Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt tudtatok...

Mennyi idő alatt tudtatok kiváltani egy étkezést?

Figyelt kérdés
6,5 hós a babám. Egy hónapja kezdtük a hozzátáplálást, de még mindig nem eszik annyit, hogy étkezést ki tudjunk váltani vele. Ennyi idősen kb. hány gramm főzeléket, vagy gyümit "kell" ennie, hogy az kiváltson egy szopizást?
2009. aug. 13. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy hét alatt váltottuk ki a tízórai szopit gyümölcsre. Náha tejpéppel vagy sinlackal dúsítom hogy táplálóbb legyen, mert ha simán eszi akkor egy óra múlva kiabál hogy éhes...:o) Olyan 250körül eszik ha nincs benne semmi, ha dúsítom akkor kb 200ml. A zöldségeket nemrég kezdtük, hát mit mondjak, nem igazán szereti. Ma becsaptam mert tettem a kajához almát meg barackot, így megette.
2009. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor vagy nektek ment nagyon gyorsan, vagy mi vagyunk lassúak! Ügyes a babád! :) Az enyém meg inkább a zöldségeket eszi meg, a gyümölcsöket nem annyira szereti!

Köszi a választ! :)

2009. aug. 13. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a dolog nagyon babafuggo. Az en fiam a masik veglet: szinten 5,5 hosan kezdtuk a hozzataplalast, de neki annyira izlett minden es annyira tetszett a kanallal eves, hogy amit megkostolt, azzal akart jol lakni. Kb harom napig tudtam csak kostoltatni, tehat hogy 1-2 kanallal kap valamibol, majd megetetem tapszerrel, mert a kostolas utan iszonyatos siras volt es mar nem itta a tapszert, akarta a gyumolcsot es a zoldseget enni tovabb.

Igy ki is lett valtva az uzsonna gyumolcsre, majd ebedre megkostolta a zoldseget es par nap utan mar csak fozelek volt az ebed. A tizorai tejpep lett, reggel es este maradt a tapszer. O meretre is nagy es az etvagya is nagy, kb 120 grammnyit evett akkor fozelekbol, gyumolcsbol, tejpepbol egyarant, most nyolc es fel honapos es kb 160 grammot eszik, igaz, hogy most mar nem kell neki a pepes etel, egyedul akar enni darabosat.

2009. aug. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi egy hete kezdtük az almával, de sztem nekünk is lesz vagy egy hónap mire kiváltunk egy étkezést, mert nem igazán lelkesedik érte.
2009. aug. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem 5,5 hós, bele van szerelmesedve a tökfőzelékbe, 150 milit (egy kis babas uveget) eszik tizoraira, a tejet azota alig akarja elfogadni.

keress olyan kajar neki, amit szeret (az enyem pl se almat se oszit se borsot nem eszik meg, csak a tokot, de azt nagyon)

a dokim kb 5 hónapos kora ota mondja, hogy fozeleket egyen, de az en babam tapszeres, anyatejes babaknal nem tudom hogy van

2009. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Na, a tökfőzeléket még nem is próbáltam! :) Te saját magad főzöl neki vagy készen veszel?

2009. aug. 19. 11:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi 1 évesen, előtte csak csipegetett. Nem minden gyerek hajlandó lemondani a tejciről.
2009. aug. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én irtam a tokot.

kecskemeti cukormentes alma-tokot szoktam neki adni, még nincs szezon, en nem tudok csinalni, es felek a szalkaktól, mert csak turmixgepem van.


veletlen alma-tok-sargabarackot vettem, ma azt kapott, nem izlett neki annyira mint az almatok, de befalta hamar.de csak az almastok utan sir, ezutan csak csapolt meg tatogott :))

biztos minden babanal megvan mit szeret, csak meg kell talalni, ezt azert merem ajanlani, mert a dmben mindig ez fogy el a leghamarabb :))


a masik, hogy attol hogy pl az almat magaban nem szereti, massal kombinalva megeszi.

2009. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!