Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9,5 hónapos kislányom csak...

9,5 hónapos kislányom csak kúszik. Ezt kb 2 hónapja csinálja. Hiába gyakoroltatom vele a mászást nem megy, pedig nagyon szeretném! Van valami ötletetek vagy inkább vigyem már neuro rehabra?

Figyelt kérdés
Úgy látom nagyon berögzült nála a kúszás. Itt sem egyformán használja a kezeit és a lábát, hanem egyik kezével könyökkel a másikkal tenyérrel. A lábait pedig egyik nyújtva a másik hajlítva. Nem gondolom, hogy ez normális dolog...
2010. jan. 21. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
az én babám 5,5 hónapos korától 7,5 hónapos koráig kúszott, aztán mászott. tehát ha a te babád 2 hónapja kúszik, akkor lehet, hogy napokon belül elkezd mászni, nem baj az, ha 2 hónapja kúszik. sőt, vannak babák, akik kihagyják a mászást. én nem tudom, mi az a neuro rehab, de elég ijesztően hangzik, ekkora baj biztos hogy nincsen. felállni feláll már? lehet egyszerűen csak ki fogja hagyni a mászást, ennek sincs akkora jelentősége, mint amennyire híresztelik. egy gyógytornászt kérdezz meg e-mail-ben, majd talán ő megnyugtat.
2010. jan. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne izgassd magad!, nem minden baba maszik, lehet , hogy kuszasbol majd felhuzza magat labra es menni fog.Semmikepp ne eroltessd, sot orulj, hogy kuszik, s legalabb fejlodnek az izmai. Jo babazast!
2010. jan. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A mászás fontos, ha nem mászik későbbi diszlexiára utalhat. ezt fejlesztő, és neurológus is mondta.
2010. jan. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Párszor már felállt, de nem rendszeresen. Én is úgy gondolom, hogy nagyon fontos, hogy másszon!!!
2010. jan. 21. 11:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö!

Megkérdezhetem,hogy végül elkezdett mászni a baba? Nálunk ugyanez a helyzet,mint nálatok,minket beutaltak rehab. tornára.

2010. ápr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!