Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet következtesen...

Hogyan lehet következtesen nevelni 1 éves kor körül? Mit engedsz és mit nem?

Figyelt kérdés

Ami fontos, abban kitartani, ami kevésbé, azt ráhagyni. De konkrétan mit?

Kérem, olyanok írjanak, akiknél felmerült már ez a kérdés a sok "akarás" miatt.


2009. aug. 17. 14:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Az én gyerekeim mindegyik nagyon kiváncsi és akaratos volt.Én megengedtem mindent,mert abból tanul a pici.Persze voltak olyan dolgok,ami veszélyeztette a testi épségüket,akkor azt határozott nemmel nyugtáztam és minden nap elismételtem,mert a babák hamar elfelejtik,hogy mit nem szabad és csak egy idő elteltével jegyzik meg.Ha felmászott valahova,akkor azért persze azt is megtapasztalhatta,mert ilyenkor picit segitettem,hogy ne essen le.A gáztűzhely közelébe tilos volt menni,ez az egyetlen dolog volt,amitől nagyon tiltottam.Ha hisztiztek,akkor rájuk hagytam és mikor megnyugodtak elmagyaráztam nekik,hogy mit miért szabad és nem szabad:Nagyon okosak a babák,szerintem könnyen tanithatók.Mindig mindent el kell magyarázni nekik megutatni és megértik.

Sok sikert és sok türelmet kivánok nektek!:)

2009. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A felmászást eleinte én is tiltottam aztán már ráhagyom, mostanába már meg is unta nem megy fel egyedül a kanapéra,popsival letolat, ezt sokáig tanítottam, székre mászik ezt megint tiltom mert akkor is felmászik,ha nem vagyok ott. az ajtó nyitogatást soha nem tiltottam egyszer kétszer a lábujját csipte oda vagy az ujjacskáit most már tudja és elveszi a lábát és a kezét az útból. A tűzhely nálunk is tabu!!! Virágokat nem tépkedjük főleg a szomszédét nem! Zsinorokat a konektorba ól tilos rángatni, asztaslra székről nem mehet. A telefont nyomogathatja, távirányítóval játszhat. Hát most ezek jutottak eszembe. Ja és a kukát se nyitogassa.
2009. aug. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Lássuk csak:

Gáz közelében óvatosan jöhet velem, edényeket nem pakolhatja ki. Konyhában kedvence a mosogatógépen a hűtőmágnesek és van egy kis dobozban neki dió és bab, azt rakosgatja.

Amit nagyon tiltok neki az a székek közt a radiátor felé egyedül menni. Most tanul egyedül járni és attól rettegek, hogy nekiesik a radiátornak és betörik a feje(öcsém így járt anno). Aztán a szekrényekből ruhát nem pakolhat ki, és az állványról sem engedem a dvd-ket leszedni. Más minden az övé azt hiszem.

Amúgy sokszor én sem tudom meddig engedjem, meddig vagyok engedékeny és mitől számít szigorúnak. Azért ezekre a dolgokra amiket elírtam mindig nemet mondok, egyszer csak megtanulja. Amúgy tudja, hogy ezeket nem szabad, mert pl. mikor közelít a dvd állványhoz már fél szeme rajtam van, hogy figyelek-e. Szóval nem hiába papolok. Sajnos elég nehéz feladatom van, mert kislányom nagyon-nagyon akaratos, és ha valami nem úgy történik, ahogy elképzelte olyan hisztit lever. Akkor pedig sajnálom, mert krokodil könnyei potyognak. És legyél kemény, következetes...muszáj hosszabb távon:(

