Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alltok a bilizessel 10...

Hogy alltok a bilizessel 10 hos babaval?

Figyelt kérdés
mi sehogy nem tudom hogy,hogy kellmegtanitani mert akar hanyszor raultetem ordit es lemaszik rola.
2009. aug. 15. 16:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%
Merthogy pici még! Ne erőltetsd! Majd kb másfél-két évesen kezdjétek újra a próbálkozást!
2009. aug. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Ennyi idősen még nem érti igazán, hogy mit vártok tőle. A széklet-, vizelettartó izmai sem fejlettek eléggé ahhoz, hogy "időzítsen". Az én kisfiam is 10 hónapos, mi jövő nyáron fogunk próbálkozni. Pl. gyengébb minőségű pelust adok majd rá, és sokat lesz meztelenül, hogy lássa, tapasztalja a kis- és nagydolgot.
2009. aug. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%
Ó még hagyd szegényt, nagyon kicsi hozzá!! Bőven ráértek majd jövő ilyenkor!
2009. aug. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
86%
Az én kisfiam még 20 hósan is eldobta a bilit. Most lett 2 éves és 1 hét alatt rászokott. Már nem is hajlandó a pelust használni. Csak alváskor van rajta.
2009. aug. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
77%

Ez ugye most poén???

Nem mondod komolyan, hogy egy ilyen pici babát próbálod bilizésre kényszeríteni?!

2009. aug. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de nem értelek. miért akarod bilire szoktatni ilyen kicsi korában? Azt sem érti meg még, hogy gyere ide vagy tedd le, akkor honnan tudná, hogy a bilivel mit akarsz? az én fiam 11 hós, de eszembe sem jutott még csak megnézni sem, hogy milyen bilik vannak. még menni sem tud egyedül, sőt, egyelőre enni sem "ér rá" igazán, mert sokszor futtában eszi meg a kenyeret, az etetőszékben nem bír annyi időt nyugton eltölteni, míg a kaját befejezi. akkor mit várunk tőle a bilin?

ennek ellenére te tudod, hogy mit szeretnél bevezetni. Ha ragaszkodsz hozzá, akkor nagyon sok türelemmel! próbáld mindig nagyobb adag ivás, vagy étkezés után ráültetni, és légy mellette, közben próbáld lefoglalni valami kedvenc játékkal, akár könyvvel,amivel egy helyben marad. Erőltetni ne erőltesd, és semmiképpen ne szidd meg és ne légy ideges, ha nem megy neki!

2009. aug. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%

Valahol azt olvastam, hogy kb. 18-24 hónapos kortól tudatosul bennük hogy mi is az a szükséglet. Addig felesleges próbálkozni, bár én is vettem már bilit, de csak játszik vele, pelussal ráül, de felálni még nem tud, lehet hogy ezért nem is fog majd ráüln??

17 hónapos

2009. aug. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom mit kell ezen kiakadni, igenis szoktatni lehet már a bilire. Nekem 1 éves a fiam és a kaka már csak bilibe van. 8 hós korától ültetem rá minden tisztábatételnél. Bele is pisil, ennyivel kevesebb megy a pelusba legalább. És minden reggel felkelés után mikor ráültetem akkor kakil egy nagyot. Már megszokta. Nekem szépen ül rajta, mostmár meg ha pisilt bele feláll magától is. Nekem első perctől nem volt gond szerencsére, hogy nem akar ráülni.
2009. aug. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindenkinek a valaszokat!!! hat pl nekem a szomszedneni azt mondta hogy mar 10 es fel hosan szobatisztak voltak a gyerekei arrol nem beszelve hogy nagymamam is allandoan mondja hogy ultessem a bilire mert o meg hamarabb kezdte a gyerekeit bilire szoktatni es mar egy evesen nem kellett nekik pelus,na meg meg a koleganoim is ezt papoltak nekem hogy ok is mar egybol a bilire tettek kipocoltak a babajukat hogy ne doljon el (szegeny gyerek,meg ulni sem tudott olyan pici volt) es ott ult egy oran keresztul. Na de en nem kinzom ilyen hulyeseggel jatszani szeret vele es mikor mondom neki hogy hol van a pisi kaki mar hozza is a bilit (rateszem de lemaszik rola nyoszorogve) de az a lenyeg hogy tudja hogy mi a bili "(gondolom). itt van a szobaban mert allandoan behozza de csak a jatekok pihennek benne :)). Minden jot mindenkinek.!!!!
2009. aug. 17. 21:51
 10/30 A kérdező kommentje:
ja es az utolso valaszolonak gratula az ugyes babahoz!!!! NEM EN PONTOZTAM LE A VALASZOKAT NEKEM MINDEGYIK HASZNOS VOLT!!!
2009. aug. 17. 21:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!