Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is tart a hozzátáplálástól?

Más is tart a hozzátáplálástól?

Figyelt kérdés
Annyi etetéssel kapcsolatos kérdést, tanácsot lehet itt olvasni, ezt adj neki, azt adj neki... Én már azt sem tudom mit tegyek és mikor. Mi még csak 8 hetesek vagyunk, de olvasva ezt a sok dolgot teljesen kiakadok. M lesz, ha odaérünk. Más is van így? Én konkrétan azért kezdtem el olvasgatni, mert nem volt a környezetemben kisgyermek, első babás vagyok, és hátha kapok egy pár jó tanácsot, de nem így lett.
2009. aug. 11. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Mi is 8 hetesek vagyunk, de én nem félek hanem inkább várom. De én is sokat olvasok róla. Mostanában az okosok azt mondják hogy hat hónapos kortól lehet elkezdeni, szval én ehhez fogom tartani magam. Meg tök jó dolgokat találtam a hozzátáplálás menetéről. Ha érdekel, szólj és megkeresem neked.

Sztem ne félj tőle. Olvasgass, aztán a sok stratégia közül válassz ki egyet. Biztos minden rendbe lesz.

2009. aug. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát igen, nem értem miért kell ebből olyan nagy ügyet csinálni. A én párom 2 hónaposan szalonnát evett :D, ma meg ha ilyet mondanék a védőnőnek, szerintem naponta jönne tanácssokat osztogatni.
2009. aug. 11. 17:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

EGy jó tanács: döntsd el, hogy kire (mire)hallgatsz, és az ő tanácsiait kövesd.

Millió felöl kétmillió dolgot fogsz hallani, és ellentétesek fognak lenni egymással.

Tehát tök mindegy, hogy egy könyv, vagy a doki, vagy a védőnő, vagy anyukád, vagy a szomszéd, de egyvalakire hallgass. Nálam ez az orvos volt.

És igen, túl van kopmlikálva a túlzás és a védelem oldalról is.

2009. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia. Ne félj Tőle, Én sem féltem, Én az ösztöneimre hallgattam. Kislányom 4 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt, de sajna elkezdtem kifogyni, és ezért 4 hónapos korában megkezdtük a dolgot, először csak gyümivel. Meg, persze tápszert kapott. Én úgy éreztem, hogy Ő már kész erre, és így is volt. Most 7 hónaposak vagyunk, és már mindent eszik, amit a korának megfelelően lehet. Én a bébiételekre hagyatkoztam, megnéztem, hogy milyeneket csinálnak a különböző korú babáknak, és aszerint etettem a kislányom. És ez be is vált.
2009. aug. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi most kezdtük, de én is kivagyok már, annyi tanácsot lehet hallani, hogy már azt se tudom hogy csináljam. Mindenki mást mond, hogy hogy kell, úgyhogy elég gáz. Azt se tudom mikor adjam, mert mindenki mást mond, úgyhogy sztem teszek arra hogy ki mit mond, és csinálom saját belátásom szerint.
2009. aug. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi 6hósok vagyunk. Az ésszerűség határain belül maradva, az olvasottakat átértékelve úgy döntöttem hogy 5hósan elkezdem a hozzátáplálást.Szintén fogyós tej miatt. Alma,barack,banán,burgonya,répa,sütőtök. Ezek voltak az elsők, azóta már több is jött a sorba. Csak magamra hallgattam, hiába osztottat tanácsokat, meghallgattam mindent, de úgy cselekedtem ahogy jónak láttam. A babámat figyeltem a legjobban, hogyan reagál az új ízekre, mennyit szeretne enni, mennyi az elég. Szopi előtt adtam mert hiába mondták sokan hogy szopi után kell, ha egyszer Ő úgy nem volt hajlandó. Azt mondom, ne félj, figyeld a babádat, menni fog. Csak az eleje lesz egy kicsit kaotikusnak tűnő, de hidd el nagyon könnyű, és könnyen belejöttök majd.
2009. aug. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem kell félni tölle! Az első babámat a füzetek alapján etettem,de akor még sok érkezett és a második babának is eltettem. Nestlé,mildi,kecskeméti és a hipp. Házilag is kapott, a védőnő is jó volt, most egy tapasztalatlan van.

Én a gyakori kérdések alapján nem tudtam etetni mert mindenki mást mondott és a dokit is meg kellett kérdeznem.

2009. aug. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem értem a félelmet. nekem az orvosom mindent elmond lépésről lépésre, mikor mit mennyit kell adni. én nem foglalkozok semmilyen táblázattal leírással. tanáccsal, csak azt csinálom amit az orvos mond (persze maximálisan bízok benne!).
2009. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
minden lefog ülepedni benned most még bonyolultnak tünnek dolgok, de fogsz tudni dönteni én mindig az ösztönömre hallgatok.
2009. aug. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Az én babám már 13 hós, de így utólag bánom, hogy ennyit sresszeltem ezen és hogy túl óvatos is voltam.

Ha utánaolvastál, akkor nagyjából a szélsőséges baromságokat ki tudod védeni (pl eper 6 hósan vagy tej stb) , innentől kezdve nagyon nem lehet elrontani. A lényeg szerintem a fokozatosság, tehát első nap csak picit tegyél az új ételből a kajájába, harmadnap már mehet a teljes adag. Látni fogod, hogy a gyerkőc hogy reagál rá és ettől függően adhatod neki a későbbiekben.

Próbáld meg kerülni a túl sok cukrot sót, de azért nem kell szívrohamot kapni, ha egyszer-egyszer kap :)

Törekedj arra, hogy frissen főzd neki, de az üvegesekből is tarts otthon.

Ha lehet választani, akkor biocuccot veszek, de ha nincs, akkor ugyanúgy megveszem a sima répát, almát stb is.


Szóval szerintem sokkal természetesebben és lazábban kell kezelni ezt az egészet, mint ahogy sok cikkben, fórumon leírják!

Figyelj az allergizáló ételekere, figyeld, hogy esetleg mi puffasztja a babád, mit eszik szívesen, mit nem, milyen párosításokkal kedvel, de nem szabad begörcsölni azon, hogy ha esetleg előkerül egy üveges étel vagy ha a tescoban kell gyümölcsöt venned vagy mert 1 hónappal korábban/később adtál valamit, mint ahogy a szomszédasszony :)

2009. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!