Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos lesz a kisbabánk....

4 hónapos lesz a kisbabánk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Miután megszületett a kislányunk,férjem azóta teljesen megváltozott!!Pedig mindketten akartuk a babát.Imádja a lányát,de velem már nem úgy viselkedik mint régen.20 kg-ot szedtem fel terhesség alatt,ebből eddig 10 ment le,még van 10 leadni való.Tudom,hogy már nem úgy nézek ki mint rég,és lehet nem is fogok úgy kinézni.A férjem alig szól hozzám,nem beszélgetünk,nem puszil meg,nem kedveskedik nekem.Úgy alszik el,hogy se puszi se pá.A reggelek ugyanilyenek.Nagyon egyedül érzem magam.Szinte csak a kisbaba a társaságom,amit nem bánok,mert imádom,de nagyon.Viszont hiányzik a párom.De ha beszélni próbálok vele,azt mondja nincs semmi baja és szeret.Hát nekem nem úgy tűnik!Félek én ezt már nem bírom tovább és egyszer elszakad a cérna,akkor elválok.Nem tudom mit csináljak?!Segítsetek!!Hiába beszélek vele!
2008. máj. 27. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Próbálkozz valahogy elcsábítani. Ha arra sem vevő, akkor nyugodtan balhézz egy kicsit, vesd fel a válás gondolatát. Nyomás alatt lehet, hogy megtörik és elmondja, hogy m a baja.
2008. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz tanácsot adni. Az én párom egy aranyember, de tényleg. Babát várunk, és én már nem egyszer megkérdeztem tőle, hogy a baba fog-e változtatni valamit a kapcsolatunkon ha megszületik. Azt válszolta, igen: kevesebb idő fog rájutni, és lehet ezért ő magába fog fordulni.

Hát mondanom sem kell megijedtem, de megnyugtatott, hogy ez nem nekem szól, hanem a helyzetnek.

Biztos hogy nehéz, de kitartást kívánok neked, most a baba a fontos.

Szerintem legyél kedves, bűbájos a pároddal. Ha azt látja, hogy mosolygós és boldog vagy, akkor talán megnyílik neked. Viszont, ha azt látja, hogy murci és rossz kedvű vagy, akkor szerintem nem fog hozzádszólni, beszélgetni, mert úgy érzi, hogy ő csak zavaró tényező a baba és te közted. Foglalkozz vele minél többet, legyél vicces, és könnyed.

Remélem sikerült valamit segítenem. De minden a gyakorlatban dől el.

12 hetes kismama


Írd meg, ha sikerült változtatni a helyzeten

2008. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ne balhézz, mert az nem old meg semmit, sőt! Lehet rosszabb lesz. Ha hosszabb távon ilyen, akkor is maradj higgadt. Te mindent megpróbálsz, ezért nem kell balhézni, mert a végén téged fog hibáztatni, ha megromlik a kapcsolatotok (a balhézásra foghatja)

2. válaszoló voltam

2008. máj. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg nő lenni, ne csak anya. Tudom nem könnyű pici baba mellett magunkra is figyelni, de ne hagyd el magad, 10 kg plusszal is szépnek láthat a férjed, csak akarni kell. Sokszor nekem is nehéz volt, az első 3 hónapban 2* szeretkeztünk csak, annyira hulla voltam, csak a babára gondoltam és nem is kívántam a szexet. De imádom a férjem, szükségem van rá, úgyhogy erőt vettem magamon, elő vettem a borotvát, hajfestéket, nem mászkáltam otthon sem a kinyúlt göncökben és megpróbáltam elcsábítani újra a férjem. Ez olyan jól sikerült, hogy azóta le sem tudom vakarni...:-)És nagyon jó érzés, hogy nem csak a babánkra, hanem rám is büszke.
2008. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenek előtt próbálj meg beszélgetni vele, ő azt mondta, hogy nincs semmi baja, de mondd meg neki te nem így látod mondd el szerinted mi változott a kapcsolatotokban és kérdezz rá miért, és próbáljatok rá megoldást találni, lehet hogy csak nem tudta megfogalmazni, hogy mi bántja, amikor pici érkezik a családba az apa mindig kissé háttérbe szorul, és ezt minden férfi szerintem másképp éli meg, lehet a párod nem tud mit kezdeni a helyzettel,és csak egy kis bátorítás kell neki, nem írtad mennyire veszi ki a részét a baba körüli teendőkből. Az én páromnak e téren voltak gondjai, mert az ő elmondása szerint feleslegesnek érezte magát időnként a babszobában, egy kis noszogatás után bevállalta hogy segít füdetni, meg ő csinálja a picinek a vacsit (eleinte a lefejt tejet melegítette és volt hogy ő cumiztatta meg vele, most ő csinál neki tejpépet, vagy melegít főzit),azóta nincs ilyen probléma. :o)))

