Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is tart a hozzátáplálástól?

Más is tart a hozzátáplálástól?

Figyelt kérdés
Annyi etetéssel kapcsolatos kérdést, tanácsot lehet itt olvasni, ezt adj neki, azt adj neki... Én már azt sem tudom mit tegyek és mikor. Mi még csak 8 hetesek vagyunk, de olvasva ezt a sok dolgot teljesen kiakadok. M lesz, ha odaérünk. Más is van így? Én konkrétan azért kezdtem el olvasgatni, mert nem volt a környezetemben kisgyermek, első babás vagyok, és hátha kapok egy pár jó tanácsot, de nem így lett.
2009. aug. 11. 16:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia! 3 hósak vagyunk. Én is várom, de nagyon félek is tőle! Tápszeres a pici. Az egyik könyvben azt olvastam, hogy legjobb fél éves korig szoptatni, a másikban azt, hogy a tápszeresek 4 hónapnál kezdik.A következő mondat meg az volt, hogy fél éves kora előtt fejletlen a gyomra, nem tudja a szilárd ételt emészteni... Egyik ( családi) védőnő 4 hótól bolti bébiitalt mondott, a körzeti pépet.

Anyám is teljesen mást mond, anyósom meg azt, minél előbb, kb. fél éves kotól adjak neki tejet... Már teljesen belezavarodtam. Válassz valakit( olyat, akinek a tanácsai legtöbbször bejöttek), és hallgass arra. Meg a megérzésedre :) Sok szerencsét!!!

2011. márc. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szia. Én a gyermekorvosunk tanácsait követtem, akit nagyon jó szakembernek tartok, mellette tök laza ráadásul, jó fej. Kislányom 4 hónapos koráig csak anyatejes volt, de akkor valamiért megcsappant a tejem mennyisége, így elkezdtem tápival pótolni (hát gáz volt, napokba telt, mire elfogadta a cumisüveget). 5 hónapos korában a dokink javaslatára elkezdtem egy étkezést gyümivel kiváltani (alma/barack), rá két hétre mégegyet főzelékkel. 6 hónapos korában kislányom reggel szopizott, délelőtt evett gyümit és szopizott, ebédre evett főzit, délután tápit, vacsira pedig szintén tápit és szopizott. 7 hónapos korára kiváltottuk a vacsit is főzelékre, így evett naponta kétszer főzit, és háromszor tápit, valamint egyszer egy kis gyümit. Mindemellett már 5 hónapos kora óta rágcsált kiflit, babakekszet, babapiskótát stb. 8 hónapos korától már ettünk túrót, sajtot, joghurtot is, sokféle zöldségből főzeléket, ja, azt kihagytam, hogy 6 hónapos korától már húsosan adtam neki a főziket, és 10 hónapos korára eljutottunk odáig, hogy már nem főztem neki külön, ha főztem pl. krumplifőzeléket, Ő is abból kapott. 1 éves kora óta mindenevő, tejet is adnék neki, ha meginná, de azt utálja (még mindig junior ital van helyette). 2 éves múlt, semmi baja, mindent megeszik, nem finnyás, nem allergiás. Nem paráztunk rá semmire, sőt, ha valami ételt megkívánt, kért belőle, adtam neki. Hallgattam a dokinkra, aki szerint egy kisbaba/gyermek tudja mi kell neki, ha valami nem OK, úgysem eszi meg, amit meg megeszik magától, azzal biztosan nem ártasz. Még egy fontos tanácsot kaptam. Egy egészségesen fejlődő gyermeknél nem szabad erőltetni az evést, ha éhes, úgyis eszik, ha nem eszik, akkor valami oka van, szóval erőltetéssel nem kell megutáltatni velük az evést.
2011. márc. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!