Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy 1 éves lányom...

Normális, hogy 1 éves lányom ennyit alszik?

Figyelt kérdés
10 hónapos koráig délelőtt fél órát és délután is fél órát aludt. Este 8-tól reggel 7-ig aludt. aztán egyik napról a másikra délelőtt egy órát, délután pedig két órát alszik. este fél 9kor elalszik reggel fél 7-kor kel. Nem kevesebbet szoktak már napközben aludni az ekkora gyerekek? Nálatok ez hogy alakult?
2009. aug. 16. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Kb nálunk is ez volt a szitu!

Meguggrott a nappali alvások időtartama.

Viszont már közelítünk a 14 hó felé és nem hajlandó (3-4 napja) csak egyszer aludni egy nap. Próbálom ebéd utánra tolni, de nem mindig sikerül.

Elvileg úgy lenne jó, ha ebéd után 12 v. 13 órától akár 2-3 órát aludna egyhuzamban.


Biztos a Te babád is készülődik erre az átszokásra.

2009. aug. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
teljesen normalis amennyit alszik a kislanyod, ne aggodj!
2009. aug. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, mert az ébrenlét időszakában ebben a korban már nagyon aktívak: sokat mozognak, játszanak, rengeteg információt felfognak, és ezt hosszabb alvással lehet csak kipihenni, feldolgozni. Azt olvastam és tapasztalom is, h' ilyenkor a napi egyszeri alvás eleinte a késő délelőtti órákra tolódik, így kicsit felborul a napirend, de idővel az ebéd újra délre kerül, és utána lesz egy hosszabb alvás. Nálunk konkrétan kb. fél 11-11 körül alszik el mostanában, és 1-2 körül ébred, aztán este 8-ig egyhuzamban fent van. (Holnap lesz egy éves.) Korábban délelőtt 10-11-ig, és délután 2-3-ig aludt általában.
2009. aug. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az énb egy évesem kb 3 órát alszik napközben 2 részletben. Teljesen normális, most sokkal aktívabbak testileg és szellemileg is :)

Gondolj bele, hogy a te alvási szokásaid is változni szoktak :) Én legalábbis néha hetekig eldőlök, mint egy zsák, majd hetekig alig alszom éjszaka :S

2009. aug. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! az én aggodalmam igazából az volt, hogy hirtelen változott meg az alvása.Sajna nálunk déli ebéd így sem volt, mert csak napi négyszer hajlandó enni. napközben 11 körül, aztán meg három-négy óra körül. ha egyszer aludna hátha beleférne még egy kaja...meg könnyebb lenne nekem is tervezni a napot. de ha ennyit alszik hát ennyit alszik...ha másnál is van ez így akkor nem aggódok.
2009. aug. 16. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem adnék érte, ha lányom ennyit aludna...

1 éves kora előtt 2X fél órát aludt, egy évesen megtanítottuk egyedül elaludni, akkor beállt, hogy este fél 9-től reggel (sajna csak) 6-ig alszik, ebéd után pedig eleinte 2,5 órát, majd egyre kevesebbet. Most már nem ritka-14 hósan- hogy csak háromnegyed-1 órát alszik, és nem tudom visszaaltatni, és reggel sem alszik tovább, illetve este sem alszik el előbb...

Semmit nem tudok csinálni, hogy ilyen keveset alszik. Amikor aludt 2,5 órát, mindent el tudtam intézni a háztartásban, még szabadidőm is maradt . De így... :-((

2009. aug. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az en egy eves fiam igy alszik:reggel 7-30kor ebred majd 10tol alszik 11-30-ig,utanna delutan 1,5 v2orat alszik este 9tol reggel 7-30ig alszik 1x felkel inni.Nekik tobb alvara van szukseguk ne aggodj.
2009. aug. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!