Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba fogmosás, muszáj?

Baba fogmosás, muszáj?

Figyelt kérdés

1 éves kislány anyukája vagyok, még 2 foga van neki alul! De még sose mostam neki a fogát! azt hallottam h pici babáknál nem ajánlatos fogat mosni, majd óviban úgyis megtanulják! Cukrosat nem eszik, anyatejet kap meg fözelék, gyümiket! Rágni még nem rág, darabos kajákat nem szereti (öklendezik)!

Anyukám is mondta h nem is kell, nekünk se volt mégis szépek voltak a tejfogaink! Mit tegyek? Tényleg fontos ez?


2010. jún. 17. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon fontos!! A fogorvosunk szerint az első fogacskák kibújásától kell mosni a baba fogát! Az én lányaimnak 4 hónaposan bújt ki az első foga és azóta mindennap mossuk nekik! Lehet kapni olyan fogkrémet,ami direkt babáknak van,nem baj,ha lenyelik. Nenedent a neve.
2010. jún. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nálunk már sok fogacska van de hiába próbáltam hónapokig nem engedte megmosni a fogait. most néhány napja tört meg a jég. Szerintem is fontos, ha mást nem sima vízzel...egy hogy megszokja kettő meg az ételről azért valamennyi csak lerakódik, nem tudod megóvni, így viszont ha mosod megelőzhetsz sok mindent
2010. jún. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy vizes gézlappal, vagy pont erre a célra gyártott ízesített törlőkendővel vagy fluor mentes fogkrémmel érdemes mosni a fogát. Nem csaka cukros dolgok képeznek lepedéket a fogon. Ráadásul nem árt ha megszokja, hogy a fogmosás "kötelező", ha rendszeresen mosod neki akkor is vannak visszaessések, dackorszakok mikor nem akarja engedni.
2010. jún. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!