Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért napról napra nehezebb...

Miért napról napra nehezebb elaltatni 4.5 hónapos kisfiamat?

Figyelt kérdés
Az elejétől a kiságyában altattuk (a mi szobánkban), ha sikerült elkapni, mikor fáradt, pikk-pakk elaludt. Viszont egy-két hete, minden nap egyre nehezebb elaltatni. A vége az mindig, hogy hulla fáradt, cumi nem kell neki, az ujját bár tudja szopni, nem hajlandó, ha kézben dajkálom, az sem kell, sima simizés sem kell neki, majd kb 10 perc sirás után elalszik. Nem közvetlenül evés után altatom, hanem, amikor elfárad, és meg is itatom elalvás előtt, hátha akkor kicsit kevésbé sir. Pelus tiszta. Foga lehet, hogy jön.
2009. aug. 24. 11:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Fogzásra kap chamomillát és dentinox gellel kenegetem az inyét, amikor már nagyon tömködi az öklét.
2009. aug. 24. 11:43
 2/5 anonim ***** válasza:
pedig biztos a fogzás miatt ilyen nehéz az alvás.Én viborcult kupot is adok neki,meg nurofent ha nagyon fáj neki.Nem minden babának használ ugyanaz az szer.Nekünk a bogyók nem használtak semmit és dentinox se használ.kisérletezgess,hogy mitől csillapodik neki a fájdalom.
2009. aug. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt fogzás idején ilyen, de miután kibújtak a fogacskák minden visszaállt a régi kerékvágásba.
2009. aug. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hasonló a helyzet nálunk is. 4,5 hónaposak vagyunk mi is.A bébihordozó teszem néha és kicsit járkálok vele ilyenkor. Bár nálunk az egyedül elalvás soha nem ment.
2009. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom dettó ugyanez.

4,5 hónaposan kezdődött az esti dili, és már 6 hónapos, de semmi nem változott.

Nem a foga volt.

Mostanra már csak hisztis.


Azt gondoltam, hogy a foga jön, és pátyolgattam, sajnálgattam, aztán rájött, hogy ez nagyon jól működik, mert döncizve van, ha keservesen sír.

Mára már odáig fajult a dolog, hogy ha nem döncizem, akkor ordítozik nekem ki a kiságyból mérgesen.

Komolyan.

Szóval nálunk leszoktatás van az esti döncizve elalvásról.


Nem biztos, hogy mindig a fog az ok.

Nálunk pl. semmi nyoma még mindig a fogzásnak.

Viszont jól elcsesztem az eddig szépen, egyedül elalvó babám alvási rituáléját...


Tehát csak óvatosan a pátyolgatással!

Van úgy, hogy egyszerűen csak öntudatra ébrednek a manók, és rájönnek, hogy hatni tudnak a környezetükre a hangjukkal.

2009. aug. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!