Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjem vega és én is ritkán...

A férjem vega és én is ritkán eszem húst, de akkor a babának adni kéne?

Figyelt kérdés
A férjem még sose evett húst, a szülei is vegák, és teljesen egészségesek. Én sokszor hetekig nem eszem semmi húst, nem meggyőződésből, csak annyira nem is szeretem, meg csak magamnak nem is akarok csinálni. Megeszem persze, de nem a kedvencem. Most nagy dilemmában vagyok, hogy a babának adjak-e. A védőnő szerint muszáj, a férjem szerint nem, és igazából azt szeretné, hogy ne adjam (persze azt mondta, döntsem el én csak tudom, hogy neki ez fontos lenne, ez náluk elég keményen meggyőződéses dolog). Mi lesz, ha nem kap húst a baba?
2008. máj. 22. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj, nehez kerdes!

En elso korben azt mondanam, h mindenkepp adj neki husit, a feherjebevitelre a gyerekeknek fokent szuksege van!

Erre lehet mondani, h de mas feherjeforras is letezik, stb.

Meg h a meggyozodesetek miatt sem, stb.

Ezert ez egy meddo kerdes, ugy erzem.

En mindenkepp adnek neki, de en nem vagyok vega, sot.

KErdezd meg az orvosotokat!

De neki aztan higgyetek, mert ugy felesleges elmenni, ha leszoljatok a tanacsat, ami valszeg az lesz, h adjatok neki hust.

Ismet ajjaj...

2008. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
MINDENKÉPPEN! egy felnőtt szervezet egészen másként reagál és él mint egy babáé! Neki esszenciális aminosavkra van szüksége amit KIZÁRÓLAG állati fehérjékből tud megszerzni. Ha nem akarod testi-szellemi fejlődését hátrányosan befolyásolni a serdülőkor végéig nem erőlteted a dolgot. Később úgyis ő fog dönteni, de kisbabaként TE VAGY A FELELŐS az egészségéért! Gondolj a közelmúlt szörnyűségeire (fényevő család tragédiája) és beláthatod, hogy a szülők (sok esetben tévesen értelmezett)egészséges életmódja árthat a gyerekeiknek! Az ember egyébként sokkal inkább ragadozónak teremtetett, mint növényevőnek. Egy vega sem teljesen egészséges, szinte mindegyik különböző hiánybetegségekkel küzd, amik csak akkor jelentkeznek, ha valamilyen okból legyengül a szervezetük. Hidd el sok banális betegségben láttam meghalni szigorúan vega életmódot folytató embereket, csak mert nem voltak tartalékaik.
2008. máj. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Én azt gondolom, hogy valamennyi húst feltétlenül adni kellene a picinek, persze nem kell rengeteget és amit adsz, azt is meg kell válogatni. Én magam nem vagyok vega, bár nagyon kevés húst eszem. Tudom, hogy vegaként is lehet nagyon változatosan táplálkozni, de azt hiszem, a pici baba fejlődéséhez szükséges, hogy kapjon állati fehérjét. Mondjuk ha legalább tejet, tojást (nem génkezelt meg tápon nevelt csirke tojását, meg nem tehenet sose látott tejet) adnál neki, már sokat tettél és ebben talán a férjednek se lesz kifogása. Nem tudom, hol laktok, de próbálj meg beszerezni friss tanyasi tojást, frissen fejt tejet, amit természetesen te felforralsz, na meg ha még néha egy kis tengeri halat is kaphatna a pici, már nem hiszem, hogy baja lenne. Viszont azt gondolom, hogy mindenkinek joga van magának eldönteni, hogyan szeretne táplálkozni, a gyerekednek is majd később. De nem dönthet szabadon, ha ki se alakulnak nála azok az emésztésért felelős enzimek és egyebek, amik az állati fehérjét bontják. Tehát ha nagyon mértékkel is, de szerintem kapjon húsfélét - vagy legalább az előbb elmondott dolgokat - hogy később eldönthesse, hogyan akar élni.

Sok sikert és sok boldogságot!

