Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hátráltatja vagy segíti, ha...

Hátráltatja vagy segíti, ha kezét fogva sétálunk, amikor menni tanul?

Figyelt kérdés
Kislányom 2-2.5 hónapja sétálgat a bútorok mellett, azokba kapaszkodva, néha főleg rokonok fogják a kezét, és egyre többször tőlünk is elvárja. Ilyenkor persze bátrabb, gyorsabb, szinte szalad. Hátráltatja vagy segíti a menni tanulásban?
2009. aug. 13. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Hátráltatja, mert így nagyobb biztonságba érzi magát, és nem akar majd egyedül elindulni, mert sokkal kényelmesebb neki ha vezetik. (1 éves baba anyukája)
2009. aug. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Babatol fugg, mi is vezetgetjuk a fiam, aki 11 honapos, egyik kezenel csak, es annyira bator, hogy sokszor egyedul indul el, vagy kirantja a kezet a kezunkbol.
2009. aug. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig pont, hogy segíti. Biztonságérzetet ad, és hamarabb indul el magától. Legalábis nálunk így volt. 10 hós és 1 hetes volt mikor elindult önállóan.
2009. aug. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Logikusnak hangzik az első és a harmadik válaszoló érve is, mindkettőre gondoltam, csak nem tudom, most akkor melyiket higgyem el?

Van erre valami "szakvélemény"? Valamilyen nevelési könyvben, netes oldalon írnak erről?

2009. aug. 14. 08:55
 5/11 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, az egyensúlyérzék fejlettségétől függ (főleg?), tehát akkor biztonságérzetet ad a sétáltatás??
2009. aug. 14. 09:04
 6/11 A kérdező kommentje:
Biztonságérzetet, ebben megegyeztünk - de akkor ettől hamarabb elindul vagy ez visszatartja??
2009. aug. 14. 09:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fölösleges ebbe mélyebben belemenni. Ha arra van szüksége, hogy sétáltassák, akkor hadd menjen úgy, úgyis mindegy, hogy mikor kezd el egyedül járni.

Egyébként szerintem nem hátráltatja, mert azok az ismerőseim, akiknek a babája már korán elkezdte nyúzni őket a sétáltatásért, azok a babák korábban is kezdtek el járni. Az én lányom nem nagyon szereti, csak néha a kézen fogva sétáltatást és még nem is jár, pedig több vele egykorú már igen. Lehet, hogy nem nagy a kettő dolog között az összefüggés, babafüggő.

2009. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Akkor káros, ha még a baba állni sem tud egyedül és nyúzzák, kézen fogva vezetgetik. Ha már a bútorok mentén tud menni egyedül kapaszkodva, akkor nem káros semmiképp sem.
2009. aug. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor káros, ha erőltetik, és nem veszik figyelembe, hogy még szinte összecsuklik szegény, semmi egyensúlyérzéke nincs stb.és csak lóg a kézen.

A kíváncsibb babák nyilván nagyon élvezik a más perspektivát amit a 2 lábon menés nyújt, de valójában még nem érettek rá általában ennyi idősen.

Mi sose vezetgettük a fiamat, így már csak akkor indult neki mikor biztosan ment neki, nagy megkönnyebbülés volt hogy nem esett el lépten nyomon és nem kellett folyton mögötte menni-állni nehogy nagyon megüsse magát..

2009. aug. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Károsnak semmiképpen nem nevezném, de ebben is, mint mindenben, meg kell találni az arany középutat szerintem. Ez alatt azt értem, hogy arra, hogy az egyensúlyát fejlesszék, jó a kézefogva sétálás, de pl. az én lányomnak már szerintem meglenne az egyensúlya, viszont csak így érzi biztonságban magát, így néha kiakad, ha nem nyújtom a kezem azonnal. Pedig már kellene mennie, de csak pár lépést tesz meg egyedül, még fél. :) Szóval szerintem az az ideális, hogy amikor a szülő jónak látja (látja már, hogy tudna menni egyedül is), akkor szép lassan elhagyja a kézen fogva sétálást és ösztönzi az önálló járásra a gyerkőcöt. 15 hós kislány anyukája.
2009. aug. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!