Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9,5 hós fiam kúszik 2,5...

9,5 hós fiam kúszik 2,5 hónapja, de mászni nem tud. Nem is fog, ugye?

Figyelt kérdés
6 hósan fordult meg egyedül,7 hósan kúszott már, 8 hósan szépen ült, rajtam kapaszkodva feláll, már egy hónapja feltérdel és hintázik. Mászópózba áll, de egyet megy előre ahogy kéne, majd hasravágja magát és kúszik tovább villámgyorsan. Ki fog maradni a mászás? Nagyon nem örülök! Van itt ilyen kicsibabus?vagy legalább az anyukája?:)
2009. aug. 19. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mi még itt nem tartunk, de azt olvastam több helyen hogy a mozgásformák felcserélődhetnek. Van olyan ahol már állni tud a baba, és menni is pár lépést, és csak most kezdett el mászni.
2009. aug. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

az én kisfiam sem mászott még 9 hósan, viszont nagyon gyorsan kúszott. Ugyanaz volt, mint nálatok, egyet-egyet haladt mászva, de aztán le kúszásba:-)

Elvittem a korai fejlesztőbe, mert már ő is felállt, és én is azt hallottam, hogy akkor már nem igazán fog mászni. A fejlesztőben azt mondták gyenge a kéztámasza, különféle gyakorlatokat csináltak vele. Szerintem nem fájt neki, de már alapból az nem tetszett neki, hogy más fogja és nem csinálhatja azt, amit akar, így sírt. Mutattak gyakorlatokat, mit csináljunk otthon. Háááát, nem sok sikerem volt, mert fel kellett nyomni mászóállásba, és nem leengedni, hogy kússzon. Hamar rájött az ellenszerére. Letette a fejét a földre, és nem tudtam vele mit kezdeni. Azért próbálkoztam, de nem hiszem, hogy ez használt. Viszont 10 hós korától, egyre többet kezdett mászásban "lépegetni" a kezeivel. Egy hónap alatt átállt, majdnem 100% mászásra. Azért sokat feláll. Lépeget oldalra, nézelődik, rámol, de ha valahová el akar jutni, rögtön le, és mászik:-)

Szóval, amit javasolnak még és nem igényel semmi eszközt, illetve tudást: Tedd le rendezett fűre! Zavarni fogja (remélhetőleg), hogy csikizi az arcát, ez talán mászásra ösztönzi. Szerintem nálunk a medence is segített. A bébi "első medencémet" nem volt hajlandó használni, persze, hogy a nagytesóval akart pancsolni, ahol másképp nem tudott közlekedni, csak mászva.

Szerintem nálatok is menni fog.

2009. aug. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kÖszi a tanácsokat!!! A felhúzást mászó pózba csingatom, pakom kezét-lábát, de nem tetszik neki, nekem meg leszakad a derekam...:( a fűre leraktam, de annyit csinál, hogy a hasán billeg, felemeli kezét-lábát, vagyis csak a hasa érintkezik a földdel. Le nem tenné a kezeit...!:) így bírja 2-3 percig szegény.... Ha még van tapasztalatotok, szívesen fogadom!:)
2009. aug. 19. 18:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
én ugy olvastam hogy a kuszás csuszás oldalazás már jó felér a mászással ugyanaz a agyrész mozgat.
2009. aug. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, gyanitom, hogy nem egészen, mert a kúszás nem kimondottan ritmikus, kétoldalt váltva végző mozgás, hanem húzza magát előre, nem pedig egyik kéz egyik láb, majd másikkéz, másik láb...ez a váltott mozgás kellene...
2009. aug. 19. 22:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az en fiam mindent kesobb csinal(t), 8 honaposan forgott, 8 es fel felult, 9 hosan felallt, 10 es fel egyedul par lepest tett, 11 hosan kuszott, masnap elkezdett maszni.
2009. aug. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A második vagyok. Nálunk a kúszás is szabályos volt, tehát felváltva az egyik és a másik oldal, mint a mászásnál, csak a hasa lent volt. Én is úgy olvastam, hogy ez egyenértékű a mászással (itt a neten), de a gyógytornász azt mondta, hogy kell(ene) külön a mászás is.... Szerintem kérj tanácsot a gyerekorvostól, és mutasd meg szakembernek, hogy megnyugodj. Mi anyukák néha feleslegessen stresszelünk, lehet, hogy nem kéne semmit tenni, de mi van ha mégis??? Örök dilemma...
2009. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!