Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem merem rábízni...

Miért nem merem rábízni senkire a babámat?

Figyelt kérdés
1 hónapos a kisfiam, és nem merem rábízni senkire, főként nem anyósomra. Tudja valaki miért van ez? Pedig senkivel semmi bajom. Természetes hogy így féltem?
2009. aug. 22. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első hónapokban igen, aztán ahogy nagyobbacska lesz, majd jobban fogod hagyni, velünk is így volt.Persze én még most sem engedem, hogy olyanhelyre vigyék, ahol nem megfelelő a környezet, pl füstös lakás, hiába az apám él ott.
2009. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudom,nem akarom ràbizni senkire az 5 honapos babàmat.

Féltem,mert mindenki màsképp gondolkodik,lehet mig én csak almàval etetem a tejen kivül,addigra màs màr màssal is eteti,és az enyémnek is adna.

Történt tegnap,hogy a szomszéd etette a kislànyàt,én ott ültem,ölembe a bba,és egy hirtelen mozdulattal a babàm szàjàba adta az ö babàja kanalät,meg bébiételt.

Haragudtam,hisz a gyerekének nemrég volt szàjpenésze,mäsrészt miért nem kérdi meg hogy adhat a babànak enni?

Nemrég olvastam itta portàlon hogy valakinek az anyosa a 3 honapos babàt piskotàval etette.

Vagy valakinek azt ajànlottàk hogy ha a baba sir adjanak mézzel bekent cumit a szàjàba.

Ezektöl falnak megyek,igy fogy el a bizalmam..

2009. aug. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 8 hónapos,de még én sem hagyom másra. Anyura rá merném bízni,de nagy a távolság. Anyósra csak 2-3 percre szoktam hagyni,ha ott vagyunk (fürdőbe megyek meg ilyenek) de eddig még nem volt olyan hogy ne ütötte volna meg magát vagy esett volna el az alatt a pár perc alatt. Így lehet rábízni...
2009. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Az én lányom 23 hónapos és még nem bíztam soha senkire. Kivéve anyukámra akkor is max. 2-3 órára, amíg én bevásároltam. Lehet, hogy ez már túlzás, de sztem a te esetedben teljesen normális.
2009. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
1 hónaposan nem is kell senkire rábízni. Az én babám már 14 hónapos és én se nagyon szoktam, max 2 órára, ha valami sűrgős dolgom van. Decsak az apja meg anyum vigyázhat rá.
2009. aug. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora korában eszembe se jutott másra hagyni. Most 10 hós, a mama pár utcára lakik, csak akkor vigyázott rá,ha épp a babakocsiban aludt, én meg fodrásznál voltam. Apa vigyáz rá, ha ébren van, de egy óránál többet nem hagytam rá, azt is kétszer talán. A dolgaim ugy intézem,hogy ő is jön velem. A babakocsi dok helyre elgurul, ha messzebb v
2009. aug. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
...ha messzebb van dolgom, kocsiba be és megyünk is! Egyszerűen nem érzem szükségét,hogy másra hagyjam.
2009. aug. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 11 hós, egy kezemen meg tudom számolni, hogy mennyit volt nélkülem max 2 órát, azt is vagy az anyummal vagy az apukájával. Szerintem természetes, amit érzel. A babódnak most TE vagy a világ!

Nem szép, de én mióta megszületett a babóm egyre nehezebben viselem el anyóst....

Anyum mondta múltkor: Magadnak szülted a gyereket, nem nekünk! Ha kell segítünk, de a TIÉD a gyerek! Majd eljön az az idő is, vagy előbb, vagy később,amikor majd rá mered( és én is) bízni másra is a kicsit.

2009. aug. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igazuk van a válaszolóknak,és persze,hogy természetes,hogy így félted.Én is féltem az én babámat,pedig már 11 hónapos.Nem szívesen bízom másra,foleg,hogy tudom,hogy a nagyszulok mindig édességgel etetik.
2009. aug. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ez természetes érzés, foleg ilyen pici babánál. idovel enyhulni fog, vagy lehet, hogy épp te fogod akarni, hogy enyhuljn...

én max a férjemre vagy anyukámra szoktam hagni, míg ilyen pici volt, de ritkán kellett. amint 3-4 honapos lett a fiam és konnyebb volt vele kimozdulni, magammal hordtam mindenhova, ahova nem lehetett, oda nem mentem, mert én így voltam nyugodt. és tiszta anyás lett a drága. kb 1 éves volt, mikor itt-ott anyukáméknál hagytam pár orára, hogy mást is szokjon, anyosoméknál még nem volt, és nem halogathatom már sokáig...most is van pici lelkifurdalásom, hogyha "lepasszolom" a másfél éves gyerkocot, de tudom, hogy most már mindegyikuknek orom és jo helyen van:)

2009. aug. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!