Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet következtesen...

Hogyan lehet következtesen nevelni 1 éves kor körül? Mit engedsz és mit nem?

Figyelt kérdés

Ami fontos, abban kitartani, ami kevésbé, azt ráhagyni. De konkrétan mit?

Kérem, olyanok írjanak, akiknél felmerült már ez a kérdés a sok "akarás" miatt.


2009. aug. 17. 14:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyám,mi vár rám.....:) 9,5 hós kisfiú anyuja
2009. aug. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, nekem mindegyik hasznos! Kislányom 11 hós, és amióta kapaszkodva megyeget, már a tűzhelygombok is szóba jöttek. Jó felkészülni, mire lehet számítani, mert úgy tudom, csírájában lehet leginkább megakadályozni hogy feje tetejére forduljon minden.

Az ágyról egyedül lemászni én is hagytam, ált. sikerül, csak néha van ott a kezem. A nappali szekrényeit sokadszorra átrámoltam, hogy olyasmik legyenek alul, amire nem baj, ha hozzáér (ruhák).


Ami nálunk most megoldást kíván: A rokonok (csak egyetlen egy nap voltak itt, amióta megyeget!) vezették,

amikor menni akart, ebből máris rájött, hogy ez így is működik, és azóta tőlem is követeli. Ettől teljesen kész vagyok, emiatt is sok sírás van. Ti hogy vagytok ezzel? Igaz, már 2 hónapja megyeget, valamikor csak elkezd egyedül is.

Főleg azért merült fel bennem ez a téma, mert szinte a születésétől kezdve észrevettem ilyen akaratosságot, ezt nem nagyon értem, mert ilyen korán még nem olvastam ilyesmiről. Az elejétől fogva nem éppen egy bújós baba, és ha bármi érdekli, amikor a kezemben van, ellök, eltol magától. Ez is szerintem akaratosság már. A kezdetektől (7.hó) nem akar beleülni az etetőszékbe, megfeszíti magát...stb, a végén meg nem akar kiszállni, feláll benne. A 3 hóig sokat aludt, azóta nagyon keveset (9-11 óra/nap), ebben is mintha lenne akaratosság, mert amit nem akar, az ellen tiltakozik, feláll az ágyban...stb.

A szopizások is érdekesek: ezt a 4-5.hóban kezdte el, hogy pl amikor a bal után a jobb oldal jön, ő csak úgy abbahagyja, és a másik oldalt követeli (addig sír míg nem azt adom), így néha bal-jobb-bal-jobb-bal többször ismétlődik az alatt a 5-10 perc alatt. Utána bébiételt etetni is lehetne egyszerűbb. Autóban szopizáskor/helyett feláll, hogy megfoghassa az előttem ülés fejtámláját. És ki tudja meddig képes lenne ott játszani, nekünk meg ezzel megy el a nap. Ezt is már azóta csinálja, amióta állni tud. Nem engedem, hatalmas sírás, eltol...stb, a végén nem is eszik. Pedig szopi előtt még sosem engedtem megfogni a fejtámlát, mégis! És nem egyszerű, mert a születésétől fogva nem szokta jelezni, mikor éhes, akár 5-6 órát is kibír csak úgy napközben, ha pl vendégségben vagyunk, ritkán jelzett eddig magától, és komolyan aggódom ha nem eszik, a súlya is ált. "határeset" volt. (Szerencsére jól fejlődik, így gondolom, minden rendben.) Sajn autóban szerintem sokszor muszáj etetni, ezen nem tudok változtatni.

Amiről még szívesen hallanék: mikortől engedtétek a járólapon egyedül menni? Mert ahogy írta egyikőtök, hogy fél, hogy a radiátorba beveri a fejét, én ettől, és eddig nem is engedtem a nappalin kívül sehol egyedül menni. Mindig mögötte van máshol a kezem, mert máshol járólapok vannak, a konyhában járókában van, sajnos hatalmas sírással... Hát nekem még ezektől is fáj a szívem, úgy érzem, egész napom csak tiltásokkal telik, meg az etetéssel, akkor is alig eszik, egész napos sírás-nyügi, mikor látom boldognak?... Persze ha bárki itt van, vagy mi máshol, állítólag nyugodt, meglátszik, milyen kiegyensúlyozott, ilyennek látják. És ha apa hazajön, ő amúgy alapból is nagyon gyerekszerető, spontán sokat játszanak, rá vigyorog ezerrel. Az etetőszékbe ültetés és a többiben vele is megy a harc, de utána alig várja az újabb viccelődést, most mit talál ki megint apa, így ővele a harcok után már mosolyog...

Túl sokat/keveset engedek?

