Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki úgy...

Van itt olyan anyuka, aki úgy altat/altatott, hogy csak bent ült a babával a szobában?

Figyelt kérdés

Cicin elalvásról próbálom leszoktatni. Nekem a többi vagy túl macerás, vagy szívszorító, gondoltam ez talán még menni fog. Úgyis van egy fél pulóverem, amit be kéne fejeznem, mindegy, hol kötögetek.:-) Csak bent ültem vele a szobában, nem szóltam hozzá, kötöttem, ő meg jó fél órát nyűglődött, csapkodott, morgott, aztán szép lassan elaludt. Nem tudom, meddig fog tartani, de egyedül ment neki.

Tapasztalatokat szeretnék kérni, hogy ez így megy-e, vagy ennek meg majd az lesz az átka, hogy még 5 évesen is ott kell ülni?


2009. aug. 24. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem így altatok, de ahogy hallottam, olvastam, a Te módszered bevált. Azt mondják, h. napról-napra kevesebbet fog nyűglődni és szépen hozzászokik az egyedül elalváshoz.
2009. aug. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Te hogy altatsz? Megosztod?

Azért várnám olyan véleményét is, aki így próbálkozott!

2009. aug. 24. 13:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi eleinte kézben altattuk be a babánkat, de amikor már órák óta hurcolásztuk a lakásban és még mindig nem akart aludni változtattunk a taktikán...

Most úgy csináljuk, hogy halk zenére kicsit sétálgatunk vele, a nagy villanyt lekapcsoljuk, hogy csak egy kis szórt fény legyen a lakásban. Majd kb. 10 perc múlva letesszük. Ekkor rendszerint nyüglődik, fészkelődik stb...

Odaülök az ágya mellé és halkan beszélek hozzá, hogy most már este van és szundiznia kell (szerintem a hanglejtésből megérti a baba mit szeretnénk vele közölni). A hátát szoktam simogatni, de hatásosabb ha a fenekét paskolgatom finoman. Ekkor jó esetben kezd bepilledni és akkor már egyedül hagyom.

Ha nagyon elkezd tombolni akkor visszaveszem magamhoz, de érdekes módon a "tombolás" után a karomban viszonylag hamar bealszik.

Az én babám 2 hónapos és általában 22h-6h-ig alszik.

2009. aug. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az en lanyomnal ez nem valt be, mert amig bent voltam addig orditott. viszont az bevalni latszik, hogy beteszem a halozsakjaba es felhuzok egy zenelot, kimegyek, nyuglodik/neha sokat, neha nem/ es ha lejar a zene kb 4 percenkent bemegyek hozza felhuzni. de nem beszelek hozza. van, hogy be sem kell menni ujrafelhuzni. esetleg ezt is megprobalhatod, ha felsz, hogy majd ott kell lenned mindig.
2009. aug. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az sosem ment, hogy elköszönök és rácsukom az ajtót. A szoba nagy.Betakarom , simi, puszi, cumi, aztán teszek pár kört...néhány dolgot felszedek a földről, behajtok pár ruháját, majd átmegyek a fürdőbe...a szoba mellett van , mindent hallok, mit csinál. Amikor már nem ücsörög, de nyugtalan, vergődik, csapkod, visszaosonok,letelepszek a tőle távol eső nagyágyra. Addig mig nyugtalan, itt netezek, titeket olvaslak, várok. Ha nagyon felpörög, odamegyek, kicsit simizem , ha megnyugszik, ellépek. Általában ilyenkorra szépen elszenderedik. Este erre nincs nagyon szükség, simán le tudok menni mosogatni, elalszik. Tehát nem mindig igényli a jelenlétem.
2009. aug. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én így altatom ahogy te próbálod! Nekünk beváltt énekelni szoktam és lefekszem én is ha mmár kezdd kidőlni. 5 hónapja így csinálom mindíg elalszik 3-4 hónapja már a délutáni alvást is így csinálom. Van hogy 40 perceket nyűglődik van hogy 10 perc. Azt viszont nem tudom mikor fogok kijönni a szobából úgy hogy ébren van. Szerintem erre is meg kell érnie.13 hónapos.
2009. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az esti elalvás nálunk álom, ugyanis fürdés után szopi következik, ezen néha már bealszik és megy a kiságyba. Ha nem alszik el a szopi után, akkor leteszem, ő olyankor nézelődik, van, h. gagyarászik egy darabig és magától elalszik. Ha kicsit nyűgibb, akkor cumit adok a szájába és ezen alszik el.

Viszont délután sokszor csak nagy sírás árán alszik el, de most két napja azt csinálom, hogyha látom, h. nyűglődik, vergődik, akkor hasra fordítom és lefogom (de nagyon óvatosan) a kis fejét, h. ne tudja emelgetni és a másik kezemmel pedig simogatom, így pár perc alatt elalszik. Eddig működik ez a megoldás is.

2009. aug. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 26. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!