Az meg nagy hülyeség hogy veszekedj vele, meg emlegess válást, az nem old meg semmit, jó hogy azt nem mondják hogy keress más pasit.X0(

2008. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Arik vagytok!Az igazság az,hogy próbálkoztam ezekkel a dolgokkal,amiket leírtatok,de a csábítás nem jött be,beszélni nem akar,mindig hárít,és van úgy hogy hazajön,ránézek az arcára,és már nekem sincs kedvem beszélni vele.Fogalmam sincs hogy itt még mit lehetne tenni.Barátnőm azt tanácsolta,ijesszek rá,hogy ha nem változik,válunk,de ez nem tudom mennyire jó ötlet.
2008. máj. 27. 14:21
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy butaság, de rákérdeztél direktben, hogy kövérnek tart-e, ezért nem kíván, vagy esetleg van valakije? ( bocs, hogy ezt feltételezem...)Nálunk pont fordítva volt, én hülyültem meg teljesen a szülés után, és a férjem győzködött, hogy plusz 10 kilóval is ugyanúgy szeret stb...Én magamat utáltam emiatt. Én 3 gyereket szültem, mindhárom után maradt 10 kiló, és 1 éven belül sikerült visszafogynom (eddig csak 2 után, mert a 3. csak 6 hónapos), előbb nem a szoptatás miatt. Utána pedig együtt a férjemmel elkezdtünk kocogni járni a babával, konditerembe felváltva stb...Te is megpróbálhatod, hátha értékeli az igyekezetedet!
2008. máj. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez a plusz 10 kiló látványos,ahhoz képest,hogy néztem ki terhesség elött.Az az érdekes,h engem nem zava,de látom a páromon hogy őt zavarja.Nem kérdeztem rá,ő célzott rá(nem mondta ki szószerint) h nem nézek ki jól.És igen,nekem is megfordult a fejemben h van valakije.Erre rákérdeztem,de azt mondta,hogy nem és h hülye vagyok.Mondtam neki,hogy valószínű sose fogok ugy kinézni mint régen,akkor is elfogad e és szeret,persze azt mondta igen,de a viselkedéséből nem ez jön le.Már nem tudom mit tegyek!!
2008. máj. 27. 15:19
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az nem igaz, hogy nem fogsz úgy kinézni, mint terhesség előtt. Sőt, sokkal jobban, mert nőiesebb leszel, de nem a plusz kilók miatt, hanem azért mert a női test egyik lényege, hogy anyaként is funkcionál, nemcsak tini "deszkaként". A 4 hónap még kevés, 1 év múlva lesz látványos a változás, de minimum akkor, ha végleg befejezted a szoptatást. Próbáld ezt megértetni vele. A lényeg, hogy mozogj valamit: gyors séta a babakocsival min. 1 óra, kevesebb nass, fél adag vacsora stb...csak kíméletesen, nehogy a szoptatás rovására menjen. Van baba-mama torna, állítólag nagyon jó.Valószínűleg a párodnak nagyon fontos a külső, sajnos nekem is, úgyhogy egy kicsit megértem, de csak egy kicsit, mert plusz kilók nélkül nincs baba, ez átmeneti állapot!!!
2008. máj. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

En most nagyon ideges lettem... Es ha majd a ferjednek sorhaza lesz, kiveheto fogsora es kihullik a haja?!

Elvarna, h akkor is szeresd, ha mar nem a mai hamvas? Hat hogy, ha o a gyermeke anyjat 10 ostoba kilo miatt igy keruli?!

En biztos hazamennek anyuekhoz, ha ilyen lenne az uram, addig amig megjon az esze, es rajon, h mit veszit.

2008. máj. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!