Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy többet...

Mit tegyek, hogy többet aludjon a babám?

Figyelt kérdés
1 hónapos, de egész nap ébren van, csak ebéd után alszik 2 és fél órát. Az pedig hogy éberen van egyenlő azzal, hogy szinte állandóan nyöszörög, sírdogál. Már nem tudom mit tegyek.Kétszer eszik éjjel, de evés után is még 1 órát vagy többet fenn van, mire újra el tud aludni. Ez 4-5 napja kezdődött, előtte jól aludt. Mi lehet a baj? Most csak kézben van el(esetleg), ha leteszem nem alszik csak sírdogál. Akkor sem alszik mikor épp nem görcsöl a pocija a tápszertől. Teljesen tanácstalan vagyok.Légyszi adjatok valami jó tanácsot. ( Nincs valami módszer ami nyugtatólag hatna a babákra, hogy jól aludjanak? Pl. valamilyen fürdető... vagy ilyesmi.)
2008. máj. 22. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, első körben én megmutatnám a gyerekorvosnak, mert sztem sem normális, hogy ilyen sokat nyöszörög és sírdogál.

Lehet, hogy tápszert kellene cserélni.

Egyálalán nem szopik? Mert lehet, hogy hiányzik neki a dudlizás, ezt úgy értem, hogy az anyamellen szeretnek egy kicsit cumizni. Van játszó cumija? Nálunk bevált. Lehetne a pocakját is masszírozni, ha esetleg görcsölne. (A DM-ben lehet kapni kimondottan babapocak masszázsra krémet)

2008. máj. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha fáj a pocija, állítólag sokaknál bevált az édeskömény tea. Vagy próbáld néha más pozícióba fektetni, hátha kényelmesebb számára. Hasfájós babánál néha beválik a hason fektetés, közben simogatod a hátát. Ettől megkönnyebbül és el is alszik.

Ha van jó védőnőd, esetleg kérdezd meg az ő javaslatát is, mert nekik azért van sok tapasztalatuk, mindenféle infót kapnak a sok kismamától az évek során, hátha akad a tarsolyban olyan, ami neked megfelelő.

Sok sikert és sok boldogságot a picihez!

2008. máj. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyébként van játszócumija, azzal el is lenne mert megnyugtatja, de 2 percenként kiesik a szájából és amint ezt észerveszi , attól is sírásba kezd. Szopizni már nem nagyon tud, mert sajnos nincs mit. Ettől függetlenül szoktam cicire tenni, az tényleg megnyugtatja, de ha épp olyanja van, akkor azon is csak "éberen" alszik. Amint megmozdítom , már fenn is van. Volt úgy, hogy már fájt a mellbimbóm, annyi ideig dudlizott rajta, de mégsem aludt el igazán mélyen.Ezért vagyok így elkeseredve. Már nem tudom, mitévő legyek. Meg a babakocsiban alszik még jókat (áltlában) a levegőn, de egész nap rónom kell akkor az utcát? A lakásba nem tudom a kocsit felhozni, mert a 3. emeleten lakunk és nincs lift a házban.
2008. máj. 22. 17:03
 4/8 anonim ***** válasza:
4-5 napja jött a hidegfront, a babák nagyon érzékenyek erre, az én 1 évesem is megérezte, egész napokat csak kézben volt!
2008. máj. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Eleget eszik, nem lehet hogy éhes, vagy szomjas marad? A tápszerre mindig kell folyadék is. Lehet csak szomjas. Az én lányom mokir ilyen idős volt, egyszerre nagyon sokat evett, ritkán de egyszerre sokat és utána úgy aludt mint a tej. Ha nem adtam eleget, sírdogált, nyöszörgött. Volt hogy csak két korty hiányzott, de azt is kérte. Az tapasztalatom, hogy ilyen idősen minden evés után bealudt, és csak akkor ébredt, ha éhes lett megint. De minden baba más.

A doki azt mondta 70-80 ml ma amit ehet, hát a kiscsaj becsavart 100-120-at is, ha nem adtam ennyit, nem bírtam vele. Azt mondta az sok, pótljam teával. Na hát akár 2 dcit is ivott, akkor is sírt. Megkapta a hiányzó kaját és semmi gond se volt. Nem kövér, szépen fejlődő baba, csak akkor nagyobb volt a tápigénye.

Ez az én véleményem, lehet nálatok is csak ez a gond.

2008. máj. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 5 hetes és hétfő óta kb ugyanezt csinálja.Szerintem a frontok zavarják.Egyszer ízzad egyszer jéghideg a keze.Sajnos ez megviseli őket.Nekem bevállt hogy a pucér mellkasomra rakom az Ő puci mellkasát hason van ez jól esik neki,na meg hallja a szívdobogásom.És jókat durmol.Igaz így semmit nem tudok melette csinálni,de legalább kipiheni magát és nem nyügi.Most meraktam egy órája már lassan a kiságyba és békésen alszik.majd elmúlik.Kitartás.
2008. máj. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem is 5 hetes a babám és nekem a babahordozó vált be. Naponta kétszer beleteszem, elringatom, vagy sétálgatok úgy vele és 20-30 perc alatt ott bealszik és beteszem a kiságyba..Onnantól kezdve szépen alszik :) Vagy kimegyünk a friss levegőre kétszer is egy nap.
2008. máj. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is nagyon sokat volt fent napközben, aztán jött a nagyi, aki a következőt javasolta: egy textilpelus csücskét tegyek a homlokára, hogy egy kicsit rálógjon a szemére és így ringassam a babakocsiban. Azóta el tudom altatni, sőt már van egy kicsike kis játszópléd amit már magának odahúz a pofijához és egyedül elalszik napközben is.

Arra viszont nagyon kell figyelni, hogy ne húzza az orrára a pelust és ha elaludt el is kell venni!!!!!!

2008. jún. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!