Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám elaltatni 8...

Hogyan tudnám elaltatni 8 hónapos kisfiamat?

Figyelt kérdés
Eddig jó alvó volt, születése óta külön szobában alszunk, 1-2szer ébredt este, de max 5 perc után vissza tudtam altatni. Napközben 2x aludt 1,5 órát, vagy a kiságyban, vagy babakocsiban. Azt vettem észre, kb 2 hete annyira igényli a testem közelségét, hogy babakocsiban még csak-csak elalszik, de a kiságyba nem tudom lerakni, rögtön sírni kezd! nagyon-nagyon álmos, a karomban-vállamon már mélyen alszik, de amint lerakom a kiságyba, felsír, és fel is ül, vagy feláll...múlt este már nem bírtuk tovább, olyan fáradtak voltunk, hogy a férjemmel magunk közé raktuk aludni, és úgy rögtön gyönyörűen megnyugodott, és aludt szépen. Átvisszük a kiságyát a szobánkba, ha kell természetesen magunk közé is berakjuk, de félek, hogy ez "visszalépés a nevelésében" (vagy ez hatalmas hülyeség???), mert eddig külön volt, akkor nem zavarja meg, és később nem lesz sokkal nehezebb visszaszokni? Egyáltalán tudnátok segíteni, hogy most mitől ragaszkodóbb, mint eddig? Ez összefügg a szeparációs szorongással, meg hogy megérti, hogy én másik személy vagyok? Nektek volt ilyen?
2011. máj. 12. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem szeparációs szorongás.

Ès szerintem ha berakjátok magatok közé az a legrosszabb dolgo. persze egyszer egyszer nem fog hozzá szokni, de sorozatban igen. (kb 3-4 nap és teljesen hozzászokik, utánna csak nagy üvöltés árán fog vissza szokni)

én azt mondom hogy ha van megoldás aludj te mellette a szobána, tudod fogni a kezét. vagy ha így nem akkor max a kiságyát vidd be a szobátokba.


a ti ágyatokban azért alszik jobban mert anyaszaga van mindennek. talán egy lepedöjével alugyál egy nap és azt tedd fel neki, így annak is anya szaga lesz.

2011. máj. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem aludt veletek, szerintem felesleges most rászoktatni. Nekünk is volt ilyen. Én azt vettem észre, hogy ahhoz hogy le tudjam tenni kb. 20-25 percig tartottam a karomban. Míg el nem aludt addig sétálgattam vele a lakásban, utána leültem és vártam. Aztán letettem és nem kelt fel.

Az is bevált, hogy mikor hallottam, hogy felébredt reggel nem mentem be hozzá rögtön ha nem sírt, hanem hagytam egy negyed órát dumálni a kiságyban. Talán ez segített abban, hogy rájöjjön hol is van és hogy megszeresse az ágyát.

2011. máj. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Nagyon jó ötletnek tartom, hogy aludjak együtt egy lepedőjével, mert így bevihetem az ágyába az illatomat, szerintem még ma berakok magamhoz lepedőt, textil pelust, alvó állatkákat, hogy minél több "szövetségesem" legyen:)
2011. máj. 12. 20:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!