mesekönyvet nem a kádba dobjuk, hanem feltesszük a komódra, stb) Ha csak annyit mondok h ezt v azt nem szabad, tovább hergeli magát.
2011. jan. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vedd el tőle és adj neki valami más érdekes és veszélytelen játékot. Ennyi idősen még tökéletes működik a figyelemelterelés. Ilyen apróság miatt még nem kell otthagyni a fenébe szegény gyereket,idősebben és nagyobb "hisztiknél" kell alkalmazni az átnézek rajta című fejezetet.
2011. jan. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!