2009. aug. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tiltom erőteljesen, ami neki veszélyt jelent. Gáztűzhely, konnektor (a legtöbben dugó van, de amit rendszeresen használunk pl. telefon töltésre, abban nincs). Aztán vannak olyan dolgok, amik ugyan nem veszélyesek, de mégsem kellene. Pl. babaolajos flakon, mert tuti kiborítja, dvd-ket csak én vehetem ki a toronyból és úgy kapja meg, tv-t nem kapcsolgathatja. Telefonnal ha játszik, résen kell lenni, mert valakit mindig felhív. :) Amiket engedek: újságok pakolása a dohányzóasztal alsó részéről, virág "simogatása", hűtőmágnesek le-fel pakolása stb. :) Szerintem azokra menj rá, ami veszélyes, azokat fontos megtanulni, hogy nem szabad. Szerintem minden gyerek ebben a korban nagyon-nagyon akaratos, nálunk is mindennaposak a hisztisírások, de úgy tudja előadni, hogy utána fél órákat hüppög. :) 15 hós kislány anyukája.
2009. aug. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket én is köszönöm,nem sokára mi is a pakolós korba érünk,jó volt feleleveníteni a rég feledettnek hitt elveket :)
2009. aug. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb a gáztűzhely, oda nem mehet, aztán a konyhaajtó folyamatos csapkodása se túl nyerő, mivel zeng a ház, a tv-én már gyerek zár van, de ő rájött hogy a kikapcsolás gomb attól még működik:) Nincs számítógép ki be kapcsolás, ezt úgy érzem soha nem tanulja meg. Nincs írkálás a klaviatúrán, mert csak szétveri, van neki külön egy rossz, de az mit se ér, apájé a nyerő. Aztán játszótéren nincs pocsojázás főleg nem bele fekvés, néha nagy melegben egy kis tapicskolás, de csak ha jó napom van, a hintához mikorben hintáznak nem rohanunk oda, főleg nem teli pofival. Na ehhez 3 hónap kellett mire felfogta úgy, hogy egy se csapta meg, hála sprintelésemnek. Ami most 3 hónapja lett fontos, nincs anya hasba rúgása, püfölése, fejjel bele verése, mivel megint babát várok. De őt ez nem érdekli, ezért kapott párszor, mivel ez tényleg komoly dolog és fáj is érte a szivem, de csak így tudja felfogni, aztán 2 nap és elfeljti sajnos:( Amúgy mindent lehet, felmászni az ágyra, lemászni, rohanni baby taxival, meg a többiekkel....14 hónapos kisfiú anyukája
2009. aug. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Amiket nem engedek (ilyenkor "NEM", Nem szabad! vagy ha nagyon akaratos, rácsapok a kezecskéjére, csak hogy megtanulja): konnektor, sütő nyitogatása, tűzhelygombok tekergetése, lépcsőre mászás, virágföldezés, anya-apa hajtépése, karmolása, nyálfújás, nyelvdugdosás, ütlegelés más babák és a szülők felé, wc-be nyúlkálás és ülőke le-föl csapdosása, apró, vagy hegyes dolgok szájba vétele. Ezen kívül mindent lehet, persze óvatosan, odafigyelve. Ha hiszti van, rászólok, hogy "hagyd abba a hisztit", majd erősebben szólok, ha nem hagyja abba, de általában befejezi és folytat valami mást. pl. ha nem sikerül neki valami egyből sikít, nyüsszög, csapkod, ilyenkor nem hagyom, hanem "meg tudod csináli!", "ügyes vagy!" stb és akkor megoldja a feladatot, ha nem, akkor van hiszti.
2009. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen azt nem szabad, ami veszélyezteti a testi épségét. Meg a gonoszkodást nem engedem neki, ha valamit nem engedek meg, akkor jön a hiszti, meg verekszik. Olyankor otthagyom egyedül, hadd gondolkozzon el rajta. 15 hós, eddig még nem nagyon látom az eredményt, de majdcsak megtanulja. Remélem, mert útban a kistesó, őt nem engedem majd, hogy bántsa.
2009. aug. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 15 hónapos, igazi akaratgombóc. Én is sokat megengedek neki, ha ott vagyok, de mivel most született kistestvér, nem tudok mindig ott lenni. Amit nem szabad: gáztűzhely gombjaihoz nyúlni, anyát-apát ütni, rúgni (mert nálunk is ilyen korszak van sajnos), tálalószekrény üvegajtaját püfölni, ételt az asztalon szétpancsolni, dobálni (de kézzel belenyúlhat- egy határig, hadd tanulja meg, mi milyen tapintású), egyedül ülni az étkezőszéken, szobában morzsálni. A rámolást én megengedem, ilyenkor állítólag minden baba pakol...ruhák, dvd, edények, minden mehet, mert imádja, igaz, a lakás egy csatatér, de legfeljebb este összepakolunk.
2009. aug. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőleg csak a legveszélyesebb dolgokat tiltsd meg neki. Ugyanis ha mindent tiltasz, a végén megőrülsz :-). Nálunk már nagyjából kialakult a rendszer, de nagyon akaratos és eleven fiam van, úgyhogy sokat kell vele "veszekedni", hogy ne csinálja azt meg, amiről tudja, hogy tilos. Az elején még tabu volt a gáztűzhelyhez menni is, most meg már annak örülök, ha nem szedi ki a gombját, vagy nem akar rajta főzni... Szóval eléggé leadtam az igényeimet.

Ami most is tilos: konnektor, gáztűzhely gombjainak csavargatása, ablakpárkányra felmászás, lépcsőn különböző tárgyakkal a kézben fel-le járkálás.

2009. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!