Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves koráig, ha főleg...

1 éves koráig, ha főleg szopik a baba, muszáj húst adni?

Figyelt kérdés
Én eszem húst.
2008. máj. 24. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Ebben a korban már igencsak sokmindent szoktak enni a babák.Én már ilyenkor húst is adtam turmixolva,zöldséggel.Az én lányom imádta a kecskeméti bébikajákat, és abba elég sok húsos van.Szerintem a fehérjebevitel miatt adj neki néhányszor.Ha csak keveset is,de szüksége van rá.
2008. máj. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fél éves kora után nem elégíti ki az igényeit az anyatej.Szüksége van erre a fajta fehérjére is.Ez a feltét a főzelékre.Feltét nélkül a főzeléket is kevésbé hasznosítja a szervezete.Sokkal több anyag szívódik fel így együtt.
2008. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Egyébként, sohasem sem értettem, hogy, ha 6 hónapig kielégíti a babát az anyatej, akkor utána miért nem. Főleg, hogy az első 6 hónap alatt fejlődik a legtöbbet, utána lelassul a súlygyarapodása. Az anyatejbe nem válsztódik ki az a fehérje, amit az anyuka megeszik?

Én is 6 hónap után adtam először mást, mint anyatejet, mert azt mondta a gyerekorvos...

2008. máj. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a bébi vasraktára kb féléves korára ürül ki. Ezt kell pótolni, amire pont megfelelő a húsfélék fogyasztása.
2008. máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát köszi lányok, még mindig nem tudom igazán:(
2008. máj. 25. 20:42
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

nem muszáj húst adni, van aki egyáltalán nem ad húst a gyerekének.

lassan lassan, ha szerertnéd, hogy egyen húst el kell majd kezdened ennek a bevezetését is. (hogy hozzá szokjon az emésztése)

Vas sokkal több van a zöld zöldségekben mint a husokban, így ha vas pótlásról van szó, akkor inkább brokkoli, sóska, spenót stb. ezekben amúgy igen sok a fehérje is!

szerintem a húst nem kell túlzásba vinni, de nem árt apránként bevezetni, ha később valószinüleg fog húst enni.

2008. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!