Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alltok a bilizessel 10...

Hogy alltok a bilizessel 10 hos babaval?

Figyelt kérdés
mi sehogy nem tudom hogy,hogy kellmegtanitani mert akar hanyszor raultetem ordit es lemaszik rola.
2009. aug. 15. 16:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
47%
kedves kérdező! ne halgass a szomszédra! nem szabad ilyen korán kezdeni, mert később lesznek ebbből problémái. 2 éves kora körül kezd csak!
2009. aug. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
52%
off: ha a mai anyukák is kézzel mosnák a textilpelust, nem lenne annyi beszarós 2 éves :)
2009. aug. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
32%

Bár mi még nem tartunk ennél a résznél, nekem mégis olyan fura mikor egy gyerek már magabiztosan jön-megy-szaladgál-beszél stb. és pelenka van rajta ??!!

Szerintem kényelmesebb a szülőknek a pelenkázás, ahhoz aztán nem kell türelem. Pikk-pakk átpelusozza és kész. Bilizéshez meg türelem kell, meg szórakoztatás...stb. az meg nem mindenkinek van.

2009. aug. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nem bírom ki,hogy ne írjam le a mi esetünket.Tudjátok vannak helyzetek,mikor KELL a bilit használni.Kislányom 6 hónapos koráig csak szopott,semmi gond nem volt a kakival.Elkezdtem a hozzátáplálást,és egyszerűen nem tudott kakilni.Annyira nyomta már,hogy csak vér jött,mert felszakadt a popsija,és sírt napokon keresztül,semmi nem használt,és mivel 5 hós kora óta megült teljesen egyedül,vettünk párommal egy bilit,kipróbáltuk,és pillanatok alatt belenyomta,és olyan boldog volt,hogy tudott kakilni,hogy azóta egy szem kakis pelusunk volt,az is azért,mert városból jöttünk haza,és a kocsiba nem volt bili,neki meg hasmenése volt.Nagy nehezen belekakilt,de tépte is magáról a pelenkát.És minden reggel ébredés után megy a kaki a pelusba,napközbe meg rengetegszer belepisil,és imád bilizni.Most 11 hónapos.Nem szobatiszta,de nem is az volt a célom.

Másik példa:10 hónapos voltam,mikor összeszedtem a bárányhimlőt.Anyukám nem adott rám pelenkát,hogy tudjon szellőzni a popsim,meg ne maradjon sebes,hanem fogta a bilit,és mikor gondolta ráültetett,n meg végeztem a dolgom,igez sokszor be is csurgott a bugyiba,de mire elmúlt a himlő,nem engedtem a pelenkát,és 13 hónapos se voltam még egészen,mire szobatiszta lettem.

Ennyi.

Minden jót kedves kérdező.De ha nem marad el rajta,akkor tényleg ne erőltesd

2009. aug. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Bocs,nem pelusba megy minden reggel a kaki,hanem bilibe.Uccsó voltam
2009. aug. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
66%

Ha tudod mikor kakil kb a babád és ráteszed fél órákra a bilire persze hogy belekakil ill pisil. DE EZ NEM SZOBATISZTASÁG!!!A szobatisztaság az ha ő megmondja hogy kell! És másfél két éves kora előtt a záróizmai és az idegrendszere sem elég érett rá.

De ha megfigyeled mikor kakil és bilin "üdülteted" fél ótákat, megspórolsz valóban egy pelust.

2009. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
72%

Akartam írni ezt a záróizmos dolgot, amit az utolsó válaszoló :)), és még valamit:

Nyugi, anyósom összes rokonának 2 hósan voltak már fogai, összes unokája a miénket kivéve 8 hósan csak lazán futkozott a lakásban, lépcsőzött persze felnőttnek oda se kellett nézni, tesóm gzerekeinek fejlődésére még jó, hogy én emlékszem. És bár császár után 2 hóra nyom nélkül begyógyult a sebem, amin még az orvos is meglepődött, tesóm akkoriban megcsászározott barátnőjének már előbb plusz a hasa is visszament... Egyszóval más világban élek.

Utálom, hogy nekem sincs egy épelméjű rokonom, akivel lehet beszélgetni, aki normálisan gondolkodik, csak versenyhelyzetet csinálnak a gyerekből, úgz beállítva, mintha le lenne maradva valamiről. (Ráadásul az orvos meg idegenek meg megállítanak az utcán, hogy "jé, már ezt is tudja... pedig csak X hósnak néz ki... mennyi idős?")

2009. aug. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
37%
Annyi válasz van,én el sem olvasom,csak leírom hogy én hogy vagyok vele.Kislányom 13 hónapos.11 hósan anyum el kezdte szorgalmazni,miért nem próbálom játékosan ismertetni a bilivel,lassan szokja meg.Aztán többen dokik is mondták,másfél évnél előbb, vagy kettő(ki mikkor érik meg rá),nem érek el vele semmit,csak azt hogy játéknak tekinti a bilit majd,és nem fogja arra használni amire való.Így elraktam,majd később,ne erőltesd szerintem sem,ráértek.És tényleg én is hallottam sok olyan babát,hogy egyből a wc-re ült,magasítóval,és sosem bilizett.Minden baba más(hú de sokat hallom én is),szval nyugalom,ráértek.Minden jót!
2009. aug. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
A mai 10.03-mas. Így kell felfogni, egy okos anyuka. Kívánom, hogy tetszen a babádnak a bili és mielőbb bele is végezze a dolgát. Az az anyuka voltam akinek a babája már bilibe kakil, az első.
2009. aug. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a tovabbi valaszokat is nagyon megvagyok gyozve sott felvilagositva hogy hadjam a bilit szepszoval a fenebe meg.!! ra ra fogom ultetni de nem egyaltalan nem fogom eroltetni sott ma is ahogy latja a bilit egybol rault es kerte is a macit hogy vigyorogva olelgesse."(pelussa ult ra mert pelus nelkul sir es nem akarom hogy sirjon) MINDEN JOT MINDENKINEK KOSZIKE MEGEGYSZER ES GRATULA AZ UGYES BABAKHOZ AKINEK MAR BILIZIK,!!!! :)))) JO EGESZSEGET KIVANOK MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. aug. 18. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!