2009. aug. 20. 00:01
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírtál, ezek azt hiszem általánosságban minden hasonló korú gyereknél megvannak. Ahogy olvastam, csak nevettem, hogy nálunk is nagyjából. Most épp nálunk is harc van abból, hogy állandóan a kezünket keresi és úgy akar menni, én már megbántam, hogy egyszer elkezdtük vezetni. Egyedül csak pár lépést hajlandó tenni (5-10 lépés), többet nem, már nyújtja a kezét és sír, ha nem adom. Én is sokszor elkeseredem, hogy én vagyok vele itthon és gyakorlatilag állandóan csak terelgetem, nevelem, ezt meg azt nem szabad és sokszor sír nálam, apukája meg hazajön és vigyorog meg bújik hozzá ezerrel. Persze ezt imádom nézni, csak néha elkeserítő, hogy nálam meg sokat sír, mert sok mindent nem engedek meg neki. Tegnap próbáltuk először az utcán kivenni a babakocsiból és kézen fogva vezetni. No azóta üvöltés, ha a babakocsiban van, ha kivesszük, nem hajlandó visszamenni. Úgyhogy nálunk ez a legújabb hecc. Szóval egy szó mint száz, ne aggódj, nem csinálod rosszul, ezek mindenhol vannak! 15 hós kislány anyukája.
2009. aug. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a "vígasztalást", kicsit megnyugodtam...

Azért bosszantó, hogy nálunk én direkt nem vezetgettem, férjemre is rászólogatok, ha olyasmit csinál, ami rossz szokáshoz vezet, mert tudom, hogy sajn elég egyszer megmutatni valamit. És akkor egyszer jön a kedves rokonság, aki amúgy illene, hogy gyakrabban jöjjön, mert közeli rokon, közel is lakik (mi hetente 3-szor mentünk hozzájuk, míg kicsi volt), és csak olyasmit csinálnak, amit csak kijavítani lehet, hogy "ezt ne!!". Emiatt ezt a sétáltatást nem akartam mondani, mert úgy jön le, mintha semmi sem tetszene, amit ők csinálnak a gyerekkel. Itt a következménye, és ez bosszantó, mert most ők hol vannak hónapok óta???

2009. aug. 20. 14:03
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia! Ne keseredj el, ez mindenhol így megy. Amúgy én vagyok a radiátoros:)

Kislányom elejétől fogva megy a járólapon, ugyanis megfigyeltem, hogy ügyesen esik. Vagy a fenekére huppan, vagy ha előre felé esik akkor pedig leteszi a kezét. Nálunk ebből nincs gond. Az egész napunk úgy telik, hogy vezetgetem, néha már egyedül is megy kapaszkodás nélkül. Elég nehéz ez az időszak, de olyan hamar elmegy, hogy inkább nézzük benne a szép dolgokat. Azt, hogy minden nap tanul valami újat, amivel elkápráztat!!!

Amivel engem ki tudnak akasztani az, hogy ha megyünk anyósomékhoz egész álló nap etetik. Hiába mondom, hogy majd akkor eszik mikor itt az ideje...nem, de csak pár falatot. Az a pár falat épp elég arra, hogy a rendes kaját ne egye meg. Pedig ha ehhez szokok hozzá...

Ha ketten vagyunk nincs nasi, pedig meglát valamit követeli!

2009. aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam most lett 1 éves. Nálunk is a tűzhely és a wc tabu. A szemetes nyitogatását, becsukását hagytam (tisztán tartom)és megtanítottam , hogy vigye és dobja ki az általam összegyűrt és földre tett papírzsepit. Mióta járni tud minden ami a földön van, a szemetesbe kerül:)...a házi papucs is. Most erről kell leszoktatnom, hogy nem mindent kell a sz. dobni. Babakocsiban és etetőszékben nem engedem a felállást. Ha felállt és nem hajlandó visszaülni, vége az evésnek, vagy sétának. Majd később persze újból neki látunk, ha gondolom, hogy nem lakott jól, tovább sétálunk, ha visszaül. A kaja földre dobálással, ugyan ez a helyzet... ledob valamit rászólok, ha még egyszer megteszi, nincs több falatka , mindent elveszek a tálcájáról, tányérról és én etetem. A kipakolást minden téren engedem, szükséges a fejlődéshez...nagy csörömpöléseket, csapkodásokat is hagyom kicsit majd elterelem a figyelmét.(még működik;) Ami nagyon fontos nálunk, hogy a házból ki vagy be csak úgy megyünk, ha előtte visszapakoltuk "együtt" a játékait, könyveit, ruhákat…mindent amit szétdobáltunk. Az elején, volt akaratosság, hogy most azonnal mennyünk ki, most egyre jobban érti, és magyarázom is, ha visszapakoltunk, már megyünk is. Persze én pakolom vissza, de ott van és látja, remélem tanul belőle.
2013. jún. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!