2008. máj. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
ADJATOK NEKI!!! Szüksége van a fejlődéshez. A védőnő hidd el jól tudja, és minden orvos is a világon ezt mondaná nektek. A FÉRJED NEM TUDJA MIT BESZÉL. Még ha "egészséges" is az ő családja, rendben. DE te ne kockáztasd a gyereked fejlődését.
2008. máj. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Az a abj, hogy amiből pótolhatnád a fehérjét, azokat a baba még nem kaphatja az allergia kockázata miatt... már csak emiatt is muszáj lenne, aztán orvossal konzultálva el lehet hagyni, ha nagyon odafigyelsz, hogy másból pótlódjon.

Ami nem is egyszerű, mert minden gyerek átesik egy válogatós időszakon, na akkor legyél okos, hogy mit és mennyit eszik! Sztem jobb adni, mert különben szép lassan csak az étkezés körül fog forogni az életetek.

2008. máj. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Arra hajlok, hogy adok neki, legalább addig, amíg úgyis külön főzni kell neki, ha már azt eszi, amit mi, akkor majd megpróbálom mással pótolni a húst, de addigra feltétlen beszélek egy dietetikussal, hogy ezt hogyan lehet úgy megtenni, hogy egészségesen fejlődjön a pici.
2008. máj. 23. 08:49
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ezekben az "elvi" kérdésekben minden felnőtt ember addig dönthet maga,amíg csak róla van szó.És a ti esetetekben egy ártatlan gyerek fejlődése látná kárát az apja hülyeségének.

Bocs,hogy ezt írom,én annak tartom.Igaz,hogy sokmindent lehet pótolni ami a húsokban van,de nem mindent.Tehát ez azért egy felnőtt embernél sem teljesen normális,egy gyereknél meg főleg nem.Szerintem adj neki húsokat,ne csak addig amíg külön kell neki főzni,és ne titokba.Amúgy,honnan gondolja a gyerek apja,hogy majd ő is vega akar lenni???Nincs joga eldönteni helyette,főleg a gyerek hátrányára nincs.Én nem fosztanám meg a gyerekemet semmitől más meggyőződése miatt.Sőt,örülök,ha a gyerek normálisan eszik,és azt egyen amit szeret.


Minden jót,üdv

2008. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35%

"ne kockáztassd a gyereked fejlődését" ???


Szia!

férjed sosem evett húst, és egészséges, felnőtt, (bocs, hogy ezt írom) nemzőképes férfi ember. Valószínüleg minden rendben van vele. Beszélgess a családjáva, hogy ők hogy táplálták gyerekeiket.


Egyáltalán nem fontos állati fehérjéket fogyasztani. Sőt! éppen ellenkezőleg, kutatások igazoljták, hogy egyes szív és érrendszeri megbetegedések, egyes rák fajták csak azoknál fordulnak elő akik állati fehérjéket fogyasztanak (ebbe beleértetndő a tej, a tojás, a sajt, a husokon kívül)

Vedd meg a Spock legújabb kiadását és olvassd el mit ír a gyerekek táplálásáról!

Ilyeneket fogsz benne találni: lehetőleg mellőzzünk mindennemű állati fehérjét már születéstől kezdve, jobb, ha rá sem szokik az ember ezek fogyasztására. stb. stb. stb.



Férjem vegetáriánus, de mi eszünk halat, tojást, sajtot, tejet, és a gyerekeink is. De a mi döntésünk mögött az is jelen van, hogy a jelen intézményekben (óvoda, iskola) nem megoldható a gyerekek "különös" étkeztetése. Gondolok itt arra, hogy én meg tudom fizetni és itthon el tudok mindent készíteni a megfelelő módon, ám amint az ovira kerül a sor, valószínüleg vagy csak nagy költségek árárn, vagy egyáltalán nem megoldható az efféle étkeztetés még ma magyarországon. Mi pedig úgy néz ki még pár évig biztosan itt fogunk élni. :)

De ettől még teljesen egészségesen lehet táplálni egy gyereket, kortól és nemtől függetlenül teljesen vegetáriánusan!

Ha jobban meggondoljuk a világ legalább egy hatoda tisztán vegetáriánus születésüktől fogva. És éppen olyan egészségesek mint a többi, ha nem kicsit egészségesebbek :))

Így a végére visszatérve a mottóhoz, ne kockáztassd a gyereked életét, ha rendes vegetáriánust nevelsz belőle, esélye lehet egészségesebb éltere mint nekünk többieknek!

2008. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!