Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálást hogy csináljam?

Hozzátáplálást hogy csináljam?

Figyelt kérdés
4 hónapos kisfiam már a gyümölcsöt megeszi, ez a tízórainak jó. Délután tejpépet adok neki. De akkor a főzeléket mikor lehet adni? Eltolódnak az etetések és kevesebbet eszik így. Hányszor adjak neki tápszert,hányszor gyümit, pépet, főzeléket?
2009. aug. 21. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
nem tom hogy hol laksz és mien az orvosod,de itt nálunk,előszőr sárga répával kell kezdeni a hozzátáplálást.aztán jön a gyümi,de az is csak egy idő után...,mivel a gyümölcs savra még szerintem elég érzékeny egy 4 hós baba.jah és 5 hós koráig csak ebéd van...aztán 6 hósan uzsonna 4-kor.a mi dokink mást nem is enged...
2009. aug. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szabolcs megye Fehérgyarmat. Mindenki az almáva kezdi,aztán barack, gyümik, majd krumpli, répa stb.?
2009. aug. 21. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia.Mi anyatejesek vagyunk, de ettől a lényeg nem változik.

Először almát adtam neki pürésítve, majd barackot,burgonyát, répát,sütőtököt,utána már húst is raktam bele. Aztán jött a brokkoli,borsó(paszírozva), cukkíni,cékla. Először tízóraira adtam gyümölcsöt, majd amikor elkezdett többet enni a főzelékekből akkor az került a helyére, uzsonnára pedig gyümölcsöt tejpéppel. Mindegyik kaja után kínáltam cicivel,ha kellett neki akkor szopizott, szerintem ugyanezt megpróbálhatod a tápszerrel, csak kevesebbet csinálj mint szoktál. Nektek még elég a két kiváltott étkezés, majd egy kicsit később az ebédet próbáld meg. Szerintem jó a reggel-délben-este tápszer, tízórai és uzsona, főzelék vagy gyümölcs.

Pl: ma így zajlott a napunk,igaz mi 6 hónaposak leszünk.

reggel szopi,tízórai alma+burgonya+csirkehús,utána egy kis szopi, ebédre szopi, uzsonna gyümölcs tejpéppel, este szopi lesz. Mondjuk mi később is kezdtük a hozzátáplálást mint ti.

2009. aug. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is nagyjából akkor kezdtük a táplálást mikor ti. Először alma, barack leve, aztán mikor már ezekre nem fintorgott jött a püré, és ezek keverve. Eleinte csak egy-két mokkáskanállal majd mindig kicsit többet, most már a reggeli tápszer után tízóraira gyümölcsöt kap. Aztán mi délutánra főzeléket eszünk, mert a tejpéptől fájt a lányom hasa. először egy kis répa, krumpli, tök, cékla, aztán keverve ezeket.Most 5 hónapos és húst is teszek bele, néha pedig vmi üvegeset is eszik. Ha most még eltolódnak az etetések, az azért van, mert pl. a tejpéppel eléggé jól lakik, de ne aggódj, be fog neki állni egy rendszer ahogy jó lesz neki. Szerintem a tejpép helyett lassan adhatsz neki főzelékeket. Ja és mi délben tápszert eszünk, azt nem váltom ki neki főzivel mert akkor nem lakik úgy jól.
2009. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!