Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez normális 14...

Szerintetek ez normális 14 hónaposan?

Figyelt kérdés
A sogornőm kisfia, nem tud felülni, felállni magától. Pépes kajákat eszik és azt se magától. És ezek mellé, nekiáltak biliztetni.
2009. aug. 24. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyik sem normális:( Szegény kisfiut már rég orvoshoz kellett volna vinni.
2009. aug. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Már ne haragudj, de süt a kérdésedből a rosszindulat.
2009. aug. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem inkább az aggodalom süt a kérdésből, nem értem hol itt a rosszindulat. Na mindegy. Mindenesetre, szerintem gáz, dokihoz kéne vinni, vagy legalábbis valami gyógytornászhoz, hogy legalább megnézze valaki hozzáértő, ha nincs is semmi baja.
2009. aug. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia.Hát érdekes.de mivel ők a szülei,biztos jó meglátásuk szerint tesznek.Lehet,hogy már voltak a babával gyógytornásznál aki szerint minden okés,és a védőnő és az orvos szerint sincs lemaradva semmiről.Bilire szoktatni pedig már elég kis korban lehet.én nem tenném,de ez más kérdés.De te miért mások gyermekével,életével foglalkozol?gondolom te se örülnél ha a tieddel más igy foglakozna a hátad mögött.
2009. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,majd mindjárt jönnek a jeletsd fel,és a borzasztó szülök hozzászólások.Volt már rá példa.de azt se tudjuk tényleg igy van e a dolog.Igy itélkezni mások felett...
2009. aug. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Lehet hogy van benne rosszindulat, de van előzménye is.

Ő meg a férje, az anyósom meg az apósom is teljesen elfogultak. Nem fogadnak el semmilyen negativ véleményt. Meg vannak róla győzödve hogy mindent jól csinálnak. 3-4 hónaposan hozzátáplálták. A csapból is az folyik hogy szobatiszta, mert óránként rárakják a bilire aztán néha belemegy. Nekem meg van egy 2 hónapos kislányom, és semmi se jó amit csinálok, mindenbe beledumálnak, aztán jól kitáryalnak a hátam mögött.

Nekem nem a babával van bajom, hanem a többiekkel. Csak arra voltam kiváncsi hogy szerintetek is van vmi gond a babával? Mert lehet ha rosszindulatból is a fejükhöz vágom, akkor észreveszik magukat és csinálnak végre vmit, és nem teszik tönkre a gyereket, a saját hiú és önzó világuk miatt. Önző: az első baba meghalt, a második szivbetegen született és ezek után akarnak mégegyet. Kérdezem én milyen anya az olyan aki ugy akar még egy babát hogy pontosan tudja, hogy 2 hetesen szivmütétje lesz, ha egyáltalán eljut odáig? (örökletes családi szivbetegség

2009. aug. 24. 16:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem normális szerintem sem.Egy ennyi idős gyereknek már mennie kéne magától.Vigyék orvoshoz mindenképpen!

2009. aug. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

igazából teljesen nem értem a sztoridat. tehát akkor ez a baba, akiről kérdezel, a szívbeteg? volt műtétje neki is? Mert azért ez teljesen más megvilágításba helyezi azt, hogy a baba mikor fog felülni felállni egyedül, illetve hogyan eszik.

Ha én értettem félre a kérdést, illetve a kommentben leírtakat, akkor azt mondom, hogy tényleg gond lehet a gyerkőccel. Viszont van egy védőnője és egy háziorvosa, akik rendszeresen ellenőrzik, figyelik, és szerintem az orvos be fogja utalni egy gyógytornászhoz, vagy más szakemberhez, ha azt látja, hogy le van maradva a fejlődésben. Az sem mindegy, hogy a gyerkőc milyen súllyal született, most milyen súlyú, bármilyen betegsége van-e. Nem törvényszerű, hogy a 14 hós gyereknek rohangálnia kell egyedül a lakásban.

A bilizés más kérdés: ebben a szülők véleménye nagyon eltérő. van, aki hamar rá szeretné szoktatni a bilire, mert nem mindegy neki, mennyi pelenkát vesz meg egy hónapban. És sok anyukának valóban be is jön a dolog, mert hamar megtanulják a babák. Van, aki nem akarja ezzel macerálni sem a gyereket sem önmagát, egyszerűbbnek tartja rádobni a pelust, aztán futás:-)

2009. aug. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

igen ő a beteg, 2 hetes korában volt szivmütétje. A mütét miatt 1 hónappal van lemaradva, a dokik szerint.

Az itteni védőnőkről csak annyit hogy két naponta mentek ki a babához és egyik se vette észre hogy haldoklik...

Az utolsó pillanatban mütőtték, a korházban azt mondták ha aznap nem vitte volna be, másnapra meghalt volna...

2009. aug. 25. 11:59
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát ha meg le van maradva a feljődésben akkor teljesen normális hogy még nem tud felálni vagy menni.szerintem te egész egyszerűen féltékeny vagy.Pedig segíthetnél is nekik.Meg van a saját maguk baja miért kell még neked is zrikálnod őt,mert nem megy a gyereke?.És ha meg akar mégegyet az is az ő döntésük.azért viszont emeld fel a hangod ha ugy érzed téged igazságtlanul bántanak,de ne támadj rögtön.védd meg magad hameg ne megy akkor meg nem muszály minden családtaggal bensőséges iszonyt ápolni,de legalább ne marjátok egymást.
2